Soutěže

Článků v rubrice: 53

Soutěž „Výzva krizím“

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská vyhlásila fotografickou a literární soutěž pro studenty!

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Přihlašovat se můžete do 27. listopadu 2009.

Stačí vyfotit zajímavý snímek nebo napsat jakýkoliv text tématicky se vázající k energetice a poslat ho přes náš formulář pod tlačítkem „CHCI SOUTĚŽIT !!!“. Můžete poslat pouze fotografii nebo jen text, ale zasláním obojího může zvýšit právě tu Vaši šanci na výhru!

Odborná porota vybere dvacet finalistů a z jejich nejlepších a nejvtipnějších výtvorů uspořádá v prostorách FJFI v Praze v Břehové ulici výstavu. Vítězové na prvních třech místech se podělí o notebook, netbook a digi foťák, připravené jsou i exkluzívní exkurze a lístky na ples. Finalisté si budou moci vyzkoušet řídit jaderný reaktor nebo právě spuštěný unikátní fúzní reaktor (tokamak) GOLEM, podívají se na atomy pomocí AFM mikroskopu, vystřelí si laserem, atd., všichni soutěžící jsou zváni na letní studentskou konferenci TCN (srpen 2010) a na Fyzikální týden (červen 2010).


Podrobnosti a úplná pravidla najdete na http://soutez.fjfi.cvut.cz/#
nebo zde:

Ing. Libor Škoda, 604 980 104
Ing. Dagmar Dvořáková, 606 249 676
e-mail: soutez09@fjfi.cvut.cz

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

U výkonu krbu či kamen hraje hlavní roli tepelná ztráta domu

Vzrůstající ceny energií a obavy o dostupnost paliv pro zimní období nutí lidi přemýšlet o vytápění  již v létě.

Jak matematika pomůže šetřit energií

Až 4 000 megawatthodin bezemisní elektřiny bude možné příští rok ušetřit v Jaderné elektrárně Temelín. Dosáhne se toho optimalizací provozu čerpadel, která dopravují vodu do chladicích věží.

Jak se recyklují buňky našeho těla

Už jste to určitě slyšeli. Všechny buňky v lidském těle se vymění každých sedm let. Ale je to pravda? Ne tak docela. Některé buňky v některých orgánech a systémech v našem těle se zcela ...

Solné bazény na dně Rudého moře

Vzácné hlubinné solné bazény objevené v Rudém moři mohou obsahovat stopy vedoucí k rozuzlení historie regionu, či vrhnout světlo na původ života na Zemi, zjistila nová studie.

Jaké jsou největší impaktní krátery na Zemi?

Během své existence (asi 4,5 miliardy let) byla Země zasahována stovkami velkých asteroidů, které rozbíjely její povrch. Nejméně 190 z těchto kolizí (o kterých doposud víme) zanechalo ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail