Počítače a internet

Článků v rubrice: 70

Jak se staví proudový motor s brýlemi Google Glass

Jako hudba budoucnosti zní informace z oblasti vývoje průmyslového internetu hovořící o možnosti využití nositelných displejů na pracovišti. Futuristicky však toto téma jen vypadá, dnes se totiž tato zařízení již testují v praxi.

Technici ve výukovém zařízení GE Aviation v Cincinnati ve státě Ohio v současnosti testují možnosti využití brýlí Google Glass při kontrole proudových motorů. Speciální brýle jsou ve své podstatě nositelným náhlavním počítačem, který je vybaven průhledným displejem a malou kamerou umístěnou nad očima uživatele. Brýle se ovládají hlasovými příkazy jako například: „OK, brýle, rozpoznejte součástku“ nebo „OK, brýle, určete stav motoru.“

Společnost GE Aviation chce pokusem prokázat možnost zobrazovat užitečné údaje přímo na nositelný displej. Příjem informace bez použití rukou by byl ideálním řešením pro práci v prostředích, v nichž technici například musejí současně držet v ruce mobilní telefon, nebo jsou „až po lokty v rozebraném proudovém motoru“ a potřebují si okamžitě ověřit určité informace na počítači.

Analytici GE předpovídají, že výpočetní technika určená k nošení na zápěstí, bezpečnostní brýle zobrazující na čočkách údaje o výkonu a pokročilé náhlavní soupravy s 3D displeji a s kamerami shromažďujícími obrazové a video záznamy v reálném čase se budou stávat stále vhodnějšími nástroji pro zvyšování efektivity provozu a práce v průmyslovém sektoru.

Zdroje

Video ukázka, jak fungují brýle Google Glass při kontrole proudových motorů GE:
http://www.youtube.com/watch?v=ndKqo0pzmqM

 

Nejnovější informace o GE v regionu střední a východní Evropy najdete na blogu GE for CEE http://geforcee.geblogs.com

Michaela Průchová, PR Consultant, Grayling,
775 559 132, michaela.pruchova@grayling.com

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Průlom na tokamaku DIII-D. Zbystřete!

Režimy typu „Super H Mode“ demonstrují zlepšenou výkonnost fúze a umožňují zásadní krok směrem k ekonomické fúzní energii. Pokud Američané něco označí za „super výsledek“, bývá to zpravidla návnada pro sponzory. Ovšem pod zprávu z 24.

Počítač modeluje nestability ve fúzních plazmatech

Nestability plazmatu byly a jsou a budou velkou překážkou při udržení termojaderného plazmatu dobu dostatečně dlouhou pro fungování využitelné termojaderné fúze. Existuje řada počítačových programů – kódů, které dokáží simulovat chování plazmatu včetně rozvoje, průběhu nejrůznějších jeho nestabilit.

Proč si koupit elektrokolo?

Elektrokola zažívají poslední dobou obrovský boom. Oblibu získává tento dopravní prostředek doplněný o elektrický pohon zaslouženě. Na e-kolech snadněji a pohodlněji zdoláte náročnější terény a z jízdy se tak můžete radovat, ať je vaším cílem obchodní ...

Učit se, učit se, učit se – před 100 lety a po americku

V článku První světová válka, elektrotechnika a američtí vynálezci (https://www.3pol.cz/cz/rubriky/bez-zarazeni/2283-prvni-svetova-valka-elektrotechnika-a-americti-vynalezci) jsme si prohlíželi stránky starého (již dávno zaniklého) amerického měsíčníku The Electrical Experimenter z roku 1918.

Novinky o kosmu na letošní podzim

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře a vzdělávací spolek KOSMOS-NEWS upozorňují na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail