Soutěže

Článků v rubrice: 53

Postavte elektromobil a vyhrajte!

Občanské sdružení Future Age vyhlašuje soutěž „Postav prototyp funkčního dvoustopého elektromobilu“ a soutěž o „Nejlepší inovace v oblasti technologie či infrastruktury elektrického pohonu“.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

První elektromobil u nás postavil v roce 1895 František Křižík. Po více než století se změnily technologické možnosti, noví vynálezci tedy mají volné pole působnosti popustit uzdu své fantazii a kreativitě. Soutěž je příležitostí pro týmy studentů technických univerzit nebo výzkumných a vývojových pracovišť, aby se pokusily zvítězit v soutěži o prototyp dvoustopého vozítka pro dvě osoby. Každý tým bude mít svého garanta, specialistu v oboru, který bude ručit za kvalitu předloženého projektu.

Pro jednotlivé zájemce pak bude otevřena druhá část soutěže o „Nejlepší inovace v oblasti technologie či infrastruktury elektrického pohonu“. Její účastníci budou odevzdávat stručný popis nápadu s jeho technickou dokumentací, plánkem či grafickým zpracováním.

Podrobné podmínky, elektronickou přihlášku a další informace získáte na http://www.electricmotion.cz
Po vyplnění přihlášky a splnění některých podmínek získáte podrobnější informacemi a další podporu, kterou můžete při soutěži využít. Počet soutěžících týmů je omezen na deset.


Podmínky účasti v soutěži
Vozidlo musí jezdit minimálně 2 hodiny bez dodatečného nabití se zátěží jedné nebo dvou dospělých osob, musí dosáhnout minimální rychlosti 30 km/h a k pohonu vozidla musí sloužit elektromotor napájený baterií dobíjenou z elektrické sítě. Soutěžící nemohou přihlašovat pouze upravená sériová vozidla. Zvláštní zřetel bude brán na použití recyklovatelných a levných materiálů a hodnotit se bude inovace a originalita v oblasti technologického řešení.

Ceny
Vítězný prototyp bude ohodnocen finanční odměnou 1 milion Kč a odbornou stáží autorů ve vybraném vývojovém centru. Nejlepší tři inovace budou ohodnoceny finanční prémií 100 tisíc Kč.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Paradox bavorských divočáků

Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.

Způsobí umělá inteligence katastrofu?

"...spíše bych spoléhal na přirozenou blbost..." praví nedávný kreslený vtip. Mnoha lidem to ale jako vtip nepřipadá. Údaje prezentované společností Atlas VPN ukazují, ...

Thóriový SMR reaktor na Borneu

Indonésie a Dánsko podepsaly čtyřmiliardovou smlouvu na thoriový malý modulární reaktor, jehož hlavním účelem bude produkce amoniaku.

Jsou evropské země kyber-bezpečné?

68 % úspěšných a vysoce ziskových společností světa aplikuje tzv. hybridní model práce. To znamená, že zaměstnanci mohou chodit do kanceláře, ale i pracovat z domova nebo vzdáleného místa.

Tore Supra tokamak je mrtev, ať žije tokamak WEST!

V roce 2013 se čtvrtstoletí starý tokamak rozhodl znovu objevit sám sebe a pod novým jménem zamířit k novým obzorům a cílům. Tore Supra, zařízení CEA/Euratom umístěné ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail