Paradox bavorských divočáků
Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.
Experti z anglické společnosti Air Fuel Synthesis (AFS) odpovídají „ano“. Pochlubili se výsledkem dvouletého výzkumu, kdy se jim podařilo vyrobit několik litrů benzínu z obyčejného vzduchu. Využívají přitom uhlíku, kterého je kolem nás dostatek, a vodíku, který lze vyrobit z vody. V nové technologii vidí šanci, jak snížit množství oxidu uhličitého vzniklého ze spalin klasického „ropného“ paliva.
Blízko místa, kde v roce 1825 George Stevenson uvedl do provozu první parní železnici, tj v britském průmyslovém parku, je v kontejneru umístěno zařízení, které každý den vyrobí půl litru čistého benzínu. Ze vzduchu.
Podle společnosti AFS bude prokázání energetické účinnosti procesů předmětem výzkumu na větším zařízení, které by mělo být instalováno ve třech přepravních kontejnerech a mělo by denně vyrábět 1 200 litrů benzínu. Cílem je vybudoval závody o velikosti běžných rafinerií, které by mohly konkurovat rafinériím ropným. To by si však vyžádalo investice ve výši kolem 10 miliard liber a velkou vládní podporu. Účinnost tohoto procesu bude navíc třeba porovnat s náklady alternativních způsobů likvidace CO2, jako je např. jeho ukládání do podzemních komor.
Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.
"...spíše bych spoléhal na přirozenou blbost..." praví nedávný kreslený vtip. Mnoha lidem to ale jako vtip nepřipadá. Údaje prezentované společností Atlas VPN ukazují, ...
Indonésie a Dánsko podepsaly čtyřmiliardovou smlouvu na thoriový malý modulární reaktor, jehož hlavním účelem bude produkce amoniaku.
68 % úspěšných a vysoce ziskových společností světa aplikuje tzv. hybridní model práce. To znamená, že zaměstnanci mohou chodit do kanceláře, ale i pracovat z domova nebo vzdáleného místa.
V roce 2013 se čtvrtstoletí starý tokamak rozhodl znovu objevit sám sebe a pod novým jménem zamířit k novým obzorům a cílům. Tore Supra, zařízení CEA/Euratom umístěné ...
Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.