Lunární rover pro malé náklady
Firma Venturi Space, která vymýšlí, studuje, navrhuje a vyrábí vozidla schopná zvládnout extrémní podmínky prostředí na Měsíci a Marsu, a firma Venturi Astrolab, Inc.
Bezdrátové dobíjení elektromobilů se stává realitou. Výkon a cena za použití nových dobíjecích zařízení budou srovnatelné s klasickými stanicemi. Nový způsob dobíjení by měl vyřešit především problémy s omezenou dojezdovou vzdáleností elektromobilů.
S rostoucí poptávkou po elektromobilech se ve světě rozrůstá také síť dobíjecích stanic. Jejich kvalita a výkon se přizpůsobují stále rychlejšímu vývoji elektromobility. Stanice jsou v současnosti většinou konstruovány tak, aby dokázaly rychle, efektivně a především levně dobít elektromobil bez většího opotřebení baterie. Novinkou je komfortní řešení, které dobíjení elektrovozidel ještě víc usnadní.
Instalaci klasických dobíjecích stanic zahájila v rámci svého konceptu Futur/E/Motion také společnost ČEZ. Jejich výkon se pohybuje okolo 3,5 kW a délka dobíjení je 4 až 8 hodin. Stejný výkon mají také bezdrátové dobíjecí stanice, které již testují některé automobilky.
Bezdrátový způsob dobíjení je stejně bezpečný jako klasický systém, se kterým pracují moderní dobíjecí stanice. Podložky v sobě mají zabudovaný čip umožňující automatické vypnutí.
Všechny společnosti vyvíjejí dobíjení na stejném principu, rozdíly jsou minimální – většinou spočívají v proporcích a designu. Desky se budou instalovat do nových řad elektromobilů, jejichž výroba se v současné době zahajuje. Dodatečná instalace do starších vozů není možná.
Firma Venturi Space, která vymýšlí, studuje, navrhuje a vyrábí vozidla schopná zvládnout extrémní podmínky prostředí na Měsíci a Marsu, a firma Venturi Astrolab, Inc.
Inés Sanz Alvarezová vyrůstala v Montevideu v Uruguayi a nikdy si nepomyslela, že bude pracovat v mořské vědecké laboratoři, natož v Monaku. Původně pracovala ve farmaceutické chemii.
Aktuální výzkum veřejného mínění IBRS provedený ve druhém pololetí 2024 ukázal, že 71 % populace starší 18 let je pro rozvoj jaderné energetiky v České republice.
Jako „modrý uhlík“ se dnes označuje organický uhlík zachycený a uložený oceánem ve vegetačních pobřežních ekosystémech – mangrovových lesích, slaniskách ...
V provozu je 417 jaderných energetických reaktorů s celkovým instalovaným výkonem 375 320 MWe ve 31 zemích světa. Ve výstavbě je 63 reaktorů, které po zprovoznění ...