Bez zařazení

Článků v rubrice: 413

Dlouhé stráně

Div České republiky, který porazil v anketě iDnes i Karlštejn, přitahuje turisty. V loňském roce navštívilo Informační centrum přečerpávací vodní elektrárny rekordních 60 000 zájemců. Dlouhé Stráně drží tři „nej“: největší reverzní vodní turbínu v Evropě – 325 MW (v elektrárně pracují dvě takové), elektrárnu s největším spádem v České republice – 510,7 m a největší instalovaný výkon v ČR – 2×325 MW.
Přečerpávací elektrárna pracuje již více než 10 let ve velmi drsných horských podmínkách. Teploty, kterým čelí speciální výstelka horní nádrže z balkánského asfaltu, se pohybují od plus 60 stupňů v letních slunečních úpalech do minus 30 stupňů v zimních mrazech. Horní nádrž tedy potřebuje revizi a údržbu. Znamená to stavební a dopravní ruch. Pro letošní rok tedy pro všechny zájemce o návštěvu:

POZOR – DŮLEŽITÁ ZPRÁVA !
Provoz Informačního centra bude letos z důvodů opravy horní nádrže omezen.
V období od 1. 6. 2007 do 31. 8. 2007 bude Informační centrum zcela uzavřeno.
V období od 1. 5. 2007 do 30. 9. 2007 bude také uzavřena veřejná cyklostezka na komunikacích v okolí nádrže.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail