Videofilmy

Počet videí: 119
... 1 « 10 11 12 13 14 15 16 » 30 ...

Biomasa

Lidi z města si myslí, že sláma, piliny nebo kejda od hospodářských zvířat je odpad. Ale to je velmi cenná věc. Dají se z něj udělat palivové briketky nebo bioplyn a z nich teplo a elektřina.

FUTUREMOTION - 6.díl - Fotovoltaika

Ze Slunce dopadá na povrch Země každou hodinu víc energie, než kolik jí celé lidstvo spotřebuje za celý rok. Fotovoltaika se šíří. Její možnosti je však třeba přizpůsobit možnostem státu. Zatím je totiž velmi drahá a na provoz slunečních elektráren připlácí všichni zákazníci. Čeští vědci ve spolupráci s energetiky hledají nové materiály, které jsou lehké, pružné a levné. Nanotechnologie slibují i se zataženým nebem až o 60 % vyšší výtěžnost…

FUTUREMOTION - 5.díl - Jádro

Atom Uranu je dobrý sluha, ale musíme si dávat pozor, aby se nestal zlým pánem. Jaderná energie je energií budoucnosti, ať už ve formě štěpení těžkých jader, nebo slučování lehkých jader.

FUTUREMOTION - 4.díl - Vítr

Vítr za člověka pracuje už od starověku. Pohání lodě, mlýny, čerpadla, dnes i vyrábí elektřinu. V České republice ale není moc míst, kde větrníky postavit. Nejlepší je to v přímořských oblastech.
... 1 « 10 11 12 13 14 15 16 » 30 ...

Nejnovější články

Štěchovická přečerpávací elektrárna

Málokdo ví, že ve Štěchovicích u Prahy není jen akumulační vodní elektrárna, ale i přečerpávací. Ta nyní dostává nový řídicí systém.

Pomeranče bez chemikálií

Nahlédněte do továrny na pomeranče v Jihoafrické republice. Tyto lahodné plody zachránila před škodlivými moly jaderná metoda zvaná „sterilní hmyzí technika“.

Studenti pozorují radioaktivní částice přímo ve škole

Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích mají nově k dispozici hned několik unikátních učebních pomůcek.

Roboti ve skladech, autonomní kamiony a umělá inteligence

Čtvrtá průmyslová revoluce přetváří svět, jak ho známe. Technologický pokrok stírá hranice mezi fyzickým a digitálním prostředím.

Zvýšení výkonu jaderné fúze

Jadernou fúzi už do jisté míry umíme. Dvě lehká jádra fúzují za vzniku těžšího. Nicméně hmotnost výsledného jádra je menší než součet hmotností ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail