Videofilmy

Počet videí: 121
... 1 « 14 15 16 17 18 19 20 » 31 ...

Věžová sluneční elektrárna

Sluneční paprsky soustřeďuje systém natáčivých zrcadel do jednoho ohniska, v němž je umístěn kotel s teplonosným médiem. Vysokou teplotu předává médium vodě, která se mění v páru a ta obvyklým způsobem vyrábí elektřinu.

Atmosférický parní stroj

Jednoduché a názorné vysvětlení nejjednoduššího principu parního stroje k čerpání vody.

Týden vědy a techniky 2010

Týden vědy a techniky 2010 vás zve k návštěvě vědeckých pracovišť, besed, přednášek a elektráren Skupiny ČEZ. Letošní ročník je věnován tématu „rozmanitost světa“, a tím i rozmanitosti vědy. Základní informace o programu , všech místech, která můžete navštívit, a aktivitách, kterých se můžete zúčastnit, najdete na www.tydenvedy.cz. Najdete zde také soutěžní kvízy (nyní jsou dva a další budou postupně přibývat). Otestujte své znalosti na: http://www.tydenvedy.cz/Souteze O tom, že věda je krásná a rozmanitá, vypovídají i mladí vědci ve festivalovém spotu, který kromě stránek a YouTube běží v kinech Aero, Světozor a Bio Oko před každým filmem až do konce října. Navštivte vědu v týdnu od 1. do 7. listopadu!

Mocný atom

Krátký animovaný film
... 1 « 14 15 16 17 18 19 20 » 31 ...

Nejnovější články

Reoxygenace Baltského moře

Oceány po celém světě údajně ztrácejí kyslík od 50. let minulého století. Příčinou je globální oteplování a znečištění vod.

Data z mizejícího ledovce

Bolívijský ledovec Huayna Potosí se každým rokem zmenšuje a ustupuje do svahu. Ve výšce 5 100 metrů nad mořem je vzduch kolem něho řídký.

Druhý pokus na ITERu na výbornou

Transport sektorového modulu #7 vakuové nádoby do montážní jámy tokamaku ITER ve čtvrtek 10. dubna 2025 představoval ne „dva v jednom“, nýbrž „mnoho věcí v jednom“.

Malé a velké reaktory

Mezinárodní agentura pro atomovou energii ve Vídni předpovídá, že do roku 2050 se instalovaná kapacita jaderných reaktorů na světě zdvojnásobí – z 371 GW(e) v roce 2022 na 890 GW(e) do roku 2050.

Malinké želvušky přežijí i ve vesmíru

Droboučký živočich, želvuška (tardigrada) může přežít nehostinný chlad i smrtící ionizující záření ve vesmíru. Všudypřítomná mikroskopická zvířátka, ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail