Soutěže

Článků v rubrice: 53

StoryFactory – 3D filmařem snadno a rychle

Matematicko‑fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze již potřetí vyhlašuje soutěž o nejlepší krátké video vytvořené pomocí StoryFactory. StoryFactory je název aplikace, kterou vytvořila Matematicko‑fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s neziskovou organizací Generation Europe a se Studii nových médií Filozofické fakulty UK. Aplikace umožňuje přetvořit svůj scénář v krátký film a osahat si základy práce s 3D grafikou a animací, tj. stát se načas 3D animátorem a grafikem.

Fotogalerie (8)
Ukázky 3D animace

Staňte se animátory

Počítačový program StoryFactory je určena především pro základní a střední školy, jejichž studentům může zpestřit výuku výpočetní techniky. Ze stránek www.storyfactory.cz si ji ale může zdarma stáhnout každý zájemce. StoryFactory vám umožní i účast v soutěži o nejlepší krátké video.

Práce ve StoryFactory je snadná a zvládne ji i začátečník. Program nabízí řadu funkcí, díky kterým uživatel přetvoří svůj vymyšlený příběh do skutečného filmu. K dispozici má prostředí virtuálního městečka a řadu herců, které musí naučit se pohybovat. Výsledné video je pak možné v jiných programech sestříhat, doplnit hudbou, dabingem nebo titulky. Novinkou pro podzim 2012 je několik modelů zvířat, která rozšířila výběr z řady nehumanoidních hrdinů – dosud měl tvůrce k dispozici pouze ušatou postavičku z jiného světa zvanou Emocuc. Kromě již zažitých prostorů jako park, ulice nebo byt, čeká na mladé 3D filmaře také jeden zbrusu nový interiér – vícepatrový loft.

Podmínky soutěže

· Námět videí je libovolný.

· Kromě volné disciplíny je možné soutěžit také ve speciální kategorii „Experiment XB‑1”, jejíž podmínkou je vytvořit příběh se sci‑fi námětem.

· Do soutěže se mladí tvůrci mohou hlásit od začátku školního roku až do 15.ledna 2013, a to umístěním svého díla na server YouTube a prolinkováním přes formulář na stránkách StoryFactory.

· Snímky bude hodnotit odborná porota SF týmu a výsledky vyhlásí o měsíc později.

Více informací k aktuálnímu ročníku soutěže a celému projektu naleznete na www.storyfactory.cz.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Zátěžový test dobíječek elektromobilů

Premiérový český test souběžného dobíjení šesti elektromobilů na třech stanicích a současně málo vídané doplňování baterií 12 e-aut jedné značky v místě a čase.

Oblíbená Soutěž „Vím proč“ startuje pošesté

Na tři minuty se stát Newtonem, Einsteinem nebo Curie-Sklodowskou, natočit zajímavý fyzikální pokus a vyhrát 200 000 korun pro svou školu.

Plovoucí fotovoltaické elektrárny – řešení pro země s nedostatkem půdy

Kromě nestálosti a nepředvídanosti výroby jsou zřejmě největší nevýhodou solárních elektráren velké zábory zemědělské půdy. Tuto nevýhodu se stále více zemí snaží řešit umisťováním fotovoltaických panelů na střechy továrních hal, obchodních center, úřadů i obytných domů.

Jak améby zvládly bludiště

Možná jste slyšeli o pověstném labyrintu Jindřicha VIII., který se rozprostírá na ploše 1 300 m² poblíž paláce Hampton Court u Londýna. Labyrint byl založen kolem roku 1690, je ze sestříhaného živého plotu a abyste jej celý prošli, musíte ujít 800 m.

Vyrobte si model tokamaku 3D tiskem

Mnoho nadšenců již dnes vlastní 3D tiskárnu, nebo má přístup k nějaké profesionální. Což takhle vyrobit si tokamak? Totiž alespoň jeho názorný a rozebíratelný model. Program je nyní k dispozici volně na stránkách ITER pro studenty, učitele a „fúzní nadšence“ po celém světě.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail