Dovoz energií je Achillovou patou Evropy
„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.
Univerzita Pardubice ve spolupráci se studentským uskupením Universitas pořádá jednodenní studentskou konferenci „Vědění mladým“, která se uskuteční ve čtvrtek, 15. listopadu 2012 v aule Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice.
Na konferenci jsou zváni studenti středních i základních škol z celé ČR. Cílem setkání je výměna poznatků studentů se zájmem o nejrůznější témata od fyziky, chemie, matematiky, elektroniky až po filosofii, psychologii, sociologii a esejistiku. Na konferenci budou moci studenti prezentovat výsledky svých prací; ty budou podle témat rozděleny do čtyř sekcí. Každá ze sekcí bude mít svého garanta z řad univerzitních odborníků.
Příspěvky budou rozděleny na ústní a posterovou sekci, přičemž tisk posterů bude zajištěn organizátory. Své příspěvky a přihlášky zasílejte do konce září na adresu: k.sraitrova@seznam.cz. Z abstraktů všech příspěvků bude sestaven sborník. Konference se můžete zúčastnit i jako pozorovatelé. Pozorovatelé zašlou přihlášku nejpozději do konce září na adresu: patrik.cermak@email.cz
Účast na konferenci je hrazena v rámci projektu BRAVO – Brána vědě/ní otevřená.
Studenti, zapojte se do programu pro mladé talenty a rozšiřte řady zájemců o prohlubování znalostí v konkrétních vědních oblastech a oborech!
Více informací naleznete na http://bravo.upce.cz
„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.
Návštěvníkům horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně se v druhé polovině května a první půli června naskytla neobvyklá příležitost ...
Na 170 videí s pokusy poslali do fyzikální soutěže „Vím proč“ studenti z celé České republiky. V náročné konkurenci letos u odborné poroty uspěli hlavně ti, kdo vsadili ...
Historicky první palivové soubory od společnosti Westinghouse dorazily do Jaderné elektrárny Dukovany 16. června. Následují po dodávkách do Temelína.
Oceány po celém světě údajně ztrácejí kyslík od 50. let minulého století. Příčinou je globální oteplování a znečištění vod.
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.