Bez zařazení

Článků v rubrice: 366

Představení nové členky redakční rady

Představení nové členky redakční rady časopisu 3'pól.

Donedávna jsem se jmenovala Michaela Stixová, po té, co jsem se vdala, jsem si celkem rychle zvykla na nové jméno Michaela Ratajová. Brzy mi bude 24 let. To nám to ale letí! „Jaderničinou“ jsem zasažena prakticky od dětství, a to v podobě Jaderné elektrárny Dukovany, z jejíhož okolí pocházím. Jako dítě jsem byla totiž fascinována chladicími věžemi, familiárně nazývanými „komíny“, které jsou vidět široko daleko. A protože jsem tíhla více k přírodním než humanitním vědám, nebyla volba studia na Katedře jaderných reaktorů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) v Praze ničím extra překvapivým. V současné době pracuji na Státním úřadu pro jadernou bezpečnost v Úseku jaderné bezpečnosti a dohlížím nad připraveností na zvládnutí těžkých nadprojektových havárií na jaderných elektrárnách. Na studium jsem ovšem nezanevřela a rozhodla jsem se na FJFI pokračovat postgraduálním studiem v tzv. kombinované formě, které je zaměřeno, jak jinak než na zvládání těžkých havárií. K členům studentské části redakční rady 3. Pólu jsem se přidala proto, abych Vám, jeho čtenářům, přiblížila informace týkající se zejména jaderné bezpečnosti a využívání energie z jádra vůbec. Doufám, že pro Vás budou moje články zajímavé a třeba i přínosné.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Které země Evropy mají největší zájem o „inteligentní“ domácí zařízení

Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...

Lechtat draka se nevyplácí

Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail