Studenti

Článků v rubrice: 334

Soutěž vědeckých prací mladých PhD studentů otevřena!

Jste studentem PhD a máte zajímavý výsledek? Pochlubte se! Je tu letošní Cena pro mladé evropské vědce EYRA – ohýnek, v němž se doposud nezablýsklo žádné české želízko, a to dokonce ani od centrální Evropy východním směrem. A to je škoda.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Organizace EuroScience, která mimochodem letos dovršuje dvacet let své činnosti, vyhlásila výzvu pro rok 2017 (zde: http://www.euroscience.org/calls/call-open-2017-european-young-researchers-award/).

Kvalifikační kritéria

Výzkum musí mít jasnou evropskou dimenzi, musí být vysoké kvality (publikace, ceny, granty, patenty, reference), musí být inspirací pro další účastníky soutěže a musí mít přesah do širší veřejnosti. Kandidát by měl pracovat v Evropě, nemusí být ale evropské národnosti. Mělo by jít o jeho první doktorandské studium.

Přihláška

Přihláška se podává elektronicky v angličtině prostřednictvím stránky https://escmp.euroscience.org/login. Měla by obsahovat popis výzkumného projektu a jeho evropské dimenze, životopis, seznam publikací, konferencí, výstav apod., a dobrozdání od nejméně dvou vědců. Potřebné formuláře, podrobné pokyny a více informací nejen o ceně EYRA, ale také o cílech a aktivitách Euroscience, najdete na jejích webových stránkách EuroScience. Cenou je kromě diplomu a placené účasti na vědeckém festivalu ESOF (včetně cestovného) i dvouleté členství v EuroScience.

Uzávěrka přihlášek je 16. 4. 2017.

Organizace

Prestižní cena European Young Researchers Award 2017 je určena mladým nadaným vědcům absolvujícím PhD studium. Vítězové si přeberou ceny během festivalu EuroScience Open Forum (ESOF) ve francouzském Toulouse. Hostitelské město největšího evropského vědeckého festivalu ESOF získává v daném roce titul Evropské město vědy.

Reportáže z českých účastí v minulých ročnících si můžete přečíst zde: z Barcelony http://abicko.avcr.cz/2008/9/07/, Turína http://abicko.avcr.cz/2010/10/04/zkumavky-vzorecky-i-nobeliste-v-ulicich.html, Dublinu http://abicko.avcr.cz/2012/09/10/index.html či Kodaně http://abicko.avcr.cz/2014/09/10/, nebo v angličtině ze zatím poslední destinace v Manchesteru http://www.eusja.org/wp-content/uploads/2016/12/EUSJA_newsletter_2016_2-1-1.pdf.

Marina Hužvárová
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Ochrana technických zařízení a dat během výpadků elektřiny

Rozsáhlé výpadky elektřiny, které počátkem května 2025 zasáhly Pyrenejský poloostrov, poukázaly na zranitelnost naší energetické infrastruktury a zdůraznily potřebu ochránit ...

V Temelíně testují autonomní drony

V temelínské jaderné elektrárně zkoušejí energetici využití autonomních dronů pro inspekce technologií v obtížně přístupných prostorách.

Pietro Barabashi a „jeho“ tokamak

Pietro Barabashi, generální ředitel mezinárodního projektu ITER, který ve Francii buduje fúzní reaktor, vypráví o nekonečně náročném procesu výstavby.

Řízení obnovitelných zdrojů ČEZ z jednoho místa

Skupina ČEZ otevřela v Málkově u Chomutova moderní dispečerské centrum pro řízení obnovitelných zdrojů energie. Počítá se s tím, že do portfolia výroben ovládaných ...

Dovoz energií je Achillovou patou Evropy

„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail