Studenti

Článků v rubrice: 333

Přihlašte se do Matematické nebo Fyzikální olympiády!

Skupina ČEZ a Nadace ČEZ budou po příštích 5 let generálními partnery matematických a fyzikálních olympiád. Cílem tohoto partnerství je zvýšení zájmu studentů o matematiku a fyziku.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Finanční podpora zajistí kvalitnější organizaci soutěže, podporu koordinátorů a větší motivaci soutěžících. Patronát nad oběma soutěžemi převzal Martin Roman, generální ředitel Skupiny ČEZ.

Matematické a fyzikální olympiády mají u nás dlouholetou tradici. Příští rok oslaví fyzikální olympiáda 52 let a matematická dokonce 60. výročí. Doposud tyto soutěže nikdo dlouhodoběji nepodporoval a jejich význam nebyl doceňován. Hlavní lákadlo pro studenty představuje kromě slávy možnost získat finanční cenu a pro školy možnost získání „Oranžové učebny“ v hodnotě 200 tisíc korun. Hlavním kritériem je počet studentů, kteří postoupí do krajských kol obou olympiád v poměru k počtu studentů na škole. Patnáct škol s nejvyšším poměrem bude zařazeno do slosování. Vítězná škola pak bude moci peníze použít na nákup nebo modernizaci vybavení v učebnách fyziky, chemie či v laboratořích a učebnách se zaměřením na technické obory. Více informací na http://www.kdejinde.cz

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Reoxygenace Baltského moře

Oceány po celém světě údajně ztrácejí kyslík od 50. let minulého století. Příčinou je globální oteplování a znečištění vod.

Data z mizejícího ledovce

Bolívijský ledovec Huayna Potosí se každým rokem zmenšuje a ustupuje do svahu. Ve výšce 5 100 metrů nad mořem je vzduch kolem něho řídký.

Druhý pokus na ITERu na výbornou

Transport sektorového modulu #7 vakuové nádoby do montážní jámy tokamaku ITER ve čtvrtek 10. dubna 2025 představoval ne „dva v jednom“, nýbrž „mnoho věcí v jednom“.

Malé a velké reaktory

Mezinárodní agentura pro atomovou energii ve Vídni předpovídá, že do roku 2050 se instalovaná kapacita jaderných reaktorů na světě zdvojnásobí – z 371 GW(e) v roce 2022 na 890 GW(e) do roku 2050.

Malinké želvušky přežijí i ve vesmíru

Droboučký živočich, želvuška (tardigrada) může přežít nehostinný chlad i smrtící ionizující záření ve vesmíru. Všudypřítomná mikroskopická zvířátka, ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail