Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(2301) Bez zařazení » Vývoj elektrických vysavačů nekončí ani po sto letech
Domácí elektrické vysavače, které spolu s žárovkami a ventilátory začaly koncem 19. století pronikat do domácností, slaví stoleté výročí. U jejich kolébky stál sice již roku 1905 sám Werner von Siemens, ale jeho první vysavače s pístovou pumpou vážily až 200 kg a do bytů je z povozů muselo vynášet několik pomocníků.
(2302) Počítače a internet » Vývojáři a IT nadšenci: pojďte na hackathon!
České podzimní hackathony připravuje investiční skupina Rockaway ve spolupráci s Microsoftem a Impact Huby. Vývojáři dostanou 24 hodin pro přípravu řešení zajímavých  problémů z oblastí ecommerce, finančních technologií nebo třeba veřejné dopravy.
(2303) Jaderná fyzika a energetika » Výzkum fúze hledá nové cesty
Po dvou odložených termínech předpokládaného dosažení prvního plazmatu v tokamaku ITER (z 2016 na 2019, pak na 2025) již probleskují zprávy o čtvrtém termínu (2028). Také se značně zvyšují náklady z plánovaných 5,6 mld dolarů na dnes odhadovaných 22 mld (zatímco americké ministerstvo energetiky DOE operuje se sumou 65 mld).
(2304) Rozhovory » Výzkum hormonů, prestižní cena i batoh na záda
Zájem o věc, možná i trocha příslovečného štěstí – ale především cílevědomost a velké úsilí mohou přinést ovoce už velmi mladým vědcům, jako například Mgr. Heleně Havlíkové z Endokrinologického ústavu v Praze.
(2305) Jaderná fyzika a energetika » Výzkum materiálů pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů
Přípravu hlubinného úložiště radioaktivních odpadů a použitého jaderného paliva (HÚ) nelze zúžit jen na hledání nejvhodnější lokality pro umístění. Jde o velmi složitý komplex činností, který zahrnuje stovky analýz, testů, simulací a dlouhodobých výzkumů prováděných in-situ (na místě) i v laboratorních podmínkách.
(2306) Jaderná fyzika a energetika » Výzkumná plavba v západním Pacifiku
11. března 2011 došlo v Tichém oceánu 130 kilometrů východně od pobřeží Japonska k zemětřesení. Zemětřesením vyvolané vlny cunami poškodily chladicí systém v jaderné elektrárně Fukushima Daiichi. V důsledku přehřátí došlo k explozi, která uvolnila do atmosféry radioaktivní prvky.
(2307) Bez zařazení » Výzva krizím
Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská pražského ČVUT vyhlásila 19. března laureáty literární a fotografické soutěže Výzva krizím. Ze stovky literárních a fotografických prací, jimiž ji obeslali středoškoláci z celé republiky, porota v čele s děkanem Miroslavem Čechem vybrala nejprve dvě desítky finalistů a nakonec i vítěze.
(2308) Studenti » Výzva pro studenty experimentátory
Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře vyzývá vysokoškolské studenty k realizaci vlastních experimentů. Neváhejte a zúčastněte se i vy!
(2309) Návody na pokusy » Vzdálená laboratoř pro studium radioaktivity
Radioaktivita je přirozenou součástí přírody. Můžeme ji snadno měřit, samozřejmě především pokud máme detektor. A pokud ho nemáme, nezoufejme, je tu horká novinka – vzdálená laboratoř pro pokusy s radioaktivitou.
(2310) Reportáže, cestování » Vzdělávání v Barmě navzdory státní moci
V Barmě (Myanmaru) vládne od roku 1962 vojenská junta systematicky potlačující jakékoliv pokusy o demokracii. Barma je jednou z mála zemí světa, kde stále ještě existují nucené práce, kde vládní vojska válčí s domobranou menšinových národností, kde jsou političtí odpůrci vězněni a zabíjeni, a kde jsou svobodné volby volnou parafrází na naše volby před rokem 1989.
... 1 « 228 229 230 231 232 233 234 » 244 ...
close
detail