Studenti

Článků v rubrice: 257

Den s experimentální fyzikou 2020

Zajímá Tě fyzika? Chtěl(a) by ses dozvědět víc o tom, jak probíhá skutečný výzkum nebo dokonce jak se do něj můžeš osobně zapojit při budoucím studiu?

Pak organizujeme Den s experimentální fyzikou právě pro Tebe! Letos vyjímečně ON-LINE!

Fotogalerie (3)
Vloni nemusel být Den s experimentální fyzikou "distanční", tak byla možnost zajímavých exkurzí (foto FYKOS)

Den s experimentální fyzikou je jednodenní akce, kterou každoročně pořádají organizátoři Fyzikálního korespondenčního semináře (FYKOS) Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (MFF UK), aby (nejen) středoškolským studentům přiblížili experimentální fyziku a vědecký výzkum. Letos se akce z pochopitelných důvodů (koronavirová pandemie) koná on-line. Účastníci se mohou těšit na přednášky o pracovištích MFF UK a o tématech, kterým se pracovníci fakulty věnují. Součástí programu budou také informace o možnostech zapojení (budoucích) studentů do vědy a výzkumu již při studiu a diskusní panel se současnými organizátory FYKOSu.

DSEF proběhne 6. listopadu 2020 na YouTube kanálu Fykosák. Účastnit se může kdokoliv a akce je samozřejmě zdarma.

Na stránkách dsef.cz brzy zveřejníme konkrétní program a časový harmonogram akce. Těšíme se na Tebe!

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Proč by se měli ochránci přírody opravdu zajímat o jadernou energii

Jaderný průmysl musí účinně jednat, aby ukončil mnoho desetiletí pochybností o formě energie, která je nejpřátelštější k životnímu prostředí a která je jedinou ...

Spojené království plánuje prototypovou fúzní elektrárnu

Britská vysoce kompaktní fúzní elektrárna s tokamakem STEP – Spherical Tokamak for Energy Production – by měla být postavena do roku 2040.

Zdroje uranu vystačí na 135 – 250 let

Takový je jeden ze závěrů zprávy uveřejněné 23. prosince 2020 v tzv. Červené knize (Red Book), kterou společně vypracovaly Nuclear Energy Agency (NEA) při OECD a Mezinárodní agentura pro atomovou energii ...

Začíná desetiletí hybridních elektráren?

Právě začínající třetí desetiletí 21. století přinese masivní rozvoj hybridních elektráren, které jsou kombinací slunečních a větrných zdrojů a bateriových úložišť.

Elektrické koridory pro elektromobily

Jak cestovat elektromobilem přes celý kontinent? Elektrifikace dopravy je jedním z nezbytných kroků při řešení problémů, které přináší současná klimatická změna. Doprava je obrovským producentem CO2.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail