Reaktory chlazené roztavenými solemi
V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.
Rádi bychom vás pozvali na další ročník studentské vědecké konference zaměřené na jaderné inženýrství pojmenované po profesorovi Čestmírovi Šimáně, která se bude konat 21.-22. června v Praze-Troji v areálu MFF UK na adrese V Holešovičkách 2.
Aktivně se mohou zúčastnit studenti všech stupňů (bakalářský, magisterský, doktorský) a čerství absolventi do 18 měsíců od absolvování. Uzávěrka přihlášek pro aktivní účastníky je 5. června. Konference je otevřená také pro neprezentující účastníky z řad akademické i neakademické obce, kteří se ovšem musejí také zaregistrovat, a to do 20. června. Účast na konferenci je pro všechny zdarma.
Více informací o registraci, možnostech publikace článků, způsobů prezentace, programu, pozvaných hostech nebo exkurzích lze nalézt na webu: simane.fjfi.cvut.cz
Konference je otevřená pro všechny studenty a čerstvé absolventy nejen z ČR. Proto bychom uvítali, pokud byste rozšířili informaci o jejím konání také mezi další potenciální zájemce.
Těšíme se na vaši účast,
Organizační tým konference
Šimáně 2022 – International Student Conference on Nuclear Engineering (cvut.cz)
V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.
„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...
To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...
Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...
Světla, která se sama rozsvítí a zhasnou, topení, které nastaví ideální teplotu, než přijdete z práce, dveře, které se po odchodu zamknou, pračky, myčky a vysavače ovládané na dálku.
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.