Studenti

Článků v rubrice: 222

Expo Science Amavet

Studenti středních škol – přihlašujte se do soutěže vědeckotechnických projektů!

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Jednotlivci nebo týmy mohou přihlásit soutěžní projekt z libovolné oblasti (fyzika, chemie, biologie, geografie, historie, apod.). Projekt musí být zpracován s využitím vědeckých postupů a metod. Při formulování úkolu i jeho zpracovávání je možné spolupracovat s odborníky, výzkumnými ústavy a odbornými institucemi, podíl mladých řešitelů na výsledcích však musí být prokazatelný. Soutěžící si zpracuje na své téma plakátovou prezentaci a musí být schopen výsledky své práce obhájit česky i anglicky.

Již 18. ročník soutěže proběhne letos dvoukolově: regionální kola 17. a 18. března 2011 v Pardubicích, 22. a 23. března 2011 v Brně a 29. a 30. března 2011 v Příbrami, autoři nejlepších prací postupují do národního finále, které se koná 28. a 29. dubna 2011 na Akademii věd v Praze.

Podrobné podmínky, propozice a on-line přihlášku najdete na http://amavet.fvtp.cz/?q=node/6

Elektronickou přihlášku do soutěže je potřeba poslat do 28. února 2011.

Přejeme mnoho zdaru!

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Naše první slova

Původ řeči je jednou z největších záhad lidstva. „Na začátku bylo slovo...“ praví Bible. Ale jaké? Minimálně od biblických časů jsme se snažili rozluštit původ lidské řeči. Je to konec konců jedna z charakteristik, která nás odlišuje od jiných živočichů.

Černá smrt gumy a jak jí čelit

Guma je jedním z neopěvovaných velkých hrdinů průmyslové revoluce. Kromě jejích obvyklých aplikací, jako jsou pneumatiky, kondomy, elastické spodní prádlo, apod., představuje základní složku asi ve 40 000 výrobcích, včetně absorbérů nárazu, hadic, lékařských nástrojů, těsnění, atd.

Z historie i současnosti vynálezů a jejich ochrany

Vynálezy a objevy často přicházejí na svět klikatými cestičkami. Jednou to vypadá, jako by se na ně čekalo tak netrpělivě, že se zrodí hned v několika hlavách v různých koutech světa, jindy je náhodou nebo omylem objeveno něco, s čím si nikdo neví rady.

Jak vyčíslit ekonomické přínosy jádra? A co na to evropský jaderný průmysl?

Společnost Deloitte vypracovala pro Euratom studii o přínosech jaderné energetiky v roce 2019 a 2050. V současné době je v provozu ve 14 zemích EU 126 komerčních reaktorů o výkonu 118 GWe. Do roku 2050 by měl jejich výkon stoupnout na 150 GWe, budou se ale muset snížit investiční náklady.

Astronauti se pořád ptali: Jak se daří myškám?

Myši, švábi, japonské křepelky, ryby, škeble, rostliny.... ti všichni měli možnost ochutnat Měsíc! Po návratu Apolla 11, od jehož mise letos uplynulo 50 let, putovalo množství vzácných vzorků měsíční horniny do laboratoří.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail