Studenti

Článků v rubrice: 314

Seminář pro učitele Matematika pro život

Praktické využití matematiky v běžných, ale i méně očekávatelných oblastech, představuje seminář Matematika pro život. Už počtvrté ho v pátek 14. ledna 2022 od 9.00 pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) společně s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy (UK). Kurz zařazený do dalšího vzdělávání pedagogických pracovníku (DVPP) je určen především učitelům středních a základních škol, ale je otevřen i širší veřejnosti včetně studentů.

Fotogalerie (1)
Ilustrační obrázek (zdroj FJFI)

Snažíme se ukázat neuvěřitelně široké využití matematiky v nejrůznějších atraktivních oblastech, které si někdy pod nudnými vzorečky a čísly zejména žáci a studenti na středních školách neumí dost dobře představit. A právě proto zveme na náš seminář přední odborníky z praxe, o kterých víme, že nejen matematice rozumí, ale umí o ní také poutavě povídat,“ říká doc. Jan Vybíral z Katedry matematiky FJFI (KM), který akci spolu se svou kolegyní doc. Lubomírou Dvořákovou připravuje.

Program vždy zajišťují přední odborníci zabývající se aplikací matematiky v nejrůznějších oblastech. Jistým překvapením pak může být účast známého moderátora České televize, ale také vyučujícího na Katedře žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK Václava Moravce.

V předchozích letech jsme měli na tento seminář mimořádně pozitivní odezvu, proto se opět těším snad i na osobní setkání s kolegy, kteří pro matematiku získávají nové příznivce. Vím, že každé takové setkání nám všem vlije novou krev do žil a přináší novou inspiraci a motivaci, abychom krásy matematiky sdíleli dál,“ vysvětluje doc. Lubomíra Dvořáková. 

Zájem převyšuje kapacitu - registrujte se!

Seminář Matematika pro život se při svém vzniku inspiroval seriálem seminářů Matematické problémy nematematiků, který už řadu let společně připravuje FJFI spolu s MFF UK. Ten nabízí studentům nejen uvedených fakult přednášky expertů z různých oblastí. V předchozích letech převyšoval zájem kapacitu, proto je třeba se předem registrovat. Chystá se hybridní podoba akce (pokud aktuální epidemická situace dovolí), kdy se účastníci mohou rozhodnout, zda se zúčastní osobně v hlavní budově FJFI (Břehová 7, Praha 1), nebo dají přednost online podobě. Pro prezenční účast bude nutné předložit certifikát o očkování/prodělané nemoci/negativním PCR testu. 

Další informace o semináři a možnost registrace najdou zájemci na webových stránkách

ČVUT

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době máČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií). Studuje na něm přes 17 800 studentů. Pro akademický rok 2021/22 nabízí ČVUT svým studentům 227 akreditovaných studijních programů a z toho 94 v cizím jazyce. Více na www.cvut.cz.  

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Nové jaderné projekty pro Evropu

Nejen Česká republika, která v právě probíhajícím výběrovém řízení poptává 4 nové jaderné bloky, ale i další evropské země plánují rozvoj jaderné energetiky.

Solární rok 2023

Vývoj solární energetiky v roce 2023 v Česku opět výrazně přidal na rychlosti. Podle dat Solární asociace se postavil téměř 1 gigawatt nových fotovoltaických elektráren (FVE), celkem jich vzniklo skoro 83 000.

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail