Za tříminutové video získaly děti 200 tisíc korun
Kolik vláken z tažného lana udrží visícího puberťáka, jak převézt bez rozlití talíř polévky na skateboardu, nebo kolik radiace nasbírala za svůj život vaše babička.
Autorkou fotografií je Kateřina Uksová, studentka druhého ročníku Soukromé střední školy reklamní tvorby v Praze.
Kateřina fotografuje fotoaparáty Minolta a Flexareta, které si zatím půjčuje od tatínka.
A jak se vlastně k fotografování dostala?
"Od malička jsem takový čumil - ráda si věci podrobně prohlížím, a právě to mně profese fotografa umožňuje. Když se dívám přes objektiv fotoaparátu, vidím vše okolo sebe jinak, líp, blíž, detailněji. Jako fotograf vnímám svět mnohem zajímavější, ve všem, co vidím, se snažím najít kontext, příběh. Fotka není jen cvakání spouště."
Kateřina nejraději fotografuje portréty a moderní architekturu. Má ráda strohost a minimalismus. Častým námětem jejích prací se staly moderní budovy, sídliště, továrny, letiště atd. Právě proto se jednoho dne rozhodla na-vštívit a vyfotit také jadernou elektrárnu Temelín.
"Temelín vnímám jako velmi zajímavé téma obrovské moderní budovy uprostřed krásné krajiny. Příroda v okolí Temelína mě velmi překvapila. Netušila jsem, že v bezprostřední blízkosti velké jaderné elektrárny může být takový klid a ticho rušené jen zdáli doznívajícím zvukem cirkulárky. Když jsem hledala vhodné místo pro focení, vyplašila jsem nejen bažanty a koroptve, ale i několik zajíců a srnku... Nejvíce mě však překvapilo, jak mohou být chladící věže zajímavé... Jen mě mrzí, že jsem kvůli bezpečnostním opatřením nemohla k elektrárně blíž, fotky ba pak dopadly určitě mnohem lépe."
Kolik vláken z tažného lana udrží visícího puberťáka, jak převézt bez rozlití talíř polévky na skateboardu, nebo kolik radiace nasbírala za svůj život vaše babička.
Grafen, jeden z nejpevnějších materiálů na světě, obvykle nevykazuje magnetické vlastnosti. Ale když poskládáte grafenové vrstvy a trochu je zkroutíte, začnou se dít divné věci.
Fyziklání je největší týmová fyzikální soutěž v Praze s mezinárodní účastí. Je určena pro pětičlenné týmy středoškoláků, ale určitě se mezi ...
Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...
Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...
Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)