Studenti

Článků v rubrice: 331

Talnet otevírá nabídku T-kurzů a T-exkurzí

Pro zvídavé, pro nadané či jen pro všechny žáky a studenty se zájmem o různé vědecké obory připravil program Talnet, novou nabídku T-kurzů, které proběhnou online od poloviny října do konce května školního roku 2020 - 2021. Zřizovatelem projektu Talnet, který funguje nepřetržitě od roku 2003, je Národní pedagogický institut.

Fotogalerie (1)
Ilustrační obrázek (zdroj Talnet)

Zájemci si mohou vybrat z oborů chemie, fyzika a astronomie, biologie, programování a elektrotechnika, matematika a připraveny jsou i dva historické kurzy, úvod do filosofie, kurzy osobního rozvoje, vývoj vlastní hry a další. Mezi letošní novinky patří kurzy o radioaktivitě nebo o rostlinných hormonech. 

Úplnou nabídku T-kurzů včetně přihlášky najdete zde

Pro ty, kdo se z nějakého důvodu nemohou či nechtějí věnovat systematickému online studiu, či si chtějí spolu s experty vyzkoušet něco prakticky, jsou připraveny T-exkurze (odborné exkurze s online přípravou a závěrem). Letos se podíváme například největším dalekohledem v ČR na exoplanety, posvítíme si neinvazivním způsobem do útrob zvířat, nebo vypreparujeme z rostlin užitečné látky. 

Nabídka T-exkurzí včetně přihlášky je zde

Aktivity jsou vhodné pro žáky a studenty ve věku 12 – 19 let. V případě omezení proběhnou i T-exkurze kompletně online. 

O Talnetu 

  • Talnet je projekt pro zvídavou a nadanou mládež se zájmem o přírodní a technické vědy i pro jejich učitele z celé České republiky. Doporučený věk studentů je od 12 do 19 účast mladších dětí je možná po konzultaci.
  • Talnet nabízí vzdělávací, badatelské a komunikační aktivity z různých oborů fyziky, matematiky, chemie, biologie, geografie a technických disciplín šité na míru zvídavým. Talnet přispívá k zahájení úspěšné studijní a profesní kariéry.
  • Talnet pomáhá pedagogům v péči o nadané studenty, informuje o aktivitách pro nadané i mimo Talnet, nabízí seminář pro učitele.
  • Talnet poskytuje prostor pro komunikaci, diskuzi a řešení problémů vědeckých i jiných s podobně zaměřenými studenty, umožňuje kontakt s experty v oboru a vytváří tak podmínky pro další rozvoj nadání účastníků.
(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

40 let od spuštění Jaderné elektrárny Dukovany

Přesně 3. května uplynulo 40 let od zahájení zkušebního provozu první jaderné elektrárny na území České republiky. Jsou to Dukovany, které leží u obce stejného ...

10 nejzajímavějších projektů malých modulárních reaktorů roku 2025

Celosvětový zájem o malé modulární reaktory (Small Modular Reactors, SMR) stále roste. Významně jej urychlil rychlý vstup datových center na trh (v souvislosti s rozvojem umělé inteligence).

Reaktory chlazené roztavenými solemi

V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail