Studenti

Článků v rubrice: 315

Soutěž vědeckých prací mladých PhD studentů otevřena!

Jste studentem PhD a máte zajímavý výsledek? Pochlubte se! Je tu letošní Cena pro mladé evropské vědce EYRA – ohýnek, v němž se doposud nezablýsklo žádné české želízko, a to dokonce ani od centrální Evropy východním směrem. A to je škoda.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Organizace EuroScience, která mimochodem letos dovršuje dvacet let své činnosti, vyhlásila výzvu pro rok 2017 (zde: http://www.euroscience.org/calls/call-open-2017-european-young-researchers-award/).

Kvalifikační kritéria

Výzkum musí mít jasnou evropskou dimenzi, musí být vysoké kvality (publikace, ceny, granty, patenty, reference), musí být inspirací pro další účastníky soutěže a musí mít přesah do širší veřejnosti. Kandidát by měl pracovat v Evropě, nemusí být ale evropské národnosti. Mělo by jít o jeho první doktorandské studium.

Přihláška

Přihláška se podává elektronicky v angličtině prostřednictvím stránky https://escmp.euroscience.org/login. Měla by obsahovat popis výzkumného projektu a jeho evropské dimenze, životopis, seznam publikací, konferencí, výstav apod., a dobrozdání od nejméně dvou vědců. Potřebné formuláře, podrobné pokyny a více informací nejen o ceně EYRA, ale také o cílech a aktivitách Euroscience, najdete na jejích webových stránkách EuroScience. Cenou je kromě diplomu a placené účasti na vědeckém festivalu ESOF (včetně cestovného) i dvouleté členství v EuroScience.

Uzávěrka přihlášek je 16. 4. 2017.

Organizace

Prestižní cena European Young Researchers Award 2017 je určena mladým nadaným vědcům absolvujícím PhD studium. Vítězové si přeberou ceny během festivalu EuroScience Open Forum (ESOF) ve francouzském Toulouse. Hostitelské město největšího evropského vědeckého festivalu ESOF získává v daném roce titul Evropské město vědy.

Reportáže z českých účastí v minulých ročnících si můžete přečíst zde: z Barcelony http://abicko.avcr.cz/2008/9/07/, Turína http://abicko.avcr.cz/2010/10/04/zkumavky-vzorecky-i-nobeliste-v-ulicich.html, Dublinu http://abicko.avcr.cz/2012/09/10/index.html či Kodaně http://abicko.avcr.cz/2014/09/10/, nebo v angličtině ze zatím poslední destinace v Manchesteru http://www.eusja.org/wp-content/uploads/2016/12/EUSJA_newsletter_2016_2-1-1.pdf.

Marina Hužvárová
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail