Studentská konference Vědění mladým již brzy
Univerzita Pardubice ve spolupráci se studenty Universitas zve k účasti na již II. ročníku konference Vědění mladým, která se uskuteční ve středu 6. listopadu v pardubickém zámku.
Univerzita Pardubice ve spolupráci se studenty Universitas zve k účasti na již II. ročníku konference Vědění mladým, která se uskuteční ve středu 6. listopadu v pardubickém zámku.
V sobotu 30. 11. 2013 pořádá Střední průmyslová škola sdělovací techniky Panská v Praze již druhý Den s technickým lyceem. Akce je určena zejména pro žáky druhého stupně základních škol.
Chcete na internetu zanechat svůj otisk, pobavit se, nebo dokonce začít s online podnikáním? Pokud ano, budete potřebovat vlastní webovou stránku. Nevíte, jak ji vytvořit? Firma Webnode vám nabízí řešení – a navíc docela zdarma.
Pětatřicet studentů a pět pedagogů z dvanácti fakult sedmi vysokých škol technického zaměření věnovalo dva prázdninové týdny pobytu v Jaderné elektrárně Temelín. Důvodem byla jak touha po zážitcích v unikátním prostředí jaderné elektrárny, tak získání diplomu za absolvování letos v pořadí již osmého ročníku temelínské Letní univerzity.
Výročí sta let od vytvoření modelu atomu Nielse Bohra připomene konference, kterou pořádá ve spolupráci se studenty Universitas katedra filosofie Univerzity Pardubice. Konference je určena zájemcům z řad akademické obce, studentům středních škol, jejich učitelům i veřejnosti. Konference se uskuteční 24. září 2013 od 9.00 hod v Divadle 29 (ulice Sv. Anežky České) v Pardubicích.
V letošním roce si připomínáme 230 let od narození pozoruhodného člověka – vědce samouka, vynikajícího fyzika a vynálezce Angličana Williama Sturgeona, na kterého sice svět trochu pozapomněl, ale bez jehož vynálezu elektromagnetu bychom si dnešní moderní společnost vůbec nedokázali představit.
CAES – Compressed Air Energy Storage, znamená akumulaci energie pomocí stlačeného vzduchu. Právě v této oblasti udělala Čína obrovský krok.
Uzavřené radioaktivní zdroje se denně používají po celém světě v zařízeních k léčbě rakoviny, sterilizaci krve a zdravotních materiálů a k zajištění bezpečnosti potravin.
Vysoko v budově Tokamaku ITER, který se právě staví v jižní Francii, se nacházejí speciální místnosti s citlivou elektronikou.
V moderní medicíně se hojně využívá ionizující záření, jak v diagnostice, tak v terapii. Lékaři a radiační fyzici přesně plánují zákroky a vypočítávají ...
Existuje jaderný reaktor, který vyrobí více paliva, než sám spotřebuje. Zní to jako sci‑fi, ale postavit jej už zkouší lidstvo od padesátých let. Celkem jich postavilo asi 20, ale jen dva jsou v provozu.
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.