Vzácný druh magnetizmu nalezen v grafenu
Grafen, jeden z nejpevnějších materiálů na světě, obvykle nevykazuje magnetické vlastnosti. Ale když poskládáte grafenové vrstvy a trochu je zkroutíte, začnou se dít divné věci.
Výzva, šance, příležitost. To je stručná charakteristika 4. ročníku inženýrské soutěže, která se uskuteční na vybraných fakultách VUT od 5. do 8. března 2012. Vítá vás EBEC Brno 2012! EBEC (European BEST Engineering Competition) je pro studenty cesta, jak v sobě probudit soutěživého ducha, postavit se danému úkolu čelem a řešit jej. Pro úspěšné řešení je třeba použít znalosti nabyté na akademické půdě, ale také tvůrčí kreativitu a analytické myšlení. Další neméně potřebnou vlastností každého soutěžícího je schopnost týmové spolupráce, jelikož mezi sebou budou účastníci soutěžit ve čtyřčlenných týmech.
Soutěž je rozdělena do dvou kategorií – Team design a Case study.
Partnery soutěže jsou společnosti ABB, Skupina ČEZ, Visteon‑Autopal, AVG, Barum Continental a mnoho dalších. Soutěž pořádá BEST Brno, lokální pobočka mezinárodní studentské organizace Board of European Students of Technology (BEST). Veškeré informace včetně registračního formuláře najdete na webu www.ebec.cz. Registrace soutěžících potrvá do 26. února.
Grafen, jeden z nejpevnějších materiálů na světě, obvykle nevykazuje magnetické vlastnosti. Ale když poskládáte grafenové vrstvy a trochu je zkroutíte, začnou se dít divné věci.
Fyziklání je největší týmová fyzikální soutěž v Praze s mezinárodní účastí. Je určena pro pětičlenné týmy středoškoláků, ale určitě se mezi ...
Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...
Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...
Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.
Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)