Dovoz energií je Achillovou patou Evropy
„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.
Motto: Přírodní vědy mohou bavit každého!
Nevěříte? Přijďte se přesvědčit na tradiční Přírodovědný jarmark v Olomouci, který se tentokrát bude konat ve čtvrtek 17. června 2010 od 8 do 17 hodin v prostorách nové budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, tř. 17. listopadu 12, Olomouc, a v jejím okolí.
Co vás čeká?
Jako obvykle věda převážně nevážně. Spousta stánků s tím nejzajímavějším, co jednotlivé obory přírodních věd nabízí, překvapení, hry o ceny, vyhlášení vítězů soutěže „O nejlepší prezentaci školy“.
Zájemci z řad pedagogů mají možnost se v 9 a 11 hodin zúčastnit setkání s vedením fakulty. V případě příznivého počasí bude letos Jarmark rozšířen i o pohybové aktivity – doporučujeme sportovní oblečení a obuv.
Pro aktuální informace a program sledujte stránky PřF UP:
http://www.upol.cz/fakulty/prf/aktualni-sdeleni-prf/
Pro jakékoli další informace použije kontakty:
Blanka Krausová: blanka.krausova@upol.cz, 585634011, 733690695
Michaela Kratochvílová: michaela.kratochvilova@upol.cz
Pokud máte chuť se zúčastnit jako organizátoři, jste vítáni, ozvěte se, prosím, co nejdříve.
Přijďte s námi oslavit konec školního roku a začátek léta, moc se na vás těšíme!
„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.
Návštěvníkům horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně se v druhé polovině května a první půli června naskytla neobvyklá příležitost ...
Na 170 videí s pokusy poslali do fyzikální soutěže „Vím proč“ studenti z celé České republiky. V náročné konkurenci letos u odborné poroty uspěli hlavně ti, kdo vsadili ...
Historicky první palivové soubory od společnosti Westinghouse dorazily do Jaderné elektrárny Dukovany 16. června. Následují po dodávkách do Temelína.
Oceány po celém světě údajně ztrácejí kyslík od 50. let minulého století. Příčinou je globální oteplování a znečištění vod.
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.