Studenti

Článků v rubrice: 315

Nový web portál pro jaderné nadšence

Řekne-li se jaderné obory, představí si laik v první řadě jaderné elektrárny. Už menší části veřejnosti přijdou na mysl například lékařské aplikace ionizujícího záření. Jaderné obory přitom ovlivňují celou řadu profesí, od zmíněné energetiky a medicíny přes aplikace v průmyslu až po speciální odvětví biologie či geologie.

Vzhledem k této šíři si jen málokdo dokáže udržet přehled, jak na tom současné jaderné obory jsou.
Z tohoto důvodu vzniká nový nekomerční portál Jaderné info (www.jaderne.info), který si klade za cíl stát se prostředníkem pro výměnu informací o jaderných oborech. Portál byl vytvořen za finanční podpory sdružení CESNET a jeho provozovatelem se stala Katedra dozimetrie a aplikace ionizujícího záření FJFI ČVUT.
Webové stránky jsou určeny nejen odborníkům, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti, a lze na nich najít jak články odborné, tak populárně naučné.
Součástí portálu je také veřejné diskusní fórum, zahraniční okénko nebo informace o připravovaných konferencích.
Část portálu je věnována studentům středních i vysokých škol. Studenti se zde mimo jiné dovědí o možnostech vzdělávání v příslušných oborech. Tato část stránek počítá do budoucna se studentskou samosprávou.
Portál také nabízí hostování webových prezentací pro neziskové organizace a profesní sdružení z uvedených oborů.
Nejen čtenářem, ale i tvůrcem stránek se může stát každý, koho jaderné obory zajímají. Na kontaktní adrese jaderne.info@fjfi.cvut.cz vítá redakce všechny zájemce o bližší spolupráci.

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail