Bez zařazení

Článků v rubrice: 413

Výzva krizím

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská pražského ČVUT vyhlásila 19. března laureáty literární a fotografické soutěže Výzva krizím. Ze stovky literárních a fotografických prací, jimiž ji obeslali středoškoláci z celé republiky, porota v čele s děkanem Miroslavem Čechem vybrala nejprve dvě desítky finalistů a nakonec i vítěze. Ten svůj zájem o energetický obor projevil i svým rozhodnutím jadernou fakultu ČVUT vystudovat.

Fotogalerie (3)
Foto k článku Amálie Kovářové

První cenu, notebook podle vlastního výběru, získal mezi autory děl inspirovaných energetikou, zejména úsporami energie a novými perspektivními zdroji, Jakub Klemsa z Klatov. Vítěz je už dnes rozhodnut studovat od nového školního roku jadernou fakultu a specializovat se na matematiku. Druhou nejúspěšnější autorkou je Amálie Kovářová z Dolních Břežan, která si ze soutěže odnáší netbook. Bronzovou medaili a digitální fotoaparát vysoutěžil Tomáš Vachutka z Ostravy. Zvláštního ocenění za vědecko-fantastickou povídku se dostalo Janu Uličnému z Olomouce. Jeho úspěšný příspěvek do soutěže nabídneme čtenářům 3pólu v letním vydání pdf.

Líbil se nám také příspěvek Patrika Čermáka, kterého čtenáři 3pólu znají jako autora článku Elektřina přímo z tepla http://www.www.3pol.cz/cz/rubriky/studenti/1471-elektrina-primo-z-tepla, tak přidáváme i jeho soutěžní dílo.

Účastníci vyhlášení vítězů si v rámci předávání cen prohlédli mj. tokamak Golem a další pracoviště fakulty. Práce ze soutěže Výzva krizím jsou vystaveny na jaderné fakultě v pražské Břehové ulici a připravuje se jejich zveřejnění na internetových stránkách fakulty www.jaderka.cz.

Kontakt: Libor Škoda, 604 980 104, libor.skoda@fjfi.cvut.cz

Nejlepší příspěvky nabízí aktuálně i Třípól.

Amálie Kovářová (PDF)

Jakub Klemsa (PDF)

Jan Uličný

Patrik Čermák (PDF)

Tomáš Vachutka (PDF)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail