Videofilmy

Počet videí: 119
... 1 « 11 12 13 14 15 16 17 » 30 ...

FUTUREMOTION - 3.díl Chytrý domov

Budoucnost energie spočívá v interaktivitě. Ne jen jednosměrná cesta jako doposud: elektrárna, dráty, rozvodna, dráty, transformátor, spotřebič. Chytré sítě a chytré elektroměry pomohou řídit domácnost úsporně a ještě pomohou energetikům při řízení sítí.

FUTUREMOTION - 2.díl - Elektomobilita

Proč používám elektromobil? Ze stejného důvodu, proč děti vozím na kroužky, nebo proč vařím zdravá jídla. Záleží mi na nich a chci jim připravit tu nejlepší možnou budoucnost.
Můžu přednostně parkovat, což mi ve městě velmi pomáhá. A neplatím žádné poplatky, ani mýtné. A žádné výfuky z auta nepřekryjí můj parfém.

FUTUREMOTION - pilotní díl - Čas na změnu

Začátky člověka nebyly jednoduché, ohrožovala ho zima i divá zvěř, musel shánět potravu i vodu. Teprve když ovládl oheň, začalo se mu žít lépe. A dodnes je dostatek energie nutnou podmínkou pro další rozvoj lidské společnosti. Zásoby uhlí jsou ale omezené, zdroje ropy a zemního plynu docházejí. Jejich spalování navíc ohrožuje životní prostředí. Naše planeta nám stále nabízí další možnosti: sluneční záření, vítr, příliv, jádra atomů. Díky vědě a výzkumu je vyžijeme inteligentně. I naše energetické sítě a domácnosti budou chytřejší. Nastal čas na změnu. Pomůžete budoucnost připravit i vy?

Vítězka Fem'Energia 2011 je z Jaderné elektrárny Dukovany

Energetika není jen mužským světem, pracují v něm i ženy. Rádi bychom vám představili jednu z nich, která je zároveň letošní vítězkou soutěže Fem'Energia 2011. Je jí Julie Krsková.
... 1 « 11 12 13 14 15 16 17 » 30 ...

Nejnovější články

Pomeranče bez chemikálií

Nahlédněte do továrny na pomeranče v Jihoafrické republice. Tyto lahodné plody zachránila před škodlivými moly jaderná metoda zvaná „sterilní hmyzí technika“.

Studenti pozorují radioaktivní částice přímo ve škole

Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích mají nově k dispozici hned několik unikátních učebních pomůcek.

Roboti ve skladech, autonomní kamiony a umělá inteligence

Čtvrtá průmyslová revoluce přetváří svět, jak ho známe. Technologický pokrok stírá hranice mezi fyzickým a digitálním prostředím.

Zvýšení výkonu jaderné fúze

Jadernou fúzi už do jisté míry umíme. Dvě lehká jádra fúzují za vzniku těžšího. Nicméně hmotnost výsledného jádra je menší než součet hmotností ...

Robotický den 2024

V Kongresovém centru na Vyšehradě v Praze proběhne v neděli 9. června 2024  již 19. ročník Mezinárodního robotického dne. Veřejnost se může kdykoli mezi 10. až 17.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail