Soutěže

Článků v rubrice: 53

Je možné chladničkou ochladit vzduch v místnosti?

Stojí-li celá chladnička v jedné místnosti, není možné vzduch v místnosti ochladit ani když ji necháte dokořán otevřenou, protože teplo odevzdávané ze zadního žebroví chladničky ven je vždy větší než teplo výparníkem přijaté z vnitřního prostoru. Teoreticky by to bylo možné pouze v případě, že byste ji měli zapuštěnou do zdi mezi dvě místnosti - v první by chladila a do té, kam by směřoval motor, by topila.

Gratulujeme Blahoslavu Sochovi ze Studénky, který jako první správně odpověděl, a posíláme mu dárek.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Top 10 podivných věcí, které byly hacknuty

Protože technologie zabírají stále významnější část našeho života, jsou také stále bližší (a častější) nejrůznější počítačové hrozby.

Jihočeský jaderný park

Jihočeský kraj, ČEZ a ÚJV Řež zakládají Jihočeský jaderný park. Projekt má urychlit přípravu a zavádění malých modulárních reaktorů v České republice.

Výměna rotoru jednoho ze dvou největších českých generátorů

Zařízení, které produkuje přibližně 10 % české spotřeby elektřiny, prochází kontrolami a modernizací. Technici do generátoru prvního bloku JE Temelín na konci května instalovali záložní rotor generátoru.

Vodík a grafen z metanu

Na břehu řeky Cam, blízko místa, kde trénují vysokoškolské veslařské týmy Cambridge, druhé nejstarší britské univerzity, stojí šedý přepravní kontejner připravený pro Abu Dhabi.

Sunfire buduje vodíkové projekty po celé Evropě

I česká energetická Skupina ČEZ má plány s vodíkem. Realizuje je především přes německou společnost Sunfire, do které investovala prostřednictvím svého fondu InvenCapital už v roce 2015.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail