Počítače a internet

Článků v rubrice: 113

Robotomie

Chcete vědět, kolik IBM superserverů potřebujete k simulaci krysího mozku? Zajímá vás, nakolik je etické vypnout virtuální holku, když se zrovna šťastně zamilovala? Myslíte si, že by umělá učitelka dokázala zjednat pozornost u vás ve třídě? Rádi byste si naprogramovali robota převážejícího nebezpečný odpad a provedli simulaci, jak rychle se šíří nakažlivý virus?

Fotogalerie (1)
Ilustrační obrázek

Toto a ještě mnohem víc vám nabízí Robotomie. Společný projekt MFF UK, Akademie věd a nevládní organizace Generation Europe Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a rozpočtu hl. m. Prahy v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita a jeho cílem je přenášet aktuální poznatky české a světové vědy do studentských mozků co nejkratší cestou. Nabízí přednášky pravých a nefalšovaných vědců, od kterých se studenti mohou dozvědět mnoho zajímavých informací o učících se robotech a umělých lidech, o ekologii a chemických zbraních nebo třeba o nakládání s oxidem uhličitým. Dále si zde můžete stáhnout nejrůznější počítačové modely v simulátoru NetLogo, na kterých se dá zkoumat globální oteplování, ovce požírající trávu a vlci požírající ovce, šíření chorob v populaci nebo třeba eroze půdy a mnoho dalších věcí. Nechybí ani nabídka robotů. Robotická laboratoř Akademie věd ČR připraví organizovaným skupinám z pražských středních škol půldenní program, ve kterém se studenti nejenom dozvědí řadu zajímavých informací o robotech, ale budou si je moci i sami naprogramovat.

Neváhejte a napište na info@generationeurope.cz a objednejte si robotomii ještě dnes!

http://www.robotomie.cz

Edita Bromová
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

10 nejzajímavějších projektů malých modulárních reaktorů roku 2025

Celosvětový zájem o malé modulární reaktory (Small Modular Reactors, SMR) stále roste. Významně jej urychlil rychlý vstup datových center na trh (v souvislosti s rozvojem umělé inteligence).

Reaktory chlazené roztavenými solemi

V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail