Počítače a internet

Článků v rubrice: 92

Jak vydělávat na popularizaci technologií

Kromě svátku Tří králů slaví v USA 6. ledna také Národní technologický den (nebo Den technologií). Chtějí tím oslavit, jak technologie mění svět - od vynálezu kola až po smartphony, každý rok přibývají technologické úspěchy, které ovlivňují náš každodenní život. Představte si svět bez technologií. V našem každodenním životě neuděláme ani krok bez kontaktu s nějakou jejich formou. Svět je plný výsledků vědy a techniky, ale pro nezasvěcené začíná být čím dál větší problém pochopit principy i vyznat se v základech různých technologií, natož s nimi držet krok. Je to vůbec potřeba? Nestačí, že pračku, počítač či mobil s fotoaparátem máme? Měli bychom vědět, jak a proč fungují?

Fotogalerie (1)
Ilustrační obrázek: Justine představuje svou nejnovější technologii - Aero Garden (domácí bylinkovou hydroponickou zahrádku) (zdroj YouTube)

Technologie se vyvíjejí tak rychlým tempem, že pro průměrného spotřebitele je často nemožné udržet o nich přehled. Proto poslední dobou roste obliba tzv. technologických influencerů, kteří spotřebitele zásobují podrobnými video recenzemi a konzultacemi na téma nejrůznějších technologických produktů. Zájem o tech influencery s sebou nese vysokou sledovanost jejich YouTube kanálů a tím potenciál vydělávat tímto způsobem peníze (z reklam, samozřejmě). Společnost  ManySpins.com analyzovala data z vyhledávačů a sociálních sítí, aby odhalila nejvlivnější osobnosti v oboru popularizace technologií a odhadla potenciál výdělku z jejich oficiálních YouTube kanálů.

Tech influenceři vydělávají na YouTube až € 165,000 měsíčně!

Výmluvný a bystrý Marques Brownlee s 13 miliony předplatitelů svého YouTube kanálu Marques Brownlee - YouTube může odhadem vydělat € 165,481 za měsíc. Taková je popularita tohoto teprve 27 let starého chlapce známého pod profesionální zkratkou MKBHD. Například jeho video rozbalování nové herní konzole Play Station 5 nashromáždilo 10 milionů zobrazení v průběhu jediného týdne! Narodil se 3. 12. 1993 v USA, v roce 2008 se připojil na YouTube a ještě jako středoškolák začal uveřejňovat recenze na technologické produkty, které tehdy vlastnil. již v roce 2013 jej viceprezident Social for Google označil za nejlepšího recenzenta technologií planety. Jeho recenze přebírají další internetové stránky. Na jednom z nejvíce virálních videí testoval smartphone LG G Flex - různě do něho škrábal a rýpal, aby otestoval jeho schopnost samoléčby a regenerace. Video dosáhlo jednoho milionu zhlédnutí již první den. Dělá také rozhovory se slavnými osobnostmi - s generálním ředitelem společnosti Motorola Dennisem Woodsidem, s Elonem Muskem či Billem Gatesem. S Markem Zuckerbergem diskutoval o holografii a budoucnosti virtuální reality, s Brackem Obamou o používání technologií ve vládních kruzích. Založil Smartphone Awards, každoroční hodnocení nejlepších smartphonů, a je profesionálním hráčem frisbee.

Na druhém místě je Lewis Hilsenteger. Jeho YouTube kanál Unbox Therapy - YouTube má potenciál vydělat mu € 95,491 za měsíc. Kanál má 17,6 milionů sledujících a nejvíce jej asi proslavilo video z r. 2014, ve kterém Hilsenteger pouhýma rukama ohýbal svůj iPhone 6 Plus. Během pár dní jej shlédlo deset milionů diváků. Video nastartovalo aféru Apple "Bendgate",  protože dokázalo, že lidem se může jejich drahý telefon nedopatřením ohnout v kapse. Lewis George Hilsenteger se narodil 6. 5. 1985 v Kanadě, vystudoval digitální fotografii na umělecké škole v Torontu. Kromě youtuberství také vlastní provozovnu na opravy Apple zařízení. Svůj videokanál vytvořil v prosinci 2010 spolu s Jack McCannem, který jeho výstupy filmuje. Unbox Therapy je založena na potěšení z otvírání krabic s nejnovějšími výkřiky techniky.

Arun Maini z Velké Británie je na třetím místě, má 5,71 milionu předplatitelů. Široce chválen za své poctivé technické recenze aniž by protěžoval kteroukoliv značku, může vydělat díky svému Youtube kanálu Mrwhosetheboss - YouTube € 85,725 za měsíc. Narodil se 24. 10. 1995, je indického původu a studuje ekonomiku. Nejprve zamýšlel dělat jen recenze drahých telefonů, ale po vzoru jiných technologických youtuberů své portfolio rozšířil.

Justine Ezarikhas, americká youtuberka, má potenciál vydělávat € 34,399 díky svému  YouTube kanálu iJustine - YouTube. Značná sledovanost - 6,75 milionu uživatelů - je zřejmě výsledkem její podmanivé prezentace a výběru atraktivních kombinací recenzí produktů a návodů na různé technologické software. Justina se narodila 20. 3. 1984 a kromě youtuberství se zabývá  psaním a herectvím, zejména na internetu a v televizi.

Další úspěšné technické youtubery najdete v tabulce níže.

Na desátém místě je Daniel, který má kanál YouTube s názvem ZONEofTECH - YouTube s 1,09 miliony předplatitelů. Je proslulý velmi důkladným a pečlivým přístupem při seznamování s vlastnostmi produktů, které přezkoumává. Jeho YouTube kanál umožňuje vydělat odhadem € 6,945 měsíčně.

Nejvíce výděleční tech influenceři na YouTube

Jméno

YouTube kanál

Počet sledovatelů  (v milionech)

Odhadovaný měsíční příjem  z YouTube

Marques Brownlee

Marques Brownlee

12.8M

€165,481

Lewis Hilsenteger

Unbox Therapy

17.5M

€95,491

Arun Maini

Mrwhosetheboss

5.71M

€85,725

Zack Nelson

JerryRigEverything

6.37M

€64,022

Justine Ezarik

iJustine

6.75M

€34,399

Austin Evans

Austin Evans

4.37M

€32,771

Dave Lee

Dave Lee

3.09M

€24,958

Judner Aura

UrAvgConsumer

3.01M

€11,719

Safwan Ahmedmia

SuperSaf

1.64M

€10,309

Daniel

ZONEofTECH 

1.09M

€6,945

 

Poznámka: Odhadované měsíční údaje o výdělku každého technologického influencera na YouTube byly shromážděny pomocí analytického nástroje Social Blade na konci listopadu 2020 a byly správné v době analýzy. Dnes budou pravděpodobně vyšší. Pro výpočet odhadovaných měsíčních příjmů společnost Social Blade zvažovala řadu proměnných, jako jsou denní zobrazení, kvalita provozu, míra kliknutí a další.

Data shromáždila a analyzovala společnost https://manyspins.com/.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Test kontejnerů pro přepravu jaderného paliva z výzkumných reaktorů do USA

ÚJV Řež úspěšně otestovala nový univerzální kontejner pro přepravu použitého jaderného paliva z výzkumných reaktorů typu MTR a TRIGA.

AI bude „game changer" pro telekomunikační průmysl

Obrovská popularita, kterou ChatGPT získal od svého spuštění v listopadu 2022, vzbudila velký zájem o generativní nástroje umělé inteligence.

Zrození kvantové teorie – filosofie, věda a experiment

Kde se vzalo vědecké myšlení? Co bylo na počátku kvantové teorie? Proč museli velcí vědci myslet filosoficky? Jak změnila kvantová teorie fyziku? Čím obohatit výuku na školách?

Časopis Rozhledy matematicko-fyzikální

Recenzovaný časopis s úžasnou tradicí - letos vychází již 98. ročník! - je zaměřený na středoškolské studenty se zájmem o matematiku, fyziku a informatiku a na jejich profesory, ale ...

Studenti – zahajuje se speciální studium pro kabeláře!

Speciální čtyřsemestrální studijní program má za cíl vychovat odborníky se spektrem znalostí potřebným pro kabelářský obor.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail