Studenti

Článků v rubrice: 331

Studentská konference Šimáně 2020

Organizátoři zvou na tradiční studentskou vědeckou konferenci pořádanou Fakultou jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze s podporou Mladé generace České nukleární společnosti zaměřenou na jaderné inženýrství a související obory, pojmenovanou po profesorovi Čestmírovi Šimáně. Konference se bude konat v odloženém termínu 23. června 2020 v Modré učebně (3. patro, budova A-303) na rektorátu ČVUT (Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6). Uzávěrka přihlášek pro aktivní účastníky je 20. června.

 

Fotogalerie (1)
Všechny potřebné informace najdete na webu konference

Aktivně (s příspěvkem ve formě posteru nebo orální prezentace) se mohou zúčastnit studenti všech stupňů (bakalářský, magisterský, doktorský) a čerství absolventi, jejichž práce lze zařadit do jedné ze čtyř tématických sekcí:

Jaderná energetika

Modelování a simulace

Využití ionizujícího záření

Materiály

Vzhledem k posunutému termínu prosí organizátoři o co nejrychlejší registraci. Jazyk konference je letos pouze čeština nebo slovenština. Odevzdání článků do sborníku se bude řešit individuálně po konferenci. Uzávěrka přihlášek pro aktivní účastníky je 20. června. Konference je otevřená také pro neprezentující účastníky z řad akademické i neakademické obce, kteří se ovšem musejí také zaregistrovat, a to do 20. června. Účast na konferenci je pro všechny zdarma.

Více informací o registraci, možnostech publikace článků, způsobů prezentace, programu nebo o technických návštěvách lze nalézt na webu: simane.fjfi.cvut.cz

Konference je otevřená pro všechny studenty a čerstvé absolventy nejen z ČR. Proto uvítáme rozšíření informaci o jejím konání také mezi další potenciální zájemce.


Organizační tým konference se těší na vaši účast!

simane.fjfi.cvut.cz

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

10 nejzajímavějších projektů malých modulárních reaktorů roku 2025

Celosvětový zájem o malé modulární reaktory (Small Modular Reactors, SMR) stále roste. Významně jej urychlil rychlý vstup datových center na trh (v souvislosti s rozvojem umělé inteligence).

Reaktory chlazené roztavenými solemi

V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail