Studenti

Článků v rubrice: 231

Den otevřených dveří na Jaderce

Navštivte 27. ledna Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze. Máte jedinečnou možnost poznat všechny její katedry, činnosti a specializace. Bude možné navštívit i školní reaktor a tokamak!

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

V úterý 27. ledna máte vzácnou možnost navštívit jednu z nejrenomovanějších a nejlepších VŠ fakult v ČR. V hlavní budově v Praze 1, ul. Břehová 7, bude od 9 do 15 hodin Den otevřených dveří pro všechny studenty a učitele středních škol. Všechny odborné katedry se představí vlastními stánky a expozicemi, mezi 12.30 a 14.00 proběhne hlavní program s prezentací, informacemi o studiu, možnostech uplatnění absolventů a zahraničních kontaktech. Na exkurzi se můžete přihlásit nejen na tokamak Golem, který je přímo v budově, ale i na reaktor Vrabec na katedře jaderných reaktorů. FJFI ČVUT je jediná fakulta v Evropě (a možná na světě), která může studentům nabídnout obě hlavní experimentální zařízení: štěpný reaktor i fúzní reaktor!

FJFI se ale nejmenuje jenom "jaderná", ale také "fyzikálně inženýrská" - to znamená, že zde můžete studovat širokou paletu fyzikálních oborů, ale dokonce i matematiku, chemii a informatiku!

Jaderná fakulta oslaví letos právě 60 let - po celou tu dobu je považována za jednu z nejprestižnějších škol v ČR, její absolventi jsou skvělí v analytickém myšlení a uplatní se ve všech oborech.

Přijďte, dveře jsou dokořán.

Další informace na Jaderka.czFjfi.cvut.cz, e-mail: Jaderka@fjfi.cvut.cz

Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Alfred Werner a milník v dějinách chemie

K letošnímu stému výročí úmrtí zakladatele komplexní chemie Alfreda Wernera přinášíme jeho životopis i zajímavosti o vzniku nového vědního oboru anorganické chemie.

Profesoři laserové fúze - Bruecker a Siegel

O soukromém úsilí v oblasti termojaderné fúze jsme již psali vícekrát. O prvním „soukromníkovi“ zatím ani jednou. Poslyšte příběh, který měl dva konce. Dobrý a špatný. Vůbec prvními fúzními podnikateli byli Americký fyzik Keith Brueckner a podnikatel Kip Siegel.

Den otevřených dveří na MatFyz

dne 21.11.2019 pořádá Matematicko-fyzikální fakulta UK tradiční Den otevřených dveří. Připravuje opět bohatý program, který probíhá po celý den v budově Matfyzu na Malostranském náměstí 25. Mnoho inspirativního nabídne také učitelům fyziky, matematiky či informatiky.

Vakuum jako na měsíci

Specialitou české pobočky firmy Edwards jsou přístroje pro oblast vědeckého vakua. Firma z Lutína jimi zásobuje celý svět. Díky vývěvám fungují nejpřesnější elektronové mikroskopy na světě či supersilné vědecké lasery.

Kvůli milované vědě se nestačil ani oženit

Pokud zalovíme v paměti a vzpomeneme si na školní léta, určitě se nám vybaví v hodinách chemie používaný laboratorní plynový kahan, nesoucí jméno jednoho z největších vědců 19. století, profesora Roberta Bunsena.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail