Soutěže

Článků v rubrice: 53

Je možné chladničkou ochladit vzduch v místnosti?

Stojí-li celá chladnička v jedné místnosti, není možné vzduch v místnosti ochladit ani když ji necháte dokořán otevřenou, protože teplo odevzdávané ze zadního žebroví chladničky ven je vždy větší než teplo výparníkem přijaté z vnitřního prostoru. Teoreticky by to bylo možné pouze v případě, že byste ji měli zapuštěnou do zdi mezi dvě místnosti - v první by chladila a do té, kam by směřoval motor, by topila.

Gratulujeme Blahoslavu Sochovi ze Studénky, který jako první správně odpověděl, a posíláme mu dárek.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Fotovoltaika pod sněhem

Více než 20 tisíc českých domácností už má na střeše vlastní elektrárnu a tisíce dalších se k tomu chystají.

První plazma největšího tokamaku na světě

V sedmdesátých letech bylo jasné, že tokamak pro termojadernou fúzi udrží plazma potřebnou dobu, bude-li dostatečně velký. Stavěly se giganti JET (1983, EU), TFTR (1982, USA), JT-60 (1985, Japonsko), T-15 (1988, SSSR) a další.

Nejžhavější sen pod Sluncem

Třípól měl tu čest, že byl přímo u křtu nejnovější knihy o jaderné fúzi na českém knižním trhu. Šéfredaktorka Marie Dufková jí byla 3. listopadu kmotrou. Knížku napsal prof.

Centrální solenoid ITERu

Tokamak je v podstatě transformátor. Primární vinutí u tokamaku ITER se nazývá centrální solenoid. První tokamaky, jako správné transformátory, měly obě vinutí, ...

Fontány diamantů doprovázejí rozpad superkontinentů

Rozpadem superkontinentů mohly být vyvolány explozivní erupce, které vystřelovaly fontány diamantů ze zemského pláště k zemskému povrchu. Diamanty se tvoří přibližně 150 kilometrů hluboko pod zemskou kůrou.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail