Bez zařazení

Článků v rubrice: 441

Dlouhé stráně

Div České republiky, který porazil v anketě iDnes i Karlštejn, přitahuje turisty. V loňském roce navštívilo Informační centrum přečerpávací vodní elektrárny rekordních 60 000 zájemců. Dlouhé Stráně drží tři „nej“: největší reverzní vodní turbínu v Evropě – 325 MW (v elektrárně pracují dvě takové), elektrárnu s největším spádem v České republice – 510,7 m a největší instalovaný výkon v ČR – 2×325 MW.
Přečerpávací elektrárna pracuje již více než 10 let ve velmi drsných horských podmínkách. Teploty, kterým čelí speciální výstelka horní nádrže z balkánského asfaltu, se pohybují od plus 60 stupňů v letních slunečních úpalech do minus 30 stupňů v zimních mrazech. Horní nádrž tedy potřebuje revizi a údržbu. Znamená to stavební a dopravní ruch. Pro letošní rok tedy pro všechny zájemce o návštěvu:

POZOR – DŮLEŽITÁ ZPRÁVA !
Provoz Informačního centra bude letos z důvodů opravy horní nádrže omezen.
V období od 1. 6. 2007 do 31. 8. 2007 bude Informační centrum zcela uzavřeno.
V období od 1. 5. 2007 do 30. 9. 2007 bude také uzavřena veřejná cyklostezka na komunikacích v okolí nádrže.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Dovoz energií je Achillovou patou Evropy

„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.

Horní nádrž Dlouhých strání se natírá „opalovacím krémem“

Návštěvníkům horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně se v druhé polovině května a první půli června naskytla neobvyklá příležitost ...

Fyzikální soutěž „Vím proč“ zná letošní vítěze

Na 170 videí s pokusy poslali do fyzikální soutěže „Vím proč“ studenti z celé České republiky. V náročné konkurenci letos u odborné poroty uspěli hlavně ti, kdo vsadili ...

Nové jaderné palivo v Dukovanech

Historicky první palivové soubory od společnosti Westinghouse dorazily do Jaderné elektrárny Dukovany 16. června. Následují po dodávkách do Temelína.

Reoxygenace Baltského moře

Oceány po celém světě údajně ztrácejí kyslík od 50. let minulého století. Příčinou je globální oteplování a znečištění vod.

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail