Soutěže

Článků v rubrice: 53

Postavte elektromobil a vyhrajte!

Občanské sdružení Future Age vyhlašuje soutěž „Postav prototyp funkčního dvoustopého elektromobilu“ a soutěž o „Nejlepší inovace v oblasti technologie či infrastruktury elektrického pohonu“.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

První elektromobil u nás postavil v roce 1895 František Křižík. Po více než století se změnily technologické možnosti, noví vynálezci tedy mají volné pole působnosti popustit uzdu své fantazii a kreativitě. Soutěž je příležitostí pro týmy studentů technických univerzit nebo výzkumných a vývojových pracovišť, aby se pokusily zvítězit v soutěži o prototyp dvoustopého vozítka pro dvě osoby. Každý tým bude mít svého garanta, specialistu v oboru, který bude ručit za kvalitu předloženého projektu.

Pro jednotlivé zájemce pak bude otevřena druhá část soutěže o „Nejlepší inovace v oblasti technologie či infrastruktury elektrického pohonu“. Její účastníci budou odevzdávat stručný popis nápadu s jeho technickou dokumentací, plánkem či grafickým zpracováním.

Podrobné podmínky, elektronickou přihlášku a další informace získáte na http://www.electricmotion.cz
Po vyplnění přihlášky a splnění některých podmínek získáte podrobnější informacemi a další podporu, kterou můžete při soutěži využít. Počet soutěžících týmů je omezen na deset.


Podmínky účasti v soutěži
Vozidlo musí jezdit minimálně 2 hodiny bez dodatečného nabití se zátěží jedné nebo dvou dospělých osob, musí dosáhnout minimální rychlosti 30 km/h a k pohonu vozidla musí sloužit elektromotor napájený baterií dobíjenou z elektrické sítě. Soutěžící nemohou přihlašovat pouze upravená sériová vozidla. Zvláštní zřetel bude brán na použití recyklovatelných a levných materiálů a hodnotit se bude inovace a originalita v oblasti technologického řešení.

Ceny
Vítězný prototyp bude ohodnocen finanční odměnou 1 milion Kč a odbornou stáží autorů ve vybraném vývojovém centru. Nejlepší tři inovace budou ohodnoceny finanční prémií 100 tisíc Kč.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

U výkonu krbu či kamen hraje hlavní roli tepelná ztráta domu

Vzrůstající ceny energií a obavy o dostupnost paliv pro zimní období nutí lidi přemýšlet o vytápění  již v létě.

Jak matematika pomůže šetřit energií

Až 4 000 megawatthodin bezemisní elektřiny bude možné příští rok ušetřit v Jaderné elektrárně Temelín. Dosáhne se toho optimalizací provozu čerpadel, která dopravují vodu do chladicích věží.

Jak se recyklují buňky našeho těla

Už jste to určitě slyšeli. Všechny buňky v lidském těle se vymění každých sedm let. Ale je to pravda? Ne tak docela. Některé buňky v některých orgánech a systémech v našem těle se zcela ...

Solné bazény na dně Rudého moře

Vzácné hlubinné solné bazény objevené v Rudém moři mohou obsahovat stopy vedoucí k rozuzlení historie regionu, či vrhnout světlo na původ života na Zemi, zjistila nová studie.

Jaké jsou největší impaktní krátery na Zemi?

Během své existence (asi 4,5 miliardy let) byla Země zasahována stovkami velkých asteroidů, které rozbíjely její povrch. Nejméně 190 z těchto kolizí (o kterých doposud víme) zanechalo ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail