Besedy o energetice běží ve školách už 23 let
Ve Střední škole logistické v Dalovicích na Karlovarsku proběhla první osvětová beseda „Energie – budoucnost lidstva“ v novém školním roce.
Chcete vědět, kolik IBM superserverů potřebujete k simulaci krysího mozku? Zajímá vás, nakolik je etické vypnout virtuální holku, když se zrovna šťastně zamilovala? Myslíte si, že by umělá učitelka dokázala zjednat pozornost u vás ve třídě? Rádi byste si naprogramovali robota převážejícího nebezpečný odpad a provedli simulaci, jak rychle se šíří nakažlivý virus?
Toto a ještě mnohem víc vám nabízí Robotomie. Společný projekt MFF UK, Akademie věd a nevládní organizace Generation Europe Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a rozpočtu hl. m. Prahy v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita a jeho cílem je přenášet aktuální poznatky české a světové vědy do studentských mozků co nejkratší cestou. Nabízí přednášky pravých a nefalšovaných vědců, od kterých se studenti mohou dozvědět mnoho zajímavých informací o učících se robotech a umělých lidech, o ekologii a chemických zbraních nebo třeba o nakládání s oxidem uhličitým. Dále si zde můžete stáhnout nejrůznější počítačové modely v simulátoru NetLogo, na kterých se dá zkoumat globální oteplování, ovce požírající trávu a vlci požírající ovce, šíření chorob v populaci nebo třeba eroze půdy a mnoho dalších věcí. Nechybí ani nabídka robotů. Robotická laboratoř Akademie věd ČR připraví organizovaným skupinám z pražských středních škol půldenní program, ve kterém se studenti nejenom dozvědí řadu zajímavých informací o robotech, ale budou si je moci i sami naprogramovat.
Neváhejte a napište na info@generationeurope.cz a objednejte si robotomii ještě dnes!
Ve Střední škole logistické v Dalovicích na Karlovarsku proběhla první osvětová beseda „Energie – budoucnost lidstva“ v novém školním roce.
Borovice wolemie vznešená (Wollemia nobilis) byla považována za vyhynulou. Podle fosilních nálezů měla vyhynout před dvěma miliony let. V roce 1994 objevili turisté v pískovcových skalách ...
Jediný celosupravodivý stelarátor na světě byl v roce 2015 spuštěn v německém Greifsfaldu v Ústavu fyziky plazmatu Maxe Plancka. Po dlouhodobé odstávce je nyní připraven vylepšit ...
Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.
"...spíše bych spoléhal na přirozenou blbost..." praví nedávný kreslený vtip. Mnoha lidem to ale jako vtip nepřipadá. Údaje prezentované společností Atlas VPN ukazují, ...
Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.