Videofilmy

Počet videí: 119
... 1 « 10 11 12 13 14 15 16 » 30 ...

Biomasa

Lidi z města si myslí, že sláma, piliny nebo kejda od hospodářských zvířat je odpad. Ale to je velmi cenná věc. Dají se z něj udělat palivové briketky nebo bioplyn a z nich teplo a elektřina.

FUTUREMOTION - 6.díl - Fotovoltaika

Ze Slunce dopadá na povrch Země každou hodinu víc energie, než kolik jí celé lidstvo spotřebuje za celý rok. Fotovoltaika se šíří. Její možnosti je však třeba přizpůsobit možnostem státu. Zatím je totiž velmi drahá a na provoz slunečních elektráren připlácí všichni zákazníci. Čeští vědci ve spolupráci s energetiky hledají nové materiály, které jsou lehké, pružné a levné. Nanotechnologie slibují i se zataženým nebem až o 60 % vyšší výtěžnost…

FUTUREMOTION - 5.díl - Jádro

Atom Uranu je dobrý sluha, ale musíme si dávat pozor, aby se nestal zlým pánem. Jaderná energie je energií budoucnosti, ať už ve formě štěpení těžkých jader, nebo slučování lehkých jader.

FUTUREMOTION - 4.díl - Vítr

Vítr za člověka pracuje už od starověku. Pohání lodě, mlýny, čerpadla, dnes i vyrábí elektřinu. V České republice ale není moc míst, kde větrníky postavit. Nejlepší je to v přímořských oblastech.
... 1 « 10 11 12 13 14 15 16 » 30 ...

Nejnovější články

Evropské univerzity se spojují pro výchovu kvantových odborníků

Desítky evropských univerzit včetně ČVUT se prostřednictvím Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) spojily v rámci evropského projektu QTEdu Open Master spadajícího do evropského projektu Quantum Flagship.

Jak pozná mobil ze signálů GPS mou polohu?

Systém GPS (údajně "Gde Proboha 'Sem?") umožní vašemu přijímači aby našel svou polohu na Zemi ze signálů vysílaných družicemi systému.

Earth 300 bude první superjachtou s jaderným pohonem na světě

Projekt Earth300 je nejen první superjachtou s jaderným pohonem na světě, ale má se stát extrémní technologickou platformou pro vědu, průzkum a inovace na moři.

Skrytý svět pod nohama Brňanů

Hluboko pod ulicemi Brna leží na dvě desítky kilometrů důmyslných staveb, díky nimž do tisíců brněnských domů proudí voda či elektřina. Síť podzemních kolektorů moravské metropole se ...

Města budoucnosti, která fungují již dnes

Už dnes využívá mnoho měst technologie a inovace, které zlepšují život občanům. Mohli bychom je označit za města budoucnosti - určitě by si obyvatelé i jiných měst přáli, aby se jim žilo lépe a snadněji.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail