Sci-fi

Článků v rubrice: 56

Co způsobil memorin!

Farmaceutický výzkum často dosáhne zajímavých výsledků - ovšem jako vedlejší produkt vývoje soustředěného na úplně něco jiného. Lékaři byli příjemně překvapeni účinky Memorinu, léku zlepšujícího paměť - jenže pak zjistili, že jeho vynikající klinické účinky jsou založeny na něčem úplně jiném.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Memorin totiž paměť nijak nevylepšoval, volil mnohem jednodušší cestu. Ptal se lidí kolem, jestli o dotyčné věci něco nevědí. Dlouho trvalo, než se přišlo na to, jak to dělá - mozek totiž žádné elektromagnetické vlnění nevysílal, ale na existující vysílání namodulovával svoje požadavky a filtroval si z něj odpovědi.
Prvními zákazníky byli - jako už tradičně - vojáci a špionáž. Stačilo uspořádat večírek pro diplomaty a do sklepa posadit člověka nadopovaného Memorinem a vybaveného listem s otázkami a diktafonem. Tenhle odposlech se nedal detekovat, rušit ani předvídat. Samozřejmě velmi rychle našel tento preparát i další podobné využití. Mezi studenty se stal tak oblíbeným, že rozhodující zkoušky musely být dozorovány učiteli, kteří příslušný předmět neznali.
Křesťanská i islámská církev Memorin zakázaly - neboť jedině Bůh může být vševědoucí. Žárlivci se stali jedním z hlavních pilířů obchodu s Memorinem. Pornografický průmysl během krátké doby propadl na své dno - k čemu potřebujeme časopisy a virtuální realitu, když se stačí projít podle nočního klubu? Feministické hnutí se rozpadlo, jakmile se veřejnost dozvěděla, co si jeho představitelky doopravdy myslí - ovšem o sobě samých, ne o mužích.
Největšími nepřáteli Memorinu se stávali lidé, kteří spolkli tabletku Memorinu a v kruhu své rodiny si položili otázku Jaký jsem? Vlastně - druzí největší. Byli tu totiž politici. Během jediného roku po zveřejnění jeho účinků jej parlamenty všech zemí zakázaly. S obvyklým efektem všech zákazů podobného typu.

PAGI
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail