Soutěže

Článků v rubrice: 53

Je možné chladničkou ochladit vzduch v místnosti?

Stojí-li celá chladnička v jedné místnosti, není možné vzduch v místnosti ochladit ani když ji necháte dokořán otevřenou, protože teplo odevzdávané ze zadního žebroví chladničky ven je vždy větší než teplo výparníkem přijaté z vnitřního prostoru. Teoreticky by to bylo možné pouze v případě, že byste ji měli zapuštěnou do zdi mezi dvě místnosti - v první by chladila a do té, kam by směřoval motor, by topila.

Gratulujeme Blahoslavu Sochovi ze Studénky, který jako první správně odpověděl, a posíláme mu dárek.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Štěchovická přečerpávací elektrárna

Málokdo ví, že ve Štěchovicích u Prahy není jen akumulační vodní elektrárna, ale i přečerpávací. Ta nyní dostává nový řídicí systém.

Pomeranče bez chemikálií

Nahlédněte do továrny na pomeranče v Jihoafrické republice. Tyto lahodné plody zachránila před škodlivými moly jaderná metoda zvaná „sterilní hmyzí technika“.

Studenti pozorují radioaktivní částice přímo ve škole

Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích mají nově k dispozici hned několik unikátních učebních pomůcek.

Roboti ve skladech, autonomní kamiony a umělá inteligence

Čtvrtá průmyslová revoluce přetváří svět, jak ho známe. Technologický pokrok stírá hranice mezi fyzickým a digitálním prostředím.

Zvýšení výkonu jaderné fúze

Jadernou fúzi už do jisté míry umíme. Dvě lehká jádra fúzují za vzniku těžšího. Nicméně hmotnost výsledného jádra je menší než součet hmotností ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail