Studenti

Článků v rubrice: 331

Připojte se na Talnet

Talnet je projekt pro zvídavou mládež od 14 do 19 let se zájmem o přírodní a technické vědy i pro jejich učitele z celé České republiky. Nabízí vzdělávací, badatelské a komunikační aktivity z různých oborů fyziky, matematiky, chemie, biologie, geografie a technických disciplín šité na míru zvídavým, přispívá k zahájení úspěšné studijní a profesní kariéry.

Fotogalerie (1)
www.talnet.cz

  • Talnet pomáhá pedagogům v péči o nadané studenty

  • informuje o aktivitách pro nadané i mimo Talnet,

  • nabízí seminář pro učitele

  • poskytuje prostor pro komunikaci, diskuzi a řešení problémů vědeckých i jiných s podobně zaměřenými studenty,

  • umožňuje kontakt i s experty v oboru a vytváří tak podmínky pro další rozvoj nadání účastníků

Hlavními typy aktivit v Talnetu jsou online kurzy (T-kurzy), práce na vlastních projektech, exkurze na odborná pracoviště s online přípravou (T-exkurze), společná soustředění, mezinárodní aktivity, strukturované hry pro jednotlivce i týmy.

K účasti v kurzu stačí počítač s přístupem na internet. Účastníci se často chtějí vidět i tváří v tvář, proto má Talnet pravidelně úvodní soustředění a dvakrát ročně čtyřdenní soustředění. V průběhu roku se mohou účastníci společně s instruktory setkávat také na T-exkurzích na odborných pracovištích. Mezi badatelské aktivity patří týmová aktivita Na fyziku v týmu.

Projekt Talnet probíhá pod hlavičkou Národního institutu dětí a mládeže MŠMT v Laboratoří distančního vzdělávání Katedry Didaktiky fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením RNDr. Stanislava Zelendy.

http://www.talnet.cz

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

10 nejzajímavějších projektů malých modulárních reaktorů roku 2025

Celosvětový zájem o malé modulární reaktory (Small Modular Reactors, SMR) stále roste. Významně jej urychlil rychlý vstup datových center na trh (v souvislosti s rozvojem umělé inteligence).

Reaktory chlazené roztavenými solemi

V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail