Farmy s mořskými řasami pro ukládání uhlíku
Nový výzkum ukazuje, že farmy s mořskými řasami ukládají uhlík stejně efektivně jako přírodní pobřežní ekosystémy, což by mohlo být součástí řešení ...
Vzpomínáte si na pejska Aibo? Na slavného prvního robotického psa? Pořizovaly si ho nejen rodiny jako hračku pro své děti, ale i osamělí lidé jako společníka. Jeho umělá inteligence nyní poslouží k měření spotřeby elektřiny domácností!
Společnost Sony chce použít umělou inteligenci vyvinutou pro Aiba do svých připravovaných systémů měření spotřeby všech domácích elektrických spotřebičů. V roce 2013 Sony založilo technologickou firmu Informetis Co., která vyvíjí systém kontroly spotřeby televizorů, chladniček a dalších zařízení. Systém současně umožňuje zobrazování údajů o okamžité spotřebě na smartphonech jejich uživatelů. To vše zvládne malá destička velikosti krabičky od cigaret připojená k rozvodné skříni domácnosti.
Informetis se rozhodla použít umělou inteligenci robopsa Aibo pro jeho skvělou schopnost rychle posoudit situaci, rozhodovat, správně reagovat a přitom se učit z vlastních zkušeností. V domácnosti umělá inteligence analyzuje elektrické proudy tekoucí přes domácí rozvodnou skříň.
Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) plánuje v Tokyu nasadit zkušebně systém v březnu 2015 do 300 domácností. Na základě sebraných dat pak společnost plánuje nabídnout uživatelům novou službu –poradenství, jak šetřit energií u každého konkrétního elektrospotřebiče.
(Podle The Asahi Shimbun, 22. 1. 2015)
Nový výzkum ukazuje, že farmy s mořskými řasami ukládají uhlík stejně efektivně jako přírodní pobřežní ekosystémy, což by mohlo být součástí řešení ...
Nedostatek sladké vody je trvalým problémem po celém světě, zejména v arabském regionu, kde omezené přírodní vodní zdroje a rychlý růst populace kladou stále větší požadavek na dodávky.
Infocentra energetické společnosti ČEZ návštěvníkům o prázdninách kromě interaktivních prohlídek přinesou i soutěž o unikátní odměnu.
Rozsáhlé výpadky elektřiny, které počátkem května 2025 zasáhly Pyrenejský poloostrov, poukázaly na zranitelnost naší energetické infrastruktury a zdůraznily potřebu ochránit ...
V temelínské jaderné elektrárně zkoušejí energetici využití autonomních dronů pro inspekce technologií v obtížně přístupných prostorách.
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.