V Temelíně testují autonomní drony
V temelínské jaderné elektrárně zkoušejí energetici využití autonomních dronů pro inspekce technologií v obtížně přístupných prostorách.
12. FYKOSí Fyziklání
V pátek 16. února 2018 se bude v Praze konat již 12. ročník týmové mezinárodní fyzikální soutěže FYKOSÍ Fyziklání, pořádaného Fyzikálním korespondenčním seminářem FYKOS, zaštiťován Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy. Týmy maximálně 5 středoškoláků budou mít za úkol během tří hodin vyřešit co nejvíce příkladů ze všech oblastí fyziky za pomocí jakékoli literatury. Soutěžit se bude v několika věkových kategoriích a na nejlepší čekají hodnotné ceny. Den před akcí bude možnost navštívit Jeden den s fyzikou, akci plnou přednášek, exkurzí a experimentů. Pokud cestujete zdaleka, můžete využít nabízeného zvýhodněného ubytování. Pro zájemce bude po Fyziklání následovat Víkend s aplikovanou fyzikou, další akce plná přednášek, deskových her a hlavně lidí se zájmem o fyziku. Těšíme se na Vás.
Více informací najdete na http://fykos.cz/rocnik31/fyziklani/start .
V temelínské jaderné elektrárně zkoušejí energetici využití autonomních dronů pro inspekce technologií v obtížně přístupných prostorách.
Pietro Barabashi, generální ředitel mezinárodního projektu ITER, který ve Francii buduje fúzní reaktor, vypráví o nekonečně náročném procesu výstavby.
Skupina ČEZ otevřela v Málkově u Chomutova moderní dispečerské centrum pro řízení obnovitelných zdrojů energie. Počítá se s tím, že do portfolia výroben ovládaných ...
„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.
Návštěvníkům horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně se v druhé polovině května a první půli června naskytla neobvyklá příležitost ...
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.