Bez zařazení

Článků v rubrice: 392

Poděkování

V čísle duben 2002 jsme vyhlásili soutěž na psaní článků a reportáží. Svůj příspěvek poslali a my děkujeme: Marii Burkhardtové za článek Internet a Intranet, Petře Malé za článek Závislost na televizi, Vlastimilovi Kůsovi za článek Projekt Vasimr a Michalu Šimíčkovi za články Za co můžou geny, Čápi a Záhadná řeč včel. Právě Michala Šimíčka a jeden z jeho příspěvků v tomto čísle představíme. Ostatní najdou své články ve Třetím pólu později nebo na webové stránce našeho časopisu.

Autor dnešního článku o sobě napsal:

Je mi 17 let a jsem studentem druhého ročníku Masarykova gymnázia v Příboře. Jsem spíše přírodovědného zaměření, ale ani humanitních otázek se neštítím. Právě naopak, mnohdy se zabývám různými sociologickými, psychologickými či polickými problémy. Konkrétně bych se označil za biologa otevřeného všem ostatním vědeckým disciplínám. Hluboce se zaobírám problematikou ochrany přírody a krajiny. Na toto téma také zpracovávám odbornou práci. V případě zájmu bych mohl poskytovat články zejména z oboru životního prostředí či biologie obecně. Nepovažuji se v žádném případě za ochránce přírody typu „zelený aktivista“, který nepřipouští v otázce životního prostředí žádné kompromisy, jsem otevřen diskusi a je mi jasné, že chce-li lidsvo dále fungovat a přežít, musí skloubit jak zájem v oblasti ochrany přírody, tak problém nemožnosti jeho absolutního provedení.

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Vypouštění radioaktivní vody z Fukušimy do moře

Pracovní skupina Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), která přezkoumává japonskou politiku vypouštění upravené vody z jaderné elektrárny Fukušima Dai-iči ...

Vývoj autonomních autobusů ve Skotsku v projektu CAVForth2 za 10,4 milionů liber

Firma Fusion Processing Ltd. oznámila pokračování vývoje svého CAVStar® Automated Driving System jako součásti druhé fáze úspěšného projektu autonomního (tj. bez řidiče) autobusu CAVForth ve Skotsku.

Jak si udělat doma horký led

Octan sodný neboli horký led je úžasná chemikálie, kterou si můžete připravit doma a dělat s ní pokusy. Potřebujete jen jedlou sodu a ocet (resp. kyselinu octovou).

Komunitní elektrárny

Rozvoj tzv. komunitní energetiky u nás pořád brzdí chybějící legislativa. Chystaná novela energetického zákona by měla dovolit sdílet vyrobenou elektřinu mezi jednotlivými odběrnými ...

Jak komunikovat s hypersonickými letadly za letu

Když kosmické lodě vstupují do atmosféry, pohltí je plazmový plášť, který může přerušit komunikační signály se zemí.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail