Medicína a přírodověda

Článků v rubrice: 285

Domácí zdravotnické prostředky přinesou zásadní změnu v oblasti péče o seniory

Poptávka po domácích lékařských zařízeních je řízena stárnutím populace, pokrokem v technologii a globálním posunem směrem k personalizované zdravotní péči. Od glukometrů pro diabetiky po nositelné EKG monitory pro kardiaky se rozmanitost nabídky rychle rozšiřuje. Podle GlobalData, přední datové a analytické společnosti, tato zařízení zásadně změní prostředí zdravotní péče o seniory a hrají klíčovou roli v preventivní zdravotní péči zaměřené na pacienta.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto od Photo Mix Pixabay

Nejnovější zpráva GlobalData „Stárnoucí populace a zdravotnická zařízení – Tematická inteligence“ ilustruje rostoucí využití technologií, jako je vzdálené monitorování, virtuální péče a umělá inteligence (AI) v domácí péči, asistenčních a přenosných zařízeních. Tyto inovace umožňují jednotlivcům bezproblémově sledovat chronické stavy i celkovou pohodu v reálném čase. Stárnoucí populace je obrovským trhem pro průmysl zdravotnických prostředků, poptávka po řešeních domácí péče o seniory roste. Ashley Clarke, lékařská analytička společnosti GlobalData, k tomu říká: „Rostou investice do výzkumu a vývoje uživatelsky přívětivých a spolehlivých zařízení, která sledují zdravotní ukazatele, integrují se se zdravotnickými sítěmi a fungují jako nouzové výstražné systémy zajišťující rychlejší zásah v případě bezpečnostních problémů, jako je nepravidelný srdeční tep nebo pád osoby apod."

Přestože k posunu směrem k domácí péči o seniory dochází již několik let, pandemie COVID-19 urychlila přijetí a vývoj zařízení, což vedlo k výraznému nárůstu výčtu různých stavů, které lze zvládnout v prostředí domácí péče. Roste také preference zdravotní péče zaměřené na pacienta a orientované na spotřebitele. Speciální zařízení umožňují stárnoucím pacientům fungovat nezávisle a mohou snížit náklady a stres z neustálé péče. Pacienti a pečovatelé upřednostňují domácí péči, protože je pohodlnější a dostupnější pro ty, kteří mají zdravotní postižení, nízkou pohyblivost nebo žijí daleko od svého specialisty či lékaře. Pokud lze diagnózu nebo péči dokončit doma, snižuje to nebo eliminuje potřebu rutinních osobních schůzek, minimalizuje vystavení pacientů jiným nemocem a zmírňuje část zátěže pro zdravotnické pracovníky.

Stárnoucí populace také čelí rostoucí zátěži chronických onemocnění, přičemž starší lidé jsou zvláště náchylní k srdečním chorobám, respiračním onemocněním, cukrovce a rakovině.

S rostoucími náklady na zdravotnické služby a pobyty v nemocnici a s nedostatkem zdravotnického personálu je nyní na zdravotnické systémy větší tlak, aby poskytovaly kvalitní péči s menšími zdroji. Vzdálené monitorování, nositelná zařízení a připojená zařízení umožňují samotným pacientům převzít kontrolu nad jejich cestou ke zdraví a budou životně důležité, aby se zabránilo přetížení zdravotnických systémů v důsledku stárnutí světové populace zejména v západních zemích.

Hlavní trendy pro příštích 12 až 24 měsíců

Technologické: Rostoucí využívání umělé inteligence, rostoucí popularita virtuální péče a telemedicíny, vzdálené monitorování pacientů (RPM), nositelná zařízení, inteligentní výdej léků a lékařská robotika.
Makroekonomické: Rostoucí náklady na zdravotní péči, vysoká inflace, prudký nárůst prevalence chronických onemocnění a rostoucí význam programů péče založené na hodnotách.
Regulační: Autorizace zdravotnických prostředků pro domácí použití, úhrada RPM a ochrana osobních údajů. FDA změnila některé ze svých zásad prosazování tak, aby zařízení pro domácí péči, jako jsou fyziologické monitory, oxymetry, spirometry, monitory apnoe, elektrokardiografy (EKG) a další, které byly dříve schváleny nebo schváleny pro prodej nemocnicím, mohly být uváděny na trh pro domácí použití.

Zdroj: Aging Population and Medical Devices – Thematic Intelligence

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Pomeranče bez chemikálií

Nahlédněte do továrny na pomeranče v Jihoafrické republice. Tyto lahodné plody zachránila před škodlivými moly jaderná metoda zvaná „sterilní hmyzí technika“.

Studenti pozorují radioaktivní částice přímo ve škole

Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích mají nově k dispozici hned několik unikátních učebních pomůcek.

Roboti ve skladech, autonomní kamiony a umělá inteligence

Čtvrtá průmyslová revoluce přetváří svět, jak ho známe. Technologický pokrok stírá hranice mezi fyzickým a digitálním prostředím.

Zvýšení výkonu jaderné fúze

Jadernou fúzi už do jisté míry umíme. Dvě lehká jádra fúzují za vzniku těžšího. Nicméně hmotnost výsledného jádra je menší než součet hmotností ...

Robotický den 2024

V Kongresovém centru na Vyšehradě v Praze proběhne v neděli 9. června 2024  již 19. ročník Mezinárodního robotického dne. Veřejnost se může kdykoli mezi 10. až 17.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail