Recenze

Článků v rubrice: 81

Časopis Rozhledy matematicko-fyzikální

Recenzovaný časopis s úžasnou tradicí - letos vychází již 98. ročník! - je zaměřený na středoškolské studenty se zájmem o matematiku, fyziku a informatiku a na jejich profesory, ale i na širokou veřejnost se zájmem o M, F, I. Nyní je nově přístupný v elektronické verzi zdarma všem na adrese rozhledy.jcmf.cz (všechna čísla od roku 2019) a dml.cz (všechna čísla od roku 2005).

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Rozhledy by měly být tím nejlepším časopisem pro středoškoláky se zájmem o matematiku, fyziku a informatiku a inspirací středoškolským profesorům těchto předmětů.

Časopis je naplněný zajímavými a kvalitními články (pravidelně i v angličtině), které procházejí recenzí a jejichž autory jsou často i sami středoškoláci! Není ovšem jedinou úlohou časopisu, aby otiskoval zajímavé články. Rovněž dává prostor pozvánkám na akce, jako jsou soutěže, olympiády, tábory, přednášky, exkurze, korespondenční semináře, akce vysokých škol pro středoškoláky, a zprávám z těchto akcí. Představuje netradiční zdroje pro studium a výuku M, F, I, jako jsou videa, internetové sbírky úloh, online přednášky a pokusy. Občas otiskne rozhovory se zajímavými osobnostmi a recenze knih, které si zaslouží pozornost. Pravidelně nahlíží i do historie matematiky a fyziky a naopak reaguje na aktuální témata. Např. to byl v minulosti covid a s ním související modely šíření epidemií či téma online výuky.  Snaží se informovat o aktuálních vědeckých objevech z fyziky.

Spolupracujte s redakcí

Tento časopis bude z velké části takový, jaký si ho vy, čtenáři, uděláte. Neváhejte a kontaktujte nás, pokud pracujete na zajímavém projektu a chcete se podělit se čtenáři o pěkné výsledky nebo organizujete akci pro středoškoláky nebo točíte videa pro zájemce o M, F, I nebo děláte cokoliv jiného, co si zaslouží pozornost ostatních středoškoláků. Šiřte prosím informaci o volné dostupnosti každému, koho by mohla zajímat. Ať všichni středoškoláci vědí, že opravdu stojí za to Rozhledy číst!

Těšíme se na spolupráci se všemi zájemci o matematiku, fyziku a informatiku a na dobré nápady, které od nich vzejdou pro další rozvoj časopisu. 

Lubomíra Dvořáková, šéfredaktorka RMF, kontakt rozhledy (at) jcmf.cz

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Štěchovická přečerpávací elektrárna

Málokdo ví, že ve Štěchovicích u Prahy není jen akumulační vodní elektrárna, ale i přečerpávací. Ta nyní dostává nový řídicí systém.

Pomeranče bez chemikálií

Nahlédněte do továrny na pomeranče v Jihoafrické republice. Tyto lahodné plody zachránila před škodlivými moly jaderná metoda zvaná „sterilní hmyzí technika“.

Studenti pozorují radioaktivní částice přímo ve škole

Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích mají nově k dispozici hned několik unikátních učebních pomůcek.

Roboti ve skladech, autonomní kamiony a umělá inteligence

Čtvrtá průmyslová revoluce přetváří svět, jak ho známe. Technologický pokrok stírá hranice mezi fyzickým a digitálním prostředím.

Zvýšení výkonu jaderné fúze

Jadernou fúzi už do jisté míry umíme. Dvě lehká jádra fúzují za vzniku těžšího. Nicméně hmotnost výsledného jádra je menší než součet hmotností ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail