Soutěže

Článků v rubrice: 53

StoryFactory – 3D filmařem snadno a rychle

Matematicko‑fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze již potřetí vyhlašuje soutěž o nejlepší krátké video vytvořené pomocí StoryFactory. StoryFactory je název aplikace, kterou vytvořila Matematicko‑fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s neziskovou organizací Generation Europe a se Studii nových médií Filozofické fakulty UK. Aplikace umožňuje přetvořit svůj scénář v krátký film a osahat si základy práce s 3D grafikou a animací, tj. stát se načas 3D animátorem a grafikem.

Fotogalerie (8)
Ukázky 3D animace

Staňte se animátory

Počítačový program StoryFactory je určena především pro základní a střední školy, jejichž studentům může zpestřit výuku výpočetní techniky. Ze stránek www.storyfactory.cz si ji ale může zdarma stáhnout každý zájemce. StoryFactory vám umožní i účast v soutěži o nejlepší krátké video.

Práce ve StoryFactory je snadná a zvládne ji i začátečník. Program nabízí řadu funkcí, díky kterým uživatel přetvoří svůj vymyšlený příběh do skutečného filmu. K dispozici má prostředí virtuálního městečka a řadu herců, které musí naučit se pohybovat. Výsledné video je pak možné v jiných programech sestříhat, doplnit hudbou, dabingem nebo titulky. Novinkou pro podzim 2012 je několik modelů zvířat, která rozšířila výběr z řady nehumanoidních hrdinů – dosud měl tvůrce k dispozici pouze ušatou postavičku z jiného světa zvanou Emocuc. Kromě již zažitých prostorů jako park, ulice nebo byt, čeká na mladé 3D filmaře také jeden zbrusu nový interiér – vícepatrový loft.

Podmínky soutěže

· Námět videí je libovolný.

· Kromě volné disciplíny je možné soutěžit také ve speciální kategorii „Experiment XB‑1”, jejíž podmínkou je vytvořit příběh se sci‑fi námětem.

· Do soutěže se mladí tvůrci mohou hlásit od začátku školního roku až do 15.ledna 2013, a to umístěním svého díla na server YouTube a prolinkováním přes formulář na stránkách StoryFactory.

· Snímky bude hodnotit odborná porota SF týmu a výsledky vyhlásí o měsíc později.

Více informací k aktuálnímu ročníku soutěže a celému projektu naleznete na www.storyfactory.cz.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Vývoj autonomních autobusů ve Skotsku v projektu CAVForth2 za 10,4 milionů liber

Firma Fusion Processing Ltd. oznámila pokračování vývoje svého CAVStar® Automated Driving System jako součásti druhé fáze úspěšného projektu autonomního (tj. bez řidiče) autobusu CAVForth ve Skotsku.

Jak si udělat doma horký led

Octan sodný neboli horký led je úžasná chemikálie, kterou si můžete připravit doma a dělat s ní pokusy. Potřebujete jen jedlou sodu a ocet (resp. kyselinu octovou).

Komunitní elektrárny

Rozvoj tzv. komunitní energetiky u nás pořád brzdí chybějící legislativa. Chystaná novela energetického zákona by měla dovolit sdílet vyrobenou elektřinu mezi jednotlivými odběrnými ...

Jak komunikovat s hypersonickými letadly za letu

Když kosmické lodě vstupují do atmosféry, pohltí je plazmový plášť, který může přerušit komunikační signály se zemí.

Zkamenělý blesk

Zkoumání kamenů zasažených úderem blesku by mohlo odhalit podrobnosti o parametrech tohoto úžasného meteorologického jevu. Když blesk udeří do skály, obrovský ráz elektrického ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail