Bez zařazení

Článků v rubrice: 413

Představení nové členky redakční rady

Představení nové členky redakční rady časopisu 3'pól.

Donedávna jsem se jmenovala Michaela Stixová, po té, co jsem se vdala, jsem si celkem rychle zvykla na nové jméno Michaela Ratajová. Brzy mi bude 24 let. To nám to ale letí! „Jaderničinou“ jsem zasažena prakticky od dětství, a to v podobě Jaderné elektrárny Dukovany, z jejíhož okolí pocházím. Jako dítě jsem byla totiž fascinována chladicími věžemi, familiárně nazývanými „komíny“, které jsou vidět široko daleko. A protože jsem tíhla více k přírodním než humanitním vědám, nebyla volba studia na Katedře jaderných reaktorů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) v Praze ničím extra překvapivým. V současné době pracuji na Státním úřadu pro jadernou bezpečnost v Úseku jaderné bezpečnosti a dohlížím nad připraveností na zvládnutí těžkých nadprojektových havárií na jaderných elektrárnách. Na studium jsem ovšem nezanevřela a rozhodla jsem se na FJFI pokračovat postgraduálním studiem v tzv. kombinované formě, které je zaměřeno, jak jinak než na zvládání těžkých havárií. K členům studentské části redakční rady 3. Pólu jsem se přidala proto, abych Vám, jeho čtenářům, přiblížila informace týkající se zejména jaderné bezpečnosti a využívání energie z jádra vůbec. Doufám, že pro Vás budou moje články zajímavé a třeba i přínosné.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail