Studenti

Článků v rubrice: 316

Fyziklání Online 2023

Již brzy se dočkáme třináctého ročníku soutěže Fyziklání Online. Je fyzika vaším denním chlebem nebo byste se o ní chtěli něco dozvědět? Přemýšleli jste někdy, jak funguje svět kolem vás a proč to tak je? Počítáte zajímavé příklady před spaním? Pokud jste aspoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, pak jste perfektním kandidátem pro tuto akci. V tomto roce se na vás budeme těšit už ve středu, 22. 11. 2023.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Co to vlastně je Fyziklání? 

Fyziklání Online je mezinárodní internetová fyzikální soutěž pro pětičlenné týmy. O organizaci se stará skupina vysokoškolských studentů v rámci korespondenčního semináře FYKOS, který zastřešuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Soutěže se účastní primárně žáci středních škol, kteří jsou rozděleni do kategorií podle ročníků (A, B a C), ale vyzkoušet si ji může kdokoliv v rámci kategorie Open. Takže rádi uvítáme i mladší i starší. Fyziklání Online trvá celkově 3 hodiny a vyzkoušet si to můžete zcela zdarma. V předchozím roce jsme zaznamenali rekordní počet 3 766 soutěžících v 904 týmech, a to z více než 50 zemí z celého světa!  

Jak se přihlásit? 

Stačí zajít na internetové stránky https://online.fyziklani.cz/ a zaregistrovat se. To je možné až do 15:00 v soutěžní den 22. 11. 2023. 

Jak probíhá Fyziklání Online? 

Nejprve se přihlásíte přes stránky Fyziklání Online do herního systému, kde nadále pracujete. Každý tým obdrží na začátku sedm úloh. Jakmile se vám podaří jednu z nich vyřešit, zadáte číselný výsledek do systému. Jestliže se vám zadaří a výsledek máte správně, získáváte příslušný počet bodů a další příklad. Obtížnost se postupně zvyšuje. Používat můžete nejen tištěnou literaturu, ale i jakékoliv počítačové programy nebo internet až na pár výjimek. Je však zakázané komunikovat s ostatními týmy.  

Pro více informací neváhejte navštívit náš web https://online.fyziklani.cz/. Přijďte načerpat nové zkušenosti, vyhrát zajímavé ceny a hlavně si užít večer strávený řešením zajímavých příkladů. Je to výzva! Budeme se na vás těšit. 

Daniela Karpíšková 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Štěchovická vodní elektrárna slaví osmdesátiny

Vodní elektrárna ve Štěchovicích zahájila provoz v létě 1944 jako druhý dokončený stupeň Vltavské kaskády. O tři roky později ji doplnila přečerpávací elektrárna ...

Briefly Bio - umělá inteligence pomáhá vědcům reprodukovat složité experimenty

S Briefly Bio vědci již nebudou potřebovat znovu „objevovat Ameriku“, tedy trávit čas a zdroje experimenty, které nemohou reprodukovat. Říká se, že věda je v krizi reprodukovatelnosti. Např.

Letní tábor semináře Výfuk

Korespondenční seminář  Výfuk je fyzikální soutěž pro žáky druhého stupně základních škol,  kterou organizuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy.

Vědci odhalují metody, které ničí „věčné“ chemické znečišťující látky

O osudu perfluoralkylových a polyflouralkylových látek (PFAS) v našem životním prostředí je známo jen málo, ale podle nového výzkumu mohou bakterie v odpadních vodách ...

Nejvíce elektřiny z vody, slunce a větru za posledních 11 let

Vyšší průtoky v českých a moravských řekách, více slunečných dnů s lepším osvitem a také větrnější počasí.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail