Počítače a internet

Článků v rubrice: 112

Kvůli zastaralým technologiím na pracovišti ztratíte ročně skoro 100 hodin

Technologie by nám měly usnadnit život a zefektivnit práci. Ale mnohdy tomu tak není – zastaralé technologie nám drahocenný čas ubírají. Podle údajů týmu Atlas VPN ztrácejí mileniálové v průměru 19,3 minut denně kvůli zastaralé technologii na pracovišti, což dohromady znamená ohromujících 84 hodin nebo 10,5 dní pracovní doby za rok. (Jako mileniálové se označují lidé narození v 80. létech přibližně do r. 1995.) Podobně jsou na tom také pracovníci generace X, resp. generace Z, kteří ztrácejí přibližně 18,8 minut - téměř 82 hodin ročně, resp. 18,2 minut – 79 hodin ročně. (Jako generace X se označují lidé narození mezi lety 1965 a 1980, jako generace Z se označují lidé narození od r. 1995 do r. 2010.)

Fotogalerie (1)
Stáří kancelářské techniky v různých odvětvích v USA (zdroj Atlas VPN)

Čísla jsou založena na údajích společnosti Skynova, která se počátkem roku 2023 dotazovala 1 009 Američanů ohledně jejich pracovních technologií. Roční odhady byly vypočteny vynásobením průměrné doby ztracené za den v důsledku zastaralé technologie počtem pracovních dnů v roce.

Podle odvětví

Podíváme-li se na čísla podle odvětví, je to zejména finanční sektor, který hlásí nejvíce ztrátového času kvůli zastaralým technologiím na pracovišti – průměrně 23,7 minut denně nebo přibližně 103 hodin ročně. Zajímavé je, že ve srovnání s ostatními sektory má finanční sektor nejnovější technologie s průměrným stářím 3,7 roku.

Zastaralá technologie je také významným problémem ve zdravotnictví. Spotřebovává v průměru 23 minut denně (nebo téměř 100 hodin ročně) času pracovníků.

Pracovníci ve vládním i maloobchodním sektoru promarní řešením zastaralých technologií v průměru 19,4 minut denní pracovní doby, což činí 84 hodin ročně.

pohostinství a potravinářském a nápojovém průmyslu spotřebovává zastaralá technologie 18,2 minut denního času pracovníka – 79 hodin ročně. Podobně lidé v odvětví informačních technologií přicházejí kvůli problémům o přibližně 17,1 minut denně – více než 74 hodin ročně.

A konečně pracovníky ve školství stojí zastaralé technologie 16,6 minut denního času – 72 hodin ročně).

Náklady na zastaralou technologii

Přestože je snížení nákladů prioritou pro mnoho majitelů podniků, často neberou v úvahu dlouhodobé důsledky zastaralé technologie, jimiž je neefektivita a zranitelná místa, která mohou v průběhu času vést ke zvýšení nákladů.

Zastaralé technologie a zastaralý software mohou učinit organizaci zranitelnější vůči zneužití, a to jak z interních, tak externích zdrojů. Pokud organizace neudržuje své operační systémy a software aktuální, .riskuje, že při kybernetickém útoku přijde o data či cenné informace společnosti.

Ačkoli může být novější technologie dražší, při neprovedení upgradu budou náklady na používání zastaralé technologie i nadále růst. Investice do nových technologií mohou v konečném důsledku vést k dlouhodobým úsporám a zvýšení efektivity a bezpečnosti pro podniky.

Co dalšího vyplynulo z průzkumu

Deset kancelářských technologií, na nichž pracovníci ztrácejí nejvíc času:

Fax, účetní systém, Microsoft Office, skladový systém, kopírka, tiskárna, klávesnice, myš, telefon, speciální softwarové programy.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Lunární rover pro malé náklady

Firma Venturi Space, která vymýšlí, studuje, navrhuje a vyrábí vozidla schopná zvládnout extrémní podmínky prostředí na Měsíci a Marsu, a firma Venturi Astrolab, Inc.

Od farmaceutické chemie k modrému uhlíku

Inés Sanz Alvarezová vyrůstala v Montevideu v Uruguayi a nikdy si nepomyslela, že bude pracovat v mořské vědecké laboratoři, natož v Monaku. Původně pracovala ve farmaceutické chemii.

Podpora rozvoje jaderné energetiky v ČR

Aktuální výzkum veřejného mínění IBRS provedený ve druhém pololetí 2024 ukázal, že 71 % populace starší 18 let je pro rozvoj jaderné energetiky v České republice.

Víte, co je modrý uhlík?

Jako „modrý uhlík“ se dnes označuje organický uhlík zachycený a uložený oceánem ve vegetačních pobřežních ekosystémech – mangrovových lesích, slaniskách ...

Světová jaderná energetika na přelomu 2024/2025

V provozu je 417 jaderných  energetických reaktorů s celkovým instalovaným výkonem 375 320 MWe ve 31 zemích světa. Ve výstavbě je 63 reaktorů, které  po zprovoznění ...

Nejnovější video

Nad staveništěm největšího tokamaku světa

Proleťte se nad budoucím fúzním reaktorm ITER

close
detail