Studenti

Článků v rubrice: 222

Dobrodružství na jarním soustředění FYKOS

Na letošní jarní soustředění FYKOSu, které se konalo 4. - 12. května v Domašově nad Bystřicí, dorazilo 29 účastníků z celého Česka i Slovenska. Když se však dostali na místo konání, zjistili, že jsou vlastně v Americe na začátku 20. století. Po příjezdu bylo provedeno potřebné odbavení, kontrola víza a vstupní pohovor na Americké půdě. Po přijetí do Států začalo prověřování potenciálních nových členů předních mafiánských rodin.

Fotogalerie (6)
První večer se imigranti seznámili se členy mafiánských rodů, a hlavně mezi sebou navzájem. (Zdroj FYKOS)

Začínající mafiáni byli také vystaveni časovému posunu, v Americe je přece o 6 hodin méně než v Česku. Celý denní režim byl tedy posunut o 6 hodin, budíček byl ve 13:00 a oběd se servíroval až po šesté hodině večer.

Příprava Mafiánů

Účastníci byli podrobeni přísné přípravě z matematiky a fyziky, letos naprosto novým systémem. První 3 dny soustředění probíhaly krátké matematické přednášky. V jednom přednáškovém bloku byly bezprostředně po soběvždy tři půlhodinové přednášky. Současně probíhalo dokonce 5 paralelních bloků přednášek a některé se opakovaly, takže se nemohlo stát, že by někdo něco minul. Mafiáni musejí být dobře připraveni čelit například funkcím, derivacím,integrálům a komplexním číslům. Po zbytek akce následovaly klasické 1,5 hodinové přednášky z matematiky, fyziky a informatiky.

Mafiánské podsvětí

V průběhu akce účastníci pronikali stále více do tajů podlých praktik italské mafie, která se přestěhovala za Atlantik. Nejprve byli uvedeni do podsvětí a účastnili se schůzí řešících problémy s prohibicí. Následně si adepty rozdělily 4 významné rodiny, Pescilenza, Cartesia, Mortiolli a Guerrero, pro něž začali nováčci pracovat a snažili se získat důvěru mafiánských bossů.

Práce v zahraničí

Účastníci dostali za úkol nenápadně cestovat mezi Peru, Kolumbií, Mexikem a USA tak, aby si jich nevšimla pohraniční stráž. Toto se všem rodinám podařilo a následoval společenský večer pořádaný rodinou Mortiolli. Večer měl být také oslavou plánované svatby dcery bosse Vaška Mortiolli. Ne všechno však dopadlo podle plánu a večer zkomplikovaly nevraživé vztahy mafiánských rodin. Vyšlo totiž najevo, že si vzájemně sabotovaly svůj byznys a tak účastníci soustředění museli vypátrat konkrétní viníky.

Problémy se naštěstí vyřešily a mafiáni se rozhodli objevovat krásy země, do níž nedávno připluli. Kvůli komplikacím na cestě se však krátký výlet protáhl až do tmy. Po těchto nepříjemných událostech rodiny rozpoutaly vzájemný boj o moc a započalo velkolepé Fyziklání. Řešením matematických a fyzikálních úloh mohli mafiáni poškodit ostatní rodiny, ztížit jim řešení příkladů a zvýšit své šance na výhru. Nakonec však došlo k usmíření na společném plese.

Po protančené noci šok

Letos se totiž nekonala tradiční FYKOSí konference experimentů, ale zkouška fyzikálních dovedností byla posunuta o laťku výše. Mafiáni měli postavit stabilní most přes nedalekou řeku. Tohoto úkolu se všichni zhostili s velikým umem a nakonec všechny mosty přečkaly zatěžkávací zkoušky. Teď už je cesta do Mexika mnohem jednodušší.

Přísaha kmotrům

Nakonec se velcí vládci podsvětí rozhodli, že nové členy do svých rodin přijmou. Vypsali tedy poslední zkoušku, při níž se všichni předháněli v nabytých dovednostech a v sebeobětování. Po dokončení všech úkolů se konalo ceremoniální přijetí nových mafiánů, kteří zajisté budou ctít tradice a hodnoty svých rodin, na což při závěrečné hostině všichni přítomní přísahali.

Děkujeme všem ostříleným mafiánům za jejich skvělé vedení, které nás dostalo až tam, kde jsme nyní.

Lubor Čech, Gymnázium Brno, tř. Kpt. Jaroše

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Týden bez elektřiny z uhlí ve Spojeném království

V týdnu od 2. do 8. května 2019 bylo Spojené království zásobováno elektřinou, aniž by byl spálen jediný kilogram uhlí. Mohou být Britové nadšeni? Zatímco jedni to vítali jako známku toho, že se země stává zelenou, celkový obraz je méně povzbuzující.

Pozor na veřejné Wi-Fi sítě!

Práce v kavárnách a restauracích, surfování na internetu na veřejných místech nejen v Česku, ale i v zahraničí se stalo součástí našeho každodenního života. Málo lidí si ale uvědomuje, že se vystavuje velkému nebezpečí.

Periodická tabulka prvků slaví letos 150 let

Všestranný antický idealistický filozof a myslitel Aristoteles ze Stageiry (asi 384-322 př. n. l.) učil svoje žáky, že existují čtyři základní živly: vzduch, země, oheň a voda. Ty reagují spolu navzájem a vytvářejí tak další elementy.

Čtyři tipy pro studenty, jak nalézt a rozjet ideální kariéru

Začátek profesního života je pro mnoho absolventů složitý. Často si nejsou jisti, zda studují tu pravou školu, a mnoho z nich ani po ukončení studií netuší, čím chtějí být. Nakonec i ti s jasnými vizemi obvykle tápou, jak své ambice konkrétně realizovat v praxi.

Cesta elektřiny od výroby až k zákazníkovi

Českou republiku křižuje téměř čtvrt milionu kilometrů elektrického vedení – celou Zeměkouli by obmotalo kolem rovníku šestkrát. Přestože elektřinu denně využíváme, málokdy přemýšlíme nad tím, odkud a jak k nám přišla.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail