Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(2581) Jaderná fyzika a energetika » Zdravotní následky jaderných havárií ve Fukušimě a v Černobylu
Zařazení havárie jaderné elektrárny Fukušima po ničivé vlně cunami do stejné stupnice závažnosti, ve které je havárie v Černobylu, mate veřejnost a vzbuzuje dojem, že následky musejí být stejné. Každý, kdo v Japonsku v příštích čtyřiceti letech onemocní rakovinou, bude bezpochyby svalovat vinu za své neštěstí na Fukušimu Dai‑iči.
(2582) Medicína a přírodověda » Zdravotní následky spalování uhlí
Evropská unie vynakládá ročně v souvislosti se spalováním uhlí na 43 miliardy euro. Pouze ve Spojeném království zemře ročně v důsledku znečištěné atmosféry 1 600 lidí. Tyto a další podobné údaje uveřejnila nezisková organizace Health and Environmental Alliance se sídlem v Bruselu.
(2583) Jaderná fyzika a energetika » Zdroje uranu vystačí na 135 – 250 let
Takový je jeden ze závěrů zprávy uveřejněné 23. prosince 2020 v tzv. Červené knize (Red Book), kterou společně vypracovaly Nuclear Energy Agency (NEA) při OECD a Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA) o zdrojích, spotřebě a poptávce po uranu podle stavu k 1.
(2584) Biografie » Ze zlatého věku francouzské fyziky: Jean-Baptiste Biot
Světlo – jeden z nejúžasnějších přírodních jevů. Pro život člověka má zásadní význam. Je hlavním prostředníkem poznávání světa a vesmíru; proto je optika, nauka o světle, vlastně nejstarší částí fyziky pohlížející na povahu světla z různých hledisek.
(2585) Soutěže » Zelená stezka a zlatý list na Hučáku
Na deseti stanovištích v Jiráskových sadech na soutoku Orlice a Labe v Hradci Králové zorganizovalo 26. 4. 2011 Gymnázium Bohuslava Balbína okresní kolo tradiční soutěže. Zelená stezka a zlatý list je soutěž vyhlašovaná Českým svazem ochránců přírody pro mladší žáky ZŠ do 6.
(2586) Obnovitelné zdroje » Zelené palivo má zelenou
Obnovitelné zdroje energie jsou čím dále tím vyhledávanějším tématem diskusí nad energetickými koncepcemi. V podmínkách České republiky je problematické vkládat přehnané naděje do energie větru a slunce, potenciál vodní energie je téměř vyčerpán, zbývá tedy zaměřit se na biomasu.
(2587) Obnovitelné zdroje » Zelené výtahy
Namodralé fotovoltaické panely postupně pokrývají plochy solárních farem, střechy budov, hal i garáží a otevírají éru „zelené energetiky“. Využít elektřinu z několika solárních panelů umístěných na střeše i k pohonu domovního výtahu rodinného domku napadlo před třemi roky zřejmě jako prvního inženýra Yamise Sahsamanogla, majitele řecké výtahové firmy Mezolift.
(2588) Od čtenářů » Zelený čaj pro zdraví
Zelený čaj je v čínské medicíně po tisíce let používán, jako lék proti mnoha nemocem, a proti mnohým působí jako prevence.
(2589) Medicína a přírodověda » Zelený sen - zemědělství v regálech
Je pěstování plodin při umělém osvětlení přátelské k životnímu prostředí? Ve světě již existuje několik malých podniků, které začaly pěstovat potraviny při elektrickém osvětlení, aktuální je i trend zavádět městské zemědělství nebo vertikální farmaření.
(2590) Reportáže, cestování » Země paradoxů
Asi jsem potřeboval změnit svůj dosavadní život, a tak jsem se na rok a půl upsal Pákistánu. 20. února jsem brzy ráno na mezinárodním islámábádském letišti poprvé v životě vkročil na asijský kontinent.
... 1 « 256 257 258 259 260 261 262 » 265 ...
close
detail