Studenti

Článků v rubrice: 331

Fyziklání Online 2023

Již brzy se dočkáme třináctého ročníku soutěže Fyziklání Online. Je fyzika vaším denním chlebem nebo byste se o ní chtěli něco dozvědět? Přemýšleli jste někdy, jak funguje svět kolem vás a proč to tak je? Počítáte zajímavé příklady před spaním? Pokud jste aspoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, pak jste perfektním kandidátem pro tuto akci. V tomto roce se na vás budeme těšit už ve středu, 22. 11. 2023.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Co to vlastně je Fyziklání? 

Fyziklání Online je mezinárodní internetová fyzikální soutěž pro pětičlenné týmy. O organizaci se stará skupina vysokoškolských studentů v rámci korespondenčního semináře FYKOS, který zastřešuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Soutěže se účastní primárně žáci středních škol, kteří jsou rozděleni do kategorií podle ročníků (A, B a C), ale vyzkoušet si ji může kdokoliv v rámci kategorie Open. Takže rádi uvítáme i mladší i starší. Fyziklání Online trvá celkově 3 hodiny a vyzkoušet si to můžete zcela zdarma. V předchozím roce jsme zaznamenali rekordní počet 3 766 soutěžících v 904 týmech, a to z více než 50 zemí z celého světa!  

Jak se přihlásit? 

Stačí zajít na internetové stránky https://online.fyziklani.cz/ a zaregistrovat se. To je možné až do 15:00 v soutěžní den 22. 11. 2023. 

Jak probíhá Fyziklání Online? 

Nejprve se přihlásíte přes stránky Fyziklání Online do herního systému, kde nadále pracujete. Každý tým obdrží na začátku sedm úloh. Jakmile se vám podaří jednu z nich vyřešit, zadáte číselný výsledek do systému. Jestliže se vám zadaří a výsledek máte správně, získáváte příslušný počet bodů a další příklad. Obtížnost se postupně zvyšuje. Používat můžete nejen tištěnou literaturu, ale i jakékoliv počítačové programy nebo internet až na pár výjimek. Je však zakázané komunikovat s ostatními týmy.  

Pro více informací neváhejte navštívit náš web https://online.fyziklani.cz/. Přijďte načerpat nové zkušenosti, vyhrát zajímavé ceny a hlavně si užít večer strávený řešením zajímavých příkladů. Je to výzva! Budeme se na vás těšit. 

Daniela Karpíšková 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

10 nejzajímavějších projektů malých modulárních reaktorů roku 2025

Celosvětový zájem o malé modulární reaktory (Small Modular Reactors, SMR) stále roste. Významně jej urychlil rychlý vstup datových center na trh (v souvislosti s rozvojem umělé inteligence).

Reaktory chlazené roztavenými solemi

V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail