Počítače a internet

Článků v rubrice: 71

Jak se staví proudový motor s brýlemi Google Glass

Jako hudba budoucnosti zní informace z oblasti vývoje průmyslového internetu hovořící o možnosti využití nositelných displejů na pracovišti. Futuristicky však toto téma jen vypadá, dnes se totiž tato zařízení již testují v praxi.

Technici ve výukovém zařízení GE Aviation v Cincinnati ve státě Ohio v současnosti testují možnosti využití brýlí Google Glass při kontrole proudových motorů. Speciální brýle jsou ve své podstatě nositelným náhlavním počítačem, který je vybaven průhledným displejem a malou kamerou umístěnou nad očima uživatele. Brýle se ovládají hlasovými příkazy jako například: „OK, brýle, rozpoznejte součástku“ nebo „OK, brýle, určete stav motoru.“

Společnost GE Aviation chce pokusem prokázat možnost zobrazovat užitečné údaje přímo na nositelný displej. Příjem informace bez použití rukou by byl ideálním řešením pro práci v prostředích, v nichž technici například musejí současně držet v ruce mobilní telefon, nebo jsou „až po lokty v rozebraném proudovém motoru“ a potřebují si okamžitě ověřit určité informace na počítači.

Analytici GE předpovídají, že výpočetní technika určená k nošení na zápěstí, bezpečnostní brýle zobrazující na čočkách údaje o výkonu a pokročilé náhlavní soupravy s 3D displeji a s kamerami shromažďujícími obrazové a video záznamy v reálném čase se budou stávat stále vhodnějšími nástroji pro zvyšování efektivity provozu a práce v průmyslovém sektoru.

Zdroje

Video ukázka, jak fungují brýle Google Glass při kontrole proudových motorů GE:
http://www.youtube.com/watch?v=ndKqo0pzmqM

 

Nejnovější informace o GE v regionu střední a východní Evropy najdete na blogu GE for CEE http://geforcee.geblogs.com

Michaela Průchová, PR Consultant, Grayling,
775 559 132, michaela.pruchova@grayling.com

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Profesoři laserové fúze - Bruecker a Siegel

O soukromém úsilí v oblasti termojaderné fúze jsme již psali vícekrát. O prvním „soukromníkovi“ zatím ani jednou. Poslyšte příběh, který měl dva konce. Dobrý a špatný. Vůbec prvními fúzními podnikateli byli Americký fyzik Keith Brueckner a podnikatel Kip Siegel.

Den otevřených dveří na MatFyz

dne 21.11.2019 pořádá Matematicko-fyzikální fakulta UK tradiční Den otevřených dveří. Připravuje opět bohatý program, který probíhá po celý den v budově Matfyzu na Malostranském náměstí 25. Mnoho inspirativního nabídne také učitelům fyziky, matematiky či informatiky.

Vakuum jako na měsíci

Specialitou české pobočky firmy Edwards jsou přístroje pro oblast vědeckého vakua. Firma z Lutína jimi zásobuje celý svět. Díky vývěvám fungují nejpřesnější elektronové mikroskopy na světě či supersilné vědecké lasery.

Kvůli milované vědě se nestačil ani oženit

Pokud zalovíme v paměti a vzpomeneme si na školní léta, určitě se nám vybaví v hodinách chemie používaný laboratorní plynový kahan, nesoucí jméno jednoho z největších vědců 19. století, profesora Roberta Bunsena.

Chytré budovy v ohrožení

Čtyři z deseti počítačů řídících automatické systémy chytrých budov byly v prvním pololetí tohoto roku vystaveny nějakému druhu kybernetického útoku. Toto zjištění přináší společnost Kaspersky ve svém přehledu hrozeb zacílených na chytré budovy.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail