Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(121) Fyzika a klasická energetika » Autíčko na baterky (lekce elektromobility pro méně pokročilé)
Většina z nás má auto, nebo alespoň ví, jak vypadá. Má povětšinou čtyři kola, dveře, sedačky, volant, nějaké ty páčky a pedály a na boku díru, kterou se dovnitř leje benzín nebo nafta.
(122) Počítače a internet » Auto se dvěma volanty - testování autonomních vozů
Představte si, že po cestě domů z práce pustíte volant a místo stresu v kolonách si budete klidně číst knihu. Pro naplnění této představy není důležitá jen technika, je nutné zároveň zjistit, jak se bude chovat a reagovat lidský element, člověk ve voze.
(123) Bez zařazení » Automobilismus před osmdesáti lety a dnes
Automobil je jako symbol svobody, rychlosti a prosperity prezentován již od samých počátků hromadné motorizace. To může být do jisté míry útěchou řidičům čekajícím v kolonách šinoucích se krokem neprůjezdnými ulicemi velkoměst.
(124) Bez zařazení » Automobily bez řidiče
Údajně se blíží doba tzv. autonomních vozidel – automobilů bez řidiče. Auta nebudou mít volant ani brzdový pedál, a když se do nich posadíte, budete si moci „dát dvacet“ nebo se dívat na televizi. Nebo otočit sedadlo a bavit se se spolucestujícími.
(125) Bez zařazení » Autonomní létající záchranka
Uprostřed celosvětové pandemie COVID-19 začal pracovat tým složený z produktového designéra, strojního inženýra a lékařky na řešení rychlého a bezpečného transportu pacientů z jejich domova do nemocnice.
(126) Bez zařazení » Autonomní ponorky pro vypouštění dronů
Populární drony je možné vypouštět ze země, ale například také z vody. Robotické ponorky mohou vypouštět do vzduchu tucty malých dronů. Jednotlivé drony nenadělají mnoho škody, ale jestliže jsou jich celé roje, je obtížné proti nim něco dělat.
(127) Jaderná fyzika a energetika » Až ITER zapálí první plazma
Termínem „první plazma“ se ve výzkumu termojaderného plazmatu nazývá okamžik, kdy se vyčerpá vakuová komora, fungují potřebné pomocné systémy (magnetická pole, nezbytné diagnostiky, napouštění pracovního plynu atd.
(128) Bez zařazení » A co váš robot, taky se bojí?
„Tak si představte, sousedko. Ten můj robot už se mi zase smál.“ Tak nějak by mohl za pár let probíhat rozhovor, třeba někde na pavlači nebo u sachrdortu v cukrárně. Že přeháníme? Ani trochu. Po světě už chodí roboti plnící role učitelky, modelky nebo domácí přítelkyně.
(129) Medicína a přírodověda » Bangladéš ztrojnásobil produkci rýže s pomocí jaderné vědy
Bangladéš je osmou nejlidnatější zemí světa a nejhustěji osídleným státem světa, pokud nepočítáme malé ostrovní a městské státy. Na území jen o málo větším, než bylo původní Československo, se tísní více obyvatel, než má např.
(130) Bez zařazení » Barum slaví sedmdesát pět let od svého založení
Značka Barum vznikla spojením názvů podniků Baťa, Rubena a Matador/Mitas. Před 75 lety bylo poprvé zaregistrováno dodnes používané logo značky Barum. Tradiční český výrobce navazuje na více než devadesátiletou tradici výroby pneumatik ve Zlíně a v jeho okolí.
... 1 « 10 11 12 13 14 15 16 » 293 ...
close
detail