Počítače a internet

Článků v rubrice: 75

Jak se staví proudový motor s brýlemi Google Glass

Jako hudba budoucnosti zní informace z oblasti vývoje průmyslového internetu hovořící o možnosti využití nositelných displejů na pracovišti. Futuristicky však toto téma jen vypadá, dnes se totiž tato zařízení již testují v praxi.

Technici ve výukovém zařízení GE Aviation v Cincinnati ve státě Ohio v současnosti testují možnosti využití brýlí Google Glass při kontrole proudových motorů. Speciální brýle jsou ve své podstatě nositelným náhlavním počítačem, který je vybaven průhledným displejem a malou kamerou umístěnou nad očima uživatele. Brýle se ovládají hlasovými příkazy jako například: „OK, brýle, rozpoznejte součástku“ nebo „OK, brýle, určete stav motoru.“

Společnost GE Aviation chce pokusem prokázat možnost zobrazovat užitečné údaje přímo na nositelný displej. Příjem informace bez použití rukou by byl ideálním řešením pro práci v prostředích, v nichž technici například musejí současně držet v ruce mobilní telefon, nebo jsou „až po lokty v rozebraném proudovém motoru“ a potřebují si okamžitě ověřit určité informace na počítači.

Analytici GE předpovídají, že výpočetní technika určená k nošení na zápěstí, bezpečnostní brýle zobrazující na čočkách údaje o výkonu a pokročilé náhlavní soupravy s 3D displeji a s kamerami shromažďujícími obrazové a video záznamy v reálném čase se budou stávat stále vhodnějšími nástroji pro zvyšování efektivity provozu a práce v průmyslovém sektoru.

Zdroje

Video ukázka, jak fungují brýle Google Glass při kontrole proudových motorů GE:
http://www.youtube.com/watch?v=ndKqo0pzmqM

 

Nejnovější informace o GE v regionu střední a východní Evropy najdete na blogu GE for CEE http://geforcee.geblogs.com

Michaela Průchová, PR Consultant, Grayling,
775 559 132, michaela.pruchova@grayling.com

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Větrné turbíny vyplouvají na moře

Výkon větrných elektráren umístěných v mořích celého světa přesáhl ke konci loňského roku 650 GW, což odpovídá přibližně dvěma třetinám instalovaného elektrárenského výkonu Evropské unie. Naprostá většina elektřiny z větru pochází z turbín ukotvených ve dně mělkých pobřežních vod.

Jiný plyn, jiné plazma

Čínská domácí agentura dodala první část systému vstřikování plynů do vakuové komory tokamaku ITER. Jedná se o spoustu trubek a trubiček, které dopravují z Budovy tritiového hospodářství do Budovy tokamaku všechny potřebné plyny.

Fotovoltaika za korunu

Společnost ČEZ ESCO přišla s návrhem, který nazvala „Fotovoltaika za korunu“. Přivedlo mne to na myšlenku, jak tento návrh využít a přeměnit ho v návod, jak vyrábět čistou energii pomocí systému agrovoltaiky s třetinovou investicí.

4D plánování montáže tokamaku ITER

K přípravě na činnosti prováděné s kritickými částmi tokamaku ITER v přetíženém prostředí Montážní haly ITER používají projektanti a koordinátoři projektu metody 4D plánování. To znamená 3D zobrazování prostoru plus parametr čas.

Čtrnáct mýtů kolem koronaviru

Nový koronavirus bohužel stále obchází svět a nechce ustoupit. Jak infikuje další a další lidi na celém světě, množí se také zpravodajské články a příspěvky na sociálních sítích. V záplavě informací je těžké oddělit skutečnost od fikce - a jak známo, ...

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail