Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(2671) Fyzika a klasická energetika » Vláknové baterie pro chytré oblečení
Váš vlněný svetr vám jednou možná bude napájet elektronické přístroje, a to díky iontolithiovým bateriím podobným vláknům. Chytré oblečení budoucnosti bude vybaveno senzory, které budou neustále sledovat životně důležité funkce a kontrolovat váš zdravotní stav.
(2672) Medicína a přírodověda » Vliv klimatu na pád Římské říše
Ulf Büngten ze švýcarského výzkumného ústavu lesů, sněhu a krajiny se sídlem v Birmensdorfu dospěl k názoru, že existuje vztah mezi klimatem a vzestupem a pádem civilizací, včetně starověkého Říma. Klima bylo pravděpodobně vedle politických selhání a vpádu barbarů jedním z faktorů jeho pádu.
(2673) Medicína a přírodověda » Vliv oxidu uhličitého v ovzduší na růst rostlin
Pro existenci života na Zemi je výskyt oxidu uhličitého (CO2) v ovzduší naprosto nezbytný. Tento plyn se totiž významně podílí na přirozeném skleníkovém efektu atmosféry, jenž na zemském povrchu vytváří vhodné teplotní podmínky pro život.
(2674) Medicína a přírodověda » Vliv středověkého osídlení na vlastnost půdy a současnou vegetaci
I krátkodobý vliv člověka vede k nevratným změnám půdních vlastností. A nejen v současnosti, je patrný i po 500 letech! Porozumíme-li nárokům na živiny základních rostlinných druhů, můžeme své znalosti využít nejen k identifikaci současných půdních vlastností, ale také k poodhalení účelů, pro něž půdu využívali naši předci.
(2675) Biografie » Vlnitou lepenku ještě dlouho nic nenahradí
V čem jste dostali zabalené vánoční dárky? Řadu z nich určitě ve vlnité lepence! Pak vězte, že ta se u nás vyrábí právě devadesát let. Ve sbírce rukopisů archivu Národního technického muzea v Praze je uložena zajímavá složka věnovaná úspěšnému českému podnikateli z období na přelomu 19.
(2676) Jaderná fyzika a energetika » Vložení základny kryostatu do tokamakové jámy
Vypadá to jako scéna ze Spielbergových „Blízkých setkání třetího druhu“. Základna kryostatu ve tvaru polévkového talíře se pomalu zvedá z nosného rámu.
(2677) Medicína a přírodověda » Vltavíny očima jaderných fyziků
Vltavíny přitahují nejen krásné ženy, ale i vědce; jejich vznik totiž stále obestírá řada dosud nevysvětlených otázek. Jednou z nich je přesné určení materiálů, z nichž při dopadu obrovského meteoritu před 14,5 milióny let vltavíny vznikly.
(2678) Návody na pokusy » Vnikání zkumavky do zkumavky
(Hrátky s plyny - 1. díl) Uvědomili jste si někdy, že vzduch má hmotnost a také například to, že ne všechny plyny váží stejně? Chcete vyzkoumat, jaké důsledky vyplývají z toho, že žijeme na dně plynného moře?
(2679) Medicína a přírodověda » Voda se skrývá mnohem hlouběji v zemském nitru, než jsme si mysleli
Stopy výskytu vody v hlubokém nitru Země nedávno odhalilo zkoumání diamantů. Vzácný typ diamantu může naznačovat, že voda může proniknout hlouběji do nitra Země, než si vědci dříve mysleli.
(2680) Fyzika a klasická energetika » Voda ze zatopených důlních šachet – další netradiční zdroj energie
Až čtvrtina britských domů leží na uhelných polích, která se táhnou přes Wales, centrální Skotsko, severní Anglii a Midlands.  Devět z deseti největších městských center leží nad oblastmi bývalé těžby.
... 1 « 265 266 267 268 269 270 271 » 293 ...
close
detail