Bez zařazení

Článků v rubrice: 413

Poděkování

V čísle duben 2002 jsme vyhlásili soutěž na psaní článků a reportáží. Svůj příspěvek poslali a my děkujeme: Marii Burkhardtové za článek Internet a Intranet, Petře Malé za článek Závislost na televizi, Vlastimilovi Kůsovi za článek Projekt Vasimr a Michalu Šimíčkovi za články Za co můžou geny, Čápi a Záhadná řeč včel. Právě Michala Šimíčka a jeden z jeho příspěvků v tomto čísle představíme. Ostatní najdou své články ve Třetím pólu později nebo na webové stránce našeho časopisu.

Autor dnešního článku o sobě napsal:

Je mi 17 let a jsem studentem druhého ročníku Masarykova gymnázia v Příboře. Jsem spíše přírodovědného zaměření, ale ani humanitních otázek se neštítím. Právě naopak, mnohdy se zabývám různými sociologickými, psychologickými či polickými problémy. Konkrétně bych se označil za biologa otevřeného všem ostatním vědeckým disciplínám. Hluboce se zaobírám problematikou ochrany přírody a krajiny. Na toto téma také zpracovávám odbornou práci. V případě zájmu bych mohl poskytovat články zejména z oboru životního prostředí či biologie obecně. Nepovažuji se v žádném případě za ochránce přírody typu „zelený aktivista“, který nepřipouští v otázce životního prostředí žádné kompromisy, jsem otevřen diskusi a je mi jasné, že chce-li lidsvo dále fungovat a přežít, musí skloubit jak zájem v oblasti ochrany přírody, tak problém nemožnosti jeho absolutního provedení.

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail