Bez zařazení

Článků v rubrice: 375

Dlouhé stráně

Div České republiky, který porazil v anketě iDnes i Karlštejn, přitahuje turisty. V loňském roce navštívilo Informační centrum přečerpávací vodní elektrárny rekordních 60 000 zájemců. Dlouhé Stráně drží tři „nej“: největší reverzní vodní turbínu v Evropě – 325 MW (v elektrárně pracují dvě takové), elektrárnu s největším spádem v České republice – 510,7 m a největší instalovaný výkon v ČR – 2×325 MW.
Přečerpávací elektrárna pracuje již více než 10 let ve velmi drsných horských podmínkách. Teploty, kterým čelí speciální výstelka horní nádrže z balkánského asfaltu, se pohybují od plus 60 stupňů v letních slunečních úpalech do minus 30 stupňů v zimních mrazech. Horní nádrž tedy potřebuje revizi a údržbu. Znamená to stavební a dopravní ruch. Pro letošní rok tedy pro všechny zájemce o návštěvu:

POZOR – DŮLEŽITÁ ZPRÁVA !
Provoz Informačního centra bude letos z důvodů opravy horní nádrže omezen.
V období od 1. 6. 2007 do 31. 8. 2007 bude Informační centrum zcela uzavřeno.
V období od 1. 5. 2007 do 30. 9. 2007 bude také uzavřena veřejná cyklostezka na komunikacích v okolí nádrže.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Technické muzeum v Brně má obří mapu města

Technické muzeum v Brně si  na podlahu expozice věnované letectví nechalo nainstalovat velkou ortofotomapu města, která zabírá plochu 40 m2.

Uran v roce 2021: Průvodce cenou, hodnotou a využitím komodity

Pro pochopení uranu jako obchodní komodity je důležité znát, jak se tento kov získává, jaké je jeho využití a jak se tato využití vyvíjela, které země produkují ...

Britský Sizewell C bude dělat nejen elektřinu

Jestliže investujete do jaderné elektrárny, bude standardním výsledkem velké množství vyrobené elektřiny. Od současného jaderného průmyslu se však očekává víc.

Nabídka odborných T-exkurzí v rámci Talnetu

Zajímá vás, co všechno žije na vaší zahradě a jak to najít? Víte, odkud pocházejí vaši sousedé? Umíte vyčíst z kamenů životní příběhy?

Nová studie vyzývá k renesanci jaderné energie v EU

Pokud chce Evropská unie splnit své cíle v oblasti klimatické neutrality, měla by znovu rozjet program „jaderné renesance“. To je závěr nové studie o klimatické politice EU.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail