Soutěže

Článků v rubrice: 53

Soutěž „Výzva krizím“

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská vyhlásila fotografickou a literární soutěž pro studenty!

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Přihlašovat se můžete do 27. listopadu 2009.

Stačí vyfotit zajímavý snímek nebo napsat jakýkoliv text tématicky se vázající k energetice a poslat ho přes náš formulář pod tlačítkem „CHCI SOUTĚŽIT !!!“. Můžete poslat pouze fotografii nebo jen text, ale zasláním obojího může zvýšit právě tu Vaši šanci na výhru!

Odborná porota vybere dvacet finalistů a z jejich nejlepších a nejvtipnějších výtvorů uspořádá v prostorách FJFI v Praze v Břehové ulici výstavu. Vítězové na prvních třech místech se podělí o notebook, netbook a digi foťák, připravené jsou i exkluzívní exkurze a lístky na ples. Finalisté si budou moci vyzkoušet řídit jaderný reaktor nebo právě spuštěný unikátní fúzní reaktor (tokamak) GOLEM, podívají se na atomy pomocí AFM mikroskopu, vystřelí si laserem, atd., všichni soutěžící jsou zváni na letní studentskou konferenci TCN (srpen 2010) a na Fyzikální týden (červen 2010).


Podrobnosti a úplná pravidla najdete na http://soutez.fjfi.cvut.cz/#
nebo zde:

Ing. Libor Škoda, 604 980 104
Ing. Dagmar Dvořáková, 606 249 676
e-mail: soutez09@fjfi.cvut.cz

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Solární nabíječky pro elektromobily

Nabíjení elektromobilů přinese v budoucnosti zvýšené nároky na kapacitu energetických sítí. K řešení problémů s tím spojených by mohly přispět solární nabíječky. Jejich rozvoj zatím táhnou především technologické firmy v USA.

Větrné turbíny vyplouvají na moře

Výkon větrných elektráren umístěných v mořích celého světa přesáhl ke konci loňského roku 650 GW, což odpovídá přibližně dvěma třetinám instalovaného elektrárenského výkonu Evropské unie. Naprostá většina elektřiny z větru pochází z turbín ukotvených ve dně mělkých pobřežních vod.

Jiný plyn, jiné plazma

Čínská domácí agentura dodala první část systému vstřikování plynů do vakuové komory tokamaku ITER. Jedná se o spoustu trubek a trubiček, které dopravují z Budovy tritiového hospodářství do Budovy tokamaku všechny potřebné plyny.

Fotovoltaika za korunu

Společnost ČEZ ESCO přišla s návrhem, který nazvala „Fotovoltaika za korunu“. Přivedlo mne to na myšlenku, jak tento návrh využít a přeměnit ho v návod, jak vyrábět čistou energii pomocí systému agrovoltaiky s třetinovou investicí.

4D plánování montáže tokamaku ITER

K přípravě na činnosti prováděné s kritickými částmi tokamaku ITER v přetíženém prostředí Montážní haly ITER používají projektanti a koordinátoři projektu metody 4D plánování. To znamená 3D zobrazování prostoru plus parametr čas.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail