Reoxygenace Baltského moře
Oceány po celém světě údajně ztrácejí kyslík od 50. let minulého století. Příčinou je globální oteplování a znečištění vod.
Budoucnost dopravy je elektrická. Celý svět usiluje o to, aby se v nejbližších letech elektromobilita stala technologicky úspěšnou realitou. Tento trend se nevyhnul ani České republice. Intenzivní rozvoj elektromobility přináší i nová technická řešení vhodných akumulátorů a samozřejmě způsobů jejich dobíjení, tj. rozvoj sítě dobíjecích stanic.
TECHNICKÉ ÚDAJE DOBÍJECÍ STANICE:
ROZMĚRY (cm): 142 x 40,5 x 27
DÉLKA DOBÍJENÍ NA 100 KM DOJEZDU*:
16A/230V (3,5 kW): 4,5 hod
16A/400V (11 kW): 1,4 hod
32A/400V (22 kw): 40 minut
* Při průměrné spotřebě 15 kWh/100 km
V rámci podpory rychlého zavádění elektromobility ve střední a východní Evropě uvažuje Skupina ČEZ o partnerství s nákupními centry, provozovateli parkovišť a podnikovými vozovými parky. Jako partnery v rozvoji dobíjecí infrastruktury vítáme nejen firmy a podniky, ale také města a obce.
Vytvořením sítě aktérů-průkopníků na poli inovativní elektromobility přispějeme k tvorbě nových hodnot, rozvoji nových technologií a vytváření nových pracovních míst ve svých regionech. Pište na cez@cez.cz.
Oceány po celém světě údajně ztrácejí kyslík od 50. let minulého století. Příčinou je globální oteplování a znečištění vod.
Bolívijský ledovec Huayna Potosí se každým rokem zmenšuje a ustupuje do svahu. Ve výšce 5 100 metrů nad mořem je vzduch kolem něho řídký.
Transport sektorového modulu #7 vakuové nádoby do montážní jámy tokamaku ITER ve čtvrtek 10. dubna 2025 představoval ne „dva v jednom“, nýbrž „mnoho věcí v jednom“.
Mezinárodní agentura pro atomovou energii ve Vídni předpovídá, že do roku 2050 se instalovaná kapacita jaderných reaktorů na světě zdvojnásobí – z 371 GW(e) v roce 2022 na 890 GW(e) do roku 2050.
Droboučký živočich, želvuška (tardigrada) může přežít nehostinný chlad i smrtící ionizující záření ve vesmíru. Všudypřítomná mikroskopická zvířátka, ...
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.