Studenti

Článků v rubrice: 268

Soutěž vědeckých prací mladých PhD studentů otevřena!

Jste studentem PhD a máte zajímavý výsledek? Pochlubte se! Je tu letošní Cena pro mladé evropské vědce EYRA – ohýnek, v němž se doposud nezablýsklo žádné české želízko, a to dokonce ani od centrální Evropy východním směrem. A to je škoda.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Organizace EuroScience, která mimochodem letos dovršuje dvacet let své činnosti, vyhlásila výzvu pro rok 2017 (zde: http://www.euroscience.org/calls/call-open-2017-european-young-researchers-award/).

Kvalifikační kritéria

Výzkum musí mít jasnou evropskou dimenzi, musí být vysoké kvality (publikace, ceny, granty, patenty, reference), musí být inspirací pro další účastníky soutěže a musí mít přesah do širší veřejnosti. Kandidát by měl pracovat v Evropě, nemusí být ale evropské národnosti. Mělo by jít o jeho první doktorandské studium.

Přihláška

Přihláška se podává elektronicky v angličtině prostřednictvím stránky https://escmp.euroscience.org/login. Měla by obsahovat popis výzkumného projektu a jeho evropské dimenze, životopis, seznam publikací, konferencí, výstav apod., a dobrozdání od nejméně dvou vědců. Potřebné formuláře, podrobné pokyny a více informací nejen o ceně EYRA, ale také o cílech a aktivitách Euroscience, najdete na jejích webových stránkách EuroScience. Cenou je kromě diplomu a placené účasti na vědeckém festivalu ESOF (včetně cestovného) i dvouleté členství v EuroScience.

Uzávěrka přihlášek je 16. 4. 2017.

Organizace

Prestižní cena European Young Researchers Award 2017 je určena mladým nadaným vědcům absolvujícím PhD studium. Vítězové si přeberou ceny během festivalu EuroScience Open Forum (ESOF) ve francouzském Toulouse. Hostitelské město největšího evropského vědeckého festivalu ESOF získává v daném roce titul Evropské město vědy.

Reportáže z českých účastí v minulých ročnících si můžete přečíst zde: z Barcelony http://abicko.avcr.cz/2008/9/07/, Turína http://abicko.avcr.cz/2010/10/04/zkumavky-vzorecky-i-nobeliste-v-ulicich.html, Dublinu http://abicko.avcr.cz/2012/09/10/index.html či Kodaně http://abicko.avcr.cz/2014/09/10/, nebo v angličtině ze zatím poslední destinace v Manchesteru http://www.eusja.org/wp-content/uploads/2016/12/EUSJA_newsletter_2016_2-1-1.pdf.

Marina Hužvárová
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Samoorganizace (v) plazmatu

Výzkum plazmatické samoorganizace najdete na křižovatce energie fúze, astrofyziky a pohonu vesmírných lodí. Je známa nejméně od počátku šedesátých let, i když se jí tak ještě neříkalo.

Porucha pláště palivového článku

Nedávno Čínský úřad pro atomovou energii (CAEA) informoval, že v jaderné elektrárně Taishan došlo k menší poruše pláště paliva.

Bez chytrých sítí se moderní energetika neobejde

Energetika se v posledních letech dramaticky proměňuje. Sílící tlaky na větší podíl obnovitelných zdrojů a uhlíkovou neutralitu na jedné straně a zvyšující ...

Severní mořská cesta je alternativou k Suezu

Když došlo letos v březnu k zablokování Suezského průplavu, zesílily diskuze o alternativách, které by nebyly náchylné k podobným událostem.

Montáž ITER: první cívka poloidálního pole je na místě

Největší tokamak na světě staví v Cadarache na jihu Francie sedm partnerů: EU, Rusko, Čína, USA, Japonsko, Jižní Korea a Indie. Palivem bude směs deuteria a tritia ve stavu plazmatu.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail