Bez zařazení

Článků v rubrice: 365

Slavíme 10. narozeniny!

Ročník 2010 je již desátým ročníkem našeho časopisu.
A zároveň toto číslo, které držíte v ruce (pokud jste si ho stáhli jako PDF, nebo k němu přišli jinak jako k papírové kopii), je právě 40. číslem!
V roce 2001 vyšla první dvě čísla.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Až do roku 2007 chodil Třetí pól do všech středních škol v ČR, do knihoven, planetárií, informačních center a dalších míst, která navštěvuje mládež se zájmem o vědu a techniku. Rychle se zabydlel a našel spoustu příznivců – dokonce nejen mezi studenty, ale i mezi učiteli a dalšími dospělými čtenáři.

Od roku 2008 již vychází jen v elektronické podobě. Podle vašich ohlasů ale víme, že čtenářů přibylo – oproti roku 2008 se v roce 2009 zvýšila návštěvnost www.3pol.cz o 37 % a počet prohlížených stránek o 48 %. Právě před deseti čísly (v květnu 2007) jsme položili čtenářům několik otázek. Najdete je níže a pokud na ně odpovíte i letos, porovnání bude jistě zajímavé. Každému, kdo odpoví (nejlépe na tretipol@volny.cz), pošleme dárek.

Přeji vám za celou redakční radu mnoho úspěchů v roce 2010 a 3pólu ZDAR do další desítky!


1. Kde a kdy jste se s časopisem poprvé seznámili?

2. Čtete (navštěvujete) www.3pol.cz pravidelně?

3. Která témata vás nejvíc zajímají?

4. Pomáhají vám informace obsažené v časopise při studiu nebo k rozšíření vědomostí?

5. Tisknete si některé články nebo je přeposíláte známým?

Odpovězte na tretipol@volny.cz a dostanete dárek!

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Lechtat draka se nevyplácí

Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Zájemci o energetiku mohou poprvé on-line do elektráren ČEZ

Až na dno jaderného reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny! Ani omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail