Soutěže

Článků v rubrice: 53

„Hučák“ vypisuje fotografickou soutěž!

Téma je „Obnovitelné zdroje energie“ a soutěžit můžete celé prázdniny od 1. července do 31. srpna 2011.

Fotogalerie (11)
Ilustrační foto

Fotografie může každý účastník přinést v papírové i elektronické podobě přímo na recepci Informačního centra Obnovitelné zdroje v Hradci Králové (Malá vodní elektrárna Hučák), nebo je poslat jako přílohu mailu ve formátu JPG o velikosti 1600 x 1200 pixelů na e-mail: infocentrum.oze@cez.cz. Každý soutěžící má možnost přihlásit maximálně dvě fotografie, u kterých uvede název, místo pořízení a krátký komentář, svůj věk a adresu. Výsledky budou zveřejněny 16. září 2011 na www.cez.cz/hucak.

Vybraných deset nejlepších fotografií oceníme dárkem a díla výherců vystavíme v prostorách Informačního centra Obnovitelné zdroje. Foťte a posílejte! Nejlepší uveřejníme i na www.3pol.cz!

Plakát: Prazdninová Fotosoutěž 2011 (PDF)


A už je rozhodnuto!
Určit vítěze bylo těžké, proto nakonec stejnou cenu získalo těchto nejlepších 10 soutěžících:

Břetislav Koč (Milovice)
Martin Vonka (Praha 10)
Tomáš Juračko (Ostrava-Stará Bělá)
Klára Drbohlavová (Vojice-Podhorní Újezd)
Alžběta Šorfová (Praha 4)
Marek Bláha (Praha 9)
Jiří Kráčmar (Klášterec nad Ohří)
Lucie Brabcová (Praha)
Ivanka Šebestová (Kaznějov)
David Suchánek (Hradec Králové)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Zátěžový test dobíječek elektromobilů

Premiérový český test souběžného dobíjení šesti elektromobilů na třech stanicích a současně málo vídané doplňování baterií 12 e-aut jedné značky v místě a čase.

Oblíbená Soutěž „Vím proč“ startuje pošesté

Na tři minuty se stát Newtonem, Einsteinem nebo Curie-Sklodowskou, natočit zajímavý fyzikální pokus a vyhrát 200 000 korun pro svou školu.

Plovoucí fotovoltaické elektrárny – řešení pro země s nedostatkem půdy

Kromě nestálosti a nepředvídanosti výroby jsou zřejmě největší nevýhodou solárních elektráren velké zábory zemědělské půdy. Tuto nevýhodu se stále více zemí snaží řešit umisťováním fotovoltaických panelů na střechy továrních hal, obchodních center, úřadů i obytných domů.

Jak améby zvládly bludiště

Možná jste slyšeli o pověstném labyrintu Jindřicha VIII., který se rozprostírá na ploše 1 300 m² poblíž paláce Hampton Court u Londýna. Labyrint byl založen kolem roku 1690, je ze sestříhaného živého plotu a abyste jej celý prošli, musíte ujít 800 m.

Vyrobte si model tokamaku 3D tiskem

Mnoho nadšenců již dnes vlastní 3D tiskárnu, nebo má přístup k nějaké profesionální. Což takhle vyrobit si tokamak? Totiž alespoň jeho názorný a rozebíratelný model. Program je nyní k dispozici volně na stránkách ITER pro studenty, učitele a „fúzní nadšence“ po celém světě.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail