Soutěže

Článků v rubrice: 53

Inženýrská soutěž EBEC Brno 2012

Výzva, šance, příležitost. To je stručná charakteristika 4. ročníku inženýrské soutěže, která se uskuteční na vybraných fakultách VUT od 5. do 8. března 2012. Vítá vás EBEC Brno 2012! EBEC (European BEST Engineering Competition) je pro studenty cesta, jak v sobě probudit soutěživého ducha, postavit se danému úkolu čelem a řešit jej. Pro úspěšné řešení je třeba použít znalosti nabyté na akademické půdě, ale také tvůrčí kreativitu a analytické myšlení. Další neméně potřebnou vlastností každého soutěžícího je schopnost týmové spolupráce, jelikož mezi sebou budou účastníci soutěžit ve čtyřčlenných týmech.

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií – Team design a Case study.

Fotogalerie (2)
Ing. Days - web

Team design

Kategorie Team design se soustředí na konstrukci funkčních zařízení v daném časovém limitu. Jako příklad může posloužit zadání z minulého roku, kdy ve finále bylo úkolem sestrojit katapult tak, aby trefil co nejvíce plechovek na určitou vzdálenost. Tato soutěžní kategorie vyžaduje především konstruktivní a technické myšlení.

Case study

Zatímco Team design se svým výstupem soustředí na reálná zařízení, kategorie Case study je zaměřena na teoretická řešení. Studentské týmy mají na vypracování zpravidla 6 hodin. Cílem je technické řešení a ekonomická stránka projektu k určitému výrobku či technologii vzhledem k jeho praktickému využití. Výsledné body jsou týmu přičteny za originalitu, technickou proveditelnost, ekonomickou strukturu nápadu a závěrečnou prezentaci. Tato kategorie nevyžaduje speciální odbornost, mohou se na ní podílet studenti z různých fakult, rozmanitější skladba týmu může vést k originálnějšímu řešení zadaného úkolu.

Pokračování v Grazu

EBEC nekončí 8. března, soutěž pokračuje na mezinárodní úrovni. Vítězové finálového kola kategorie Case study stejně jako Team designu se utkají se svými kolegy v rakouském Grazu, kde změří své síly ve středoevropském kole se zástupci Slovenska, Rakouska, Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Rumunska. Výherci tohoto kola postupují do celoevropského závěrečného klání v chorvatském Záhřebu, kde jako jedni z 26 týmů budou soutěžit o titul nejlepšího z nejlepších.

Partnery soutěže jsou společnosti ABB, Skupina ČEZ, Visteon‑Autopal, AVG, Barum Continental a mnoho dalších. Soutěž pořádá BEST Brno, lokální pobočka mezinárodní studentské organizace Board of European Students of Technology (BEST). Veškeré informace včetně registračního formuláře najdete na webu www.ebec.cz. Registrace soutěžících potrvá do 26. února.


BEST

Board of European Students of Technology (BEST) je neustále se rozvíjející, nezisková a nepolitická, dobrovolnická mezinárodní studentská organizace. Od roku 1989 BEST zajišťuje komunikaci, kooperaci a výměnné pobyty pro studenty techniky z celé Evropy. 91 lokálních skupin BESTu ve 30 zemích tvoří rostoucí, dobře organizovanou, silnou, mladou a pokrokovou studentskou síť. O fungování organizace se každý den stará přes 3000 členů a své služby nabízí více než milionu studentů. Jedná se především o mezinárodní akademické kurzy, inženýrské soutěže, veletrhy pracovních příležitostí, workshopy a přednášky. Tyto aktivity jsou zaměřeny na zdokonalování jazykových schopností, soft‑skills, kontakt s potenciálními zaměstnavateli a překonávání kulturních rozdílů a jsou dostupné všem studentům členských univerzit.

BEST Brno

BEST Brno je lokální skupinou mezinárodní organizace Board of European Students of Technology na Vysokém učení technickém v Brně. Působení BESTu Brno zaštiťuje prorektor pro vzdělávání doc. RnDr. Miloslav Švec, CSc. Od roku 2005 umožňuje BEST Brno svou činností studentům VUT využívat všech služeb, které organizace po celé Evropě nabízí, a aktivně tak přispívá k jejich rozvoji. Jedná se o skupinu mladých lidí s proaktivním přístupem k životu, pozitivním vztahem k technice, toužících po nových vědomostech a výzvách, vyhledávajících příležitosti pro zdokonalování a zábavu ve všem, co dělají. Kolektiv je založen na přátelství a dobrých mezilidských vztazích. Je to právě tato mentalita společně s profesionálním přístupem, které lákají partnery ke spolupráci s BESTem.

Fotogalerie

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Vzácný druh magnetizmu nalezen v grafenu

Grafen, jeden z nejpevnějších materiálů na světě, obvykle nevykazuje magnetické vlastnosti. Ale když poskládáte grafenové vrstvy a trochu je zkroutíte, začnou se dít divné věci.

Fyziklání 2021

Fyziklání je největší týmová fyzikální soutěž v Praze s mezinárodní účastí. Je určena pro pětičlenné týmy středoškoláků, ale určitě se mezi ...

Které země Evropy mají největší zájem o „inteligentní“ domácí zařízení

Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...

Lechtat draka se nevyplácí

Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail