Jak se z DNA pozná, kdo je s kým příbuzný?
Testy DNA mohou lidem říci, odkud ze světa pocházejí jejich předkové, či zda jim hrozí rozvoj některého genetického onemocnění. Někdy mohou dokonce pomoci lidem spojit se s rodinnými příslušníky, ...
"Czech Young Generation - CYG" neboli mladá odnož České nukleární společnosti vznikla v červenci roku 1997. Jejím cílem bylo sdružit mladé odborníky, podílet se na mezigeneračním přenosu informací a v neposlední řadě vytvořit jakousi protiváhu taktéž mladým aktivistům, kteří jsou v našich končinách i ve světě většinou i odpůrci jaderné energetiky.
V tomto článku nebudeme rozebírat, co vše si CYG klade za cíle, jaké jsou jeho stanovy a že je členem obdobné evropské společnosti. Podívejme se na toto seskupení mladých z trochu z jiného úhlu.
V této organizaci si všichni snažíme rozšiřovat obzory a zároveň bojovat proti neinformovanosti. K tomuto boji jsme vyvinuli důkladnou organizační strukturu. Nevím, jakým způsobem toto řeší naši kolegové aktivisté, ale celou naší informační páteř představuje dlouhý seznam elektronických adres. Každý řadový člen čeká v plné pohotovosti na pokyn vrchního velitele a našeho presidenta Daneše Burketa. Ten ovládá naší informační centrálu a je postrachem všem laikům, vždyť to nebude dlouho trvat a bude z něj jaderný doktor! Centrála, kterou vlastně představuje samotná osoba prezidenta, je chráněna několika ploty pod napětím, ochrankou a policií. Její dokonalé zabezpečení využívá ke své ochraně dokonce i jaderná elektrárna Dukovany. Nebo že by to bylo naopak? No na tom přece nesejde, úniku informací se stejně nebojíme, naopak ho vítáme a snažíme se aby od nás informace na druhou stranu barikády dostávali v hojném počtu.
V případě, kdy nastane krizová situace rozesílá centrála informace, co se bude dít. Typický presidentův rozkaz pak většinou obsahuje čas a místo setkání. Na tomto setkání někteří z nás referují o výsledcích své práce a ostatní je bedlivě poslouchají. Všichni však vědí, že po jeho skončení následuje většinou tajná porada, která se v plném utajení koná v některém z blízkých pohostinství. V případě, že během porady nabude některý z nás dojmu, že jsme prozrazeni, vydá prezident bezodkladný rozkaz a my se odebíráme do jiného pohostinství. Zde jsme pak opět pod plným utajením a místní otevírací doba nám většinou umožní další dlouhou poradu. Situace je skoro vždycky kritická a následkem toho se naše porady pokaždé protáhnou až do časných ranních hodin.
Plni informací se pak ráno vracíme zpět domů připravení na další boj a čekáme v plné pohotovosti na další pokyny. Není to lehký boj, my se však nevzdáváme a náročných porad je naštěstí jen několik do roka.
Testy DNA mohou lidem říci, odkud ze světa pocházejí jejich předkové, či zda jim hrozí rozvoj některého genetického onemocnění. Někdy mohou dokonce pomoci lidem spojit se s rodinnými příslušníky, ...
Jsou nezkušení stážisté za trest? V oborech informačních technologií spíš naopak. Vzhledem k nedostatku absolventů se firmy stále víc soustřeďují i na studenty středních škol.
Natočit krátké video s fyzikou v hlavní roli a vyhrát deset tisíc korun do vlastní kapsy a dvě stě tisíc pro svou školu, to je nabídka celostátní soutěže „Vím ...
Lidé migrují a cestují, navzájem se mísí. Je tomu tak od nepaměti, jsou důkazy dokonce i o dávném křížení moderních Homo sapiens s Neadertálci a dalšími skupinami.
Špičkové technologie mají za sebou rušný rok. Zde je 10 nejlepších technologických příběhů roku 2024, jak je vyhodnotila Live Science.