Počítače a internet

Článků v rubrice: 105

Vývojáři a IT nadšenci: pojďte na hackathon!

České podzimní hackathony připravuje investiční skupina Rockaway ve spolupráci s Microsoftem a Impact Huby. Vývojáři dostanou 24 hodin pro přípravu řešení zajímavých  problémů z oblastí ecommerce, finančních technologií nebo třeba veřejné dopravy. Nejlepší budou odměněni. První hackathon proběhne v Praze od 14. a 15. října, následovat bude Ostrava (11. a 12. listopadu) a sérii zakončí Brno 2. a 3. prosince. Symbolický registrační poplatek je 200 Kč. Více informací najdete na hackathon.rockawaycapital.com.

Fotogalerie (1)
Rockaway hackaton 2015 (Zdroj: Impact Hub Ostrava)

Hackathon (také hack day nebo hackfest) je akce, při níž programátoři po předem daný omezený čas intenzivně pracují na zadaném projektu. Jejich cílem je vytvoření konkrétní IT aplikace na zadané platformě. Slovo „hackathon" vzniklo složením slov hackmarathon. Slovo hack je odvozeno od označení komunity „hackerů", působící od 60. let 20. století na Massachussetském Institutu technologie, kteří hravým a tvůrčím způsobem řešili obtíže a limity programovacích jazyků.

Jak to probíhá

Týmy o čtyřech až šesti lidech dostanou pouze 24 hodin k přípravě nejlepšího řešení. "Připravujeme celou řadu zajímavých zadání. Rozhodně se opět pustíme do témat, která dokonale známe, a problémů, které jsme už sami řešili – tedy do oblastí e-commerce, fintech a veřejné dopravy. K tomu ale přidáme i několik problémů, se kterými se museli vypořádat naši partneři – experti z Microsoftu i z jiných firem," řekl Viktor Kustein, HR 2.0 v Rockaway. "Mentoři přijdou z firem z portfolia Rockaway, ze startupů, i od partnerských firem, jako je Microsoft. Na nejlepší týmy samozřejmě čekají hodnotné ceny," dodal Kustein.

Účastníci si vyzkoušejí práci v prostředí Microsoft Azure, na kterém budou moci postavit funkční řešení a ještě se přitom radit s velice zkušenými mentory. „Každý účastník dostane k dispozici kredit 0 do služby Microsoft Azure, aby mohl naplno využít vše co nabízí od datových analýz přes virtuální stroje až po správu IoT zařízení. Přičemž nezáleží jaký programovací jazyk použije.“ dodává Milan Hrabovský, ředitel vývoje divize české a slovenské pobočky Microsoftu.

Letos je druhý ročník

Sérii hackathonů odstartuje Kick-Off Meeting 5. října v 19:00 přímo v kancelářích Rockaway na Kavčích horách. "Chceme účastníky co nejlépe připravit na vše, co je během víkendu čeká. Společně si projdeme výhody a úskalí technologií, se kterými chceme pracovat a představíme detaily jednotlivých problémů, které budeme na hackathonech řešit," řekl Tomáš Strejček, Head of Development v E-commerce Holdingu a jeden z mentorů.

Hackathony budou hostit Impact Huby v Praze, Ostravě a Brně. "Po zkušenosti z minulého roku jsme ani chvíli neváhali. Všechny hackathony loni měly fantastickou atmosféru a chceme přispět k tomu, aby letos dopadly stejně dobře," řekla Martina Bláhová z Impactu Hubu.

Loni se zapojilo přes 100 velmi schopných vývojářů, podařilo se jim vyvinout více než 20 funkčních aplikací. "Doneslo se nám, že před akcí měli někteří vývojáři obavy, že se je budeme snažit za každou cenu přetáhnout do našich firem – ale ve výsledku byli mile překvapeni. Hackathony pořádáme hlavně proto, že podobné vzdělávací akce posunují dopředu všechny vývojáře v Česku a věříme, že časem z toho budou prosperovat všichni," dodal Viktor Kustein.

Akce se koná za podpory skupiny Rockaway, řady projektů z portfolia (např. Mall.cz a CZC, nebo startupů jako Bileto a Finnology) a partnerů jako Microsoft, Impact Hub, Big Shock, pivovar Chotěboř.

Více informací hledejte na hackathon.rockawaycapital.com.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Nové jaderné projekty pro Evropu

Nejen Česká republika, která v právě probíhajícím výběrovém řízení poptává 4 nové jaderné bloky, ale i další evropské země plánují rozvoj jaderné energetiky.

Solární rok 2023

Vývoj solární energetiky v roce 2023 v Česku opět výrazně přidal na rychlosti. Podle dat Solární asociace se postavil téměř 1 gigawatt nových fotovoltaických elektráren (FVE), celkem jich vzniklo skoro 83 000.

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail