Soutěže

Článků v rubrice: 53

Postavte elektromobil a vyhrajte!

Občanské sdružení Future Age vyhlašuje soutěž „Postav prototyp funkčního dvoustopého elektromobilu“ a soutěž o „Nejlepší inovace v oblasti technologie či infrastruktury elektrického pohonu“.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

První elektromobil u nás postavil v roce 1895 František Křižík. Po více než století se změnily technologické možnosti, noví vynálezci tedy mají volné pole působnosti popustit uzdu své fantazii a kreativitě. Soutěž je příležitostí pro týmy studentů technických univerzit nebo výzkumných a vývojových pracovišť, aby se pokusily zvítězit v soutěži o prototyp dvoustopého vozítka pro dvě osoby. Každý tým bude mít svého garanta, specialistu v oboru, který bude ručit za kvalitu předloženého projektu.

Pro jednotlivé zájemce pak bude otevřena druhá část soutěže o „Nejlepší inovace v oblasti technologie či infrastruktury elektrického pohonu“. Její účastníci budou odevzdávat stručný popis nápadu s jeho technickou dokumentací, plánkem či grafickým zpracováním.

Podrobné podmínky, elektronickou přihlášku a další informace získáte na http://www.electricmotion.cz
Po vyplnění přihlášky a splnění některých podmínek získáte podrobnější informacemi a další podporu, kterou můžete při soutěži využít. Počet soutěžících týmů je omezen na deset.


Podmínky účasti v soutěži
Vozidlo musí jezdit minimálně 2 hodiny bez dodatečného nabití se zátěží jedné nebo dvou dospělých osob, musí dosáhnout minimální rychlosti 30 km/h a k pohonu vozidla musí sloužit elektromotor napájený baterií dobíjenou z elektrické sítě. Soutěžící nemohou přihlašovat pouze upravená sériová vozidla. Zvláštní zřetel bude brán na použití recyklovatelných a levných materiálů a hodnotit se bude inovace a originalita v oblasti technologického řešení.

Ceny
Vítězný prototyp bude ohodnocen finanční odměnou 1 milion Kč a odbornou stáží autorů ve vybraném vývojovém centru. Nejlepší tři inovace budou ohodnoceny finanční prémií 100 tisíc Kč.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Co uvádí vodní houby do pohybu

Vodní houby nemají neurony ani svaly, přesto se pohybují.  Jak to dělají a co nám to říká o vývoji krevních cév u vyšších živočichů, odhalili vědci z Evropské ...

Erupce sopky Santorini před 520 000 lety

Hluboko pod středomořským dnem, které obklopuje řecký ostrov Santorini, objevili vědci pozůstatky jedné z největších sopečných erupcí, které kdy Evropa viděla.

12 největších sopečných erupcí

V historii jsme byli svědky několika monstrózních sopečných erupcí. Zde je stručný popis 12 z nich. Síla takových erupcí se měří pomocí indexu vulkanické explozivity (VEI), což ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail