Videofilmy

Počet videí: 119
... 1 « 11 12 13 14 15 16 17 » 30 ...

FUTUREMOTION - 3.díl Chytrý domov

Budoucnost energie spočívá v interaktivitě. Ne jen jednosměrná cesta jako doposud: elektrárna, dráty, rozvodna, dráty, transformátor, spotřebič. Chytré sítě a chytré elektroměry pomohou řídit domácnost úsporně a ještě pomohou energetikům při řízení sítí.

FUTUREMOTION - 2.díl - Elektomobilita

Proč používám elektromobil? Ze stejného důvodu, proč děti vozím na kroužky, nebo proč vařím zdravá jídla. Záleží mi na nich a chci jim připravit tu nejlepší možnou budoucnost.
Můžu přednostně parkovat, což mi ve městě velmi pomáhá. A neplatím žádné poplatky, ani mýtné. A žádné výfuky z auta nepřekryjí můj parfém.

FUTUREMOTION - pilotní díl - Čas na změnu

Začátky člověka nebyly jednoduché, ohrožovala ho zima i divá zvěř, musel shánět potravu i vodu. Teprve když ovládl oheň, začalo se mu žít lépe. A dodnes je dostatek energie nutnou podmínkou pro další rozvoj lidské společnosti. Zásoby uhlí jsou ale omezené, zdroje ropy a zemního plynu docházejí. Jejich spalování navíc ohrožuje životní prostředí. Naše planeta nám stále nabízí další možnosti: sluneční záření, vítr, příliv, jádra atomů. Díky vědě a výzkumu je vyžijeme inteligentně. I naše energetické sítě a domácnosti budou chytřejší. Nastal čas na změnu. Pomůžete budoucnost připravit i vy?

Vítězka Fem'Energia 2011 je z Jaderné elektrárny Dukovany

Energetika není jen mužským světem, pracují v něm i ženy. Rádi bychom vám představili jednu z nich, která je zároveň letošní vítězkou soutěže Fem'Energia 2011. Je jí Julie Krsková.
... 1 « 11 12 13 14 15 16 17 » 30 ...

Nejnovější články

Evropské univerzity se spojují pro výchovu kvantových odborníků

Desítky evropských univerzit včetně ČVUT se prostřednictvím Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) spojily v rámci evropského projektu QTEdu Open Master spadajícího do evropského projektu Quantum Flagship.

Jak pozná mobil ze signálů GPS mou polohu?

Systém GPS (údajně "Gde Proboha 'Sem?") umožní vašemu přijímači aby našel svou polohu na Zemi ze signálů vysílaných družicemi systému.

Earth 300 bude první superjachtou s jaderným pohonem na světě

Projekt Earth300 je nejen první superjachtou s jaderným pohonem na světě, ale má se stát extrémní technologickou platformou pro vědu, průzkum a inovace na moři.

Skrytý svět pod nohama Brňanů

Hluboko pod ulicemi Brna leží na dvě desítky kilometrů důmyslných staveb, díky nimž do tisíců brněnských domů proudí voda či elektřina. Síť podzemních kolektorů moravské metropole se ...

Města budoucnosti, která fungují již dnes

Už dnes využívá mnoho měst technologie a inovace, které zlepšují život občanům. Mohli bychom je označit za města budoucnosti - určitě by si obyvatelé i jiných měst přáli, aby se jim žilo lépe a snadněji.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail