Studenti

Článků v rubrice: 314

Tisíce žáků se utkají v celostátní soutěži IT-SLOT

Zlepšila se v posledním roce informační gramotnost českých žáků? Rozumějí lépe on-line prostředí, orientují se v moderních technologiích? 12. ročník soutěže IT-SLOT letos opět prověří znalosti tisíců dětí z 8. a 9. tříd základních škol, a to v informatice, aplikované matematice a logickém myšlení. Registrace desítek škol ze všech krajů probíhá právě teď až do 10. listopadu. Přihlaste se!

Fotogalerie (1)
Finále minulého ročníku (zdroj SSŠVT)

První kolo soutěže odstartuje on-line 11. listopadu, o vítězi se pak rozhodne ve finále mezi nejlepší padesátkou řešitelů 8. prosince na půdě pražské Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT).

Název IT-SLOT poukazuje na Systém Logických Otázek, které se v soutěžních úlohách dotýkají dvou oblastí – informačních technologií a matematiky a logiky. „První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování. Druhá část je věnována matematickému a logickému myšlení, bez kterého se v informatice neobejdeme, přesto se právě vlivem všudypřítomných moderních technologií u mladé generace pomalu vytrácí,“ uvedl za organizátory soutěže Martin Vodička, ředitel SSŠVT.

Každý rok se soutěže účastní desítky až stovky škol ze všech krajů, a její výsledky tak nabízejí pravidelný vhled do úrovně informativních znalostí českých žáků. V posledních letech se potvrzuje jasný trend: současní teenageři umí technologie využívat pro zábavu, rozumí terminologii a dokáží si nalézt informace, které potřebují. „Na druhou stranu však ztrácí vlastní představivost a nejsou zvyklí spoléhat na svůj úsudek. Problémy jim dělají i lehčí slovní úlohy. Cítíme ale také, že distanční výuka rozšířila všeobecný rozhled dětí ve využití ICT, posunula je v samostatnosti a organizaci. Letošní výsledky soutěže nás mohou překvapit a doufejme, že v pozitivním duchu,“ dodal Martin Vodička.

V soutěži se hraje o hodnotné ceny, jako jsou výkonné notebooky, monitory, tablety a další, které získají nejlepší řešitelé i jejich školy. Nové účastníky v soutěži mohou jejich učitelé registrovat on-line do 10. listopadu. Následující dny – 11. až 25. listopadu – proběhne kvalifikační kolo, a to v IT učebnách přihlášených škol nebo i z domovů soutěžících žáků, kteří budou mít unikátní přihlašovací údaje do systému soutěže. Samotný test se skládá z 25 otázek a na jejich vyplnění má každý 30 minut. Více o registraci škol a průběhu soutěže na www.it-slot.cz.

SOUKROMÁ STŘEDNÍ ŠKOLA VÝPOČETNÍ TECHNIKY, www.sssvt.cz

Soukromá střední škola výpočetní techniky (SSŠVT) se od svého založení v roce 1994 specializuje na výuku maturitních oborů zaměřených na informační technologie. Zároveň je také spolutvůrcem těchto oborů. V současné době škola nabízí studentům tři specializace: grafické systémy a tvorbu webových stránek, správu počítačových sítí, programování a databázové systémy. Kvalita pedagogického sboru, důraz na samostatné myšlení studentů a neustále modernizované vybavení školy se každý rok promítají do bezmála stoprocentní úspěšnosti absolventů při přijímacích zkouškách na VŠ. Mimo to se studenti uplatňují v širokém spektru zaměstnání spojených s využitím výpočetní techniky a informačních technologií. Roční školné činí 19 500 Kč. SSŠVT je členem Sdružení soukromých škol ČMS.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Nové jaderné projekty pro Evropu

Nejen Česká republika, která v právě probíhajícím výběrovém řízení poptává 4 nové jaderné bloky, ale i další evropské země plánují rozvoj jaderné energetiky.

Solární rok 2023

Vývoj solární energetiky v roce 2023 v Česku opět výrazně přidal na rychlosti. Podle dat Solární asociace se postavil téměř 1 gigawatt nových fotovoltaických elektráren (FVE), celkem jich vzniklo skoro 83 000.

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail