Videofilmy

Počet videí: 119
... 1 « 11 12 13 14 15 16 17 » 30 ...

FUTUREMOTION - 3.díl Chytrý domov

Budoucnost energie spočívá v interaktivitě. Ne jen jednosměrná cesta jako doposud: elektrárna, dráty, rozvodna, dráty, transformátor, spotřebič. Chytré sítě a chytré elektroměry pomohou řídit domácnost úsporně a ještě pomohou energetikům při řízení sítí.

FUTUREMOTION - 2.díl - Elektomobilita

Proč používám elektromobil? Ze stejného důvodu, proč děti vozím na kroužky, nebo proč vařím zdravá jídla. Záleží mi na nich a chci jim připravit tu nejlepší možnou budoucnost.
Můžu přednostně parkovat, což mi ve městě velmi pomáhá. A neplatím žádné poplatky, ani mýtné. A žádné výfuky z auta nepřekryjí můj parfém.

FUTUREMOTION - pilotní díl - Čas na změnu

Začátky člověka nebyly jednoduché, ohrožovala ho zima i divá zvěř, musel shánět potravu i vodu. Teprve když ovládl oheň, začalo se mu žít lépe. A dodnes je dostatek energie nutnou podmínkou pro další rozvoj lidské společnosti. Zásoby uhlí jsou ale omezené, zdroje ropy a zemního plynu docházejí. Jejich spalování navíc ohrožuje životní prostředí. Naše planeta nám stále nabízí další možnosti: sluneční záření, vítr, příliv, jádra atomů. Díky vědě a výzkumu je vyžijeme inteligentně. I naše energetické sítě a domácnosti budou chytřejší. Nastal čas na změnu. Pomůžete budoucnost připravit i vy?

Vítězka Fem'Energia 2011 je z Jaderné elektrárny Dukovany

Energetika není jen mužským světem, pracují v něm i ženy. Rádi bychom vám představili jednu z nich, která je zároveň letošní vítězkou soutěže Fem'Energia 2011. Je jí Julie Krsková.
... 1 « 11 12 13 14 15 16 17 » 30 ...

Nejnovější články

Jak jste na tom s informační gramotností?

Jak se studenti druhého stupně základních škol orientují ve světě technologií, které nás obklopují? Jak zvládají aplikovanou matematiku? To ukáže jubilejní 10. ročník informační soutěže IT-SLOT, které se pravidelně účastní tisíce žáků 8. a 9. tříd základních škol z celé České republiky.

Cyklické změny teploty na Zemi

Paleoklimatologové hledají stopy vývoje teplot na Zemi v horninách a fosíliích. Dlouhodobé ochlazování začalo asi před 50 miliony lety, kdy byla průměrná globální teplota 14 °C. Tenkrát ještě nebyla na Zemi trvalá ledová pokrývka a hladina mořské vody byla o více než 70 m vyšší než dnes.

Záhadný lidský mikrobiom

Nedávný výzkum ukazuje, že naše tělo je domovem mikrobů, se kterými se věda předtím nesetkávala. Možná, že se kvůli nim bude i přepisovat strom života. Navíc může mít tato mikrobiální „temná hmota“ i vliv na zdraví.

MAAE zveřejnila nové odhady vývoje jaderné energetiky do roku 2050

MAAE zveřejnila 10. září své nejnovější projekce trendů v energetice, elektřině a jaderné energii do roku 2050. Výroční zpráva nabízí smíšený odhad budoucího příspěvku jaderné energie k celosvětové výrobě elektřiny v závislosti na tom, jak se budou potenciálně ...

Vyřeší největší problém větrných elektráren pojišťovny?

Závislost na počasí je největším problémem větrných elektráren nejen z hlediska jejich vlivu na stabilitu elektrizační soustavy, ale také z pohledu celkové i provozní ekonomiky. Když vítr nefouká, elektrárna nejen že nevyrábí, což dělá problémy v přenosové síti, ale ani nevydělává.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail