Studenti

Článků v rubrice: 310

Fyziklání Online 2023

Již brzy se dočkáme třináctého ročníku soutěže Fyziklání Online. Je fyzika vaším denním chlebem nebo byste se o ní chtěli něco dozvědět? Přemýšleli jste někdy, jak funguje svět kolem vás a proč to tak je? Počítáte zajímavé příklady před spaním? Pokud jste aspoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, pak jste perfektním kandidátem pro tuto akci. V tomto roce se na vás budeme těšit už ve středu, 22. 11. 2023.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Co to vlastně je Fyziklání? 

Fyziklání Online je mezinárodní internetová fyzikální soutěž pro pětičlenné týmy. O organizaci se stará skupina vysokoškolských studentů v rámci korespondenčního semináře FYKOS, který zastřešuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Soutěže se účastní primárně žáci středních škol, kteří jsou rozděleni do kategorií podle ročníků (A, B a C), ale vyzkoušet si ji může kdokoliv v rámci kategorie Open. Takže rádi uvítáme i mladší i starší. Fyziklání Online trvá celkově 3 hodiny a vyzkoušet si to můžete zcela zdarma. V předchozím roce jsme zaznamenali rekordní počet 3 766 soutěžících v 904 týmech, a to z více než 50 zemí z celého světa!  

Jak se přihlásit? 

Stačí zajít na internetové stránky https://online.fyziklani.cz/ a zaregistrovat se. To je možné až do 15:00 v soutěžní den 22. 11. 2023. 

Jak probíhá Fyziklání Online? 

Nejprve se přihlásíte přes stránky Fyziklání Online do herního systému, kde nadále pracujete. Každý tým obdrží na začátku sedm úloh. Jakmile se vám podaří jednu z nich vyřešit, zadáte číselný výsledek do systému. Jestliže se vám zadaří a výsledek máte správně, získáváte příslušný počet bodů a další příklad. Obtížnost se postupně zvyšuje. Používat můžete nejen tištěnou literaturu, ale i jakékoliv počítačové programy nebo internet až na pár výjimek. Je však zakázané komunikovat s ostatními týmy.  

Pro více informací neváhejte navštívit náš web https://online.fyziklani.cz/. Přijďte načerpat nové zkušenosti, vyhrát zajímavé ceny a hlavně si užít večer strávený řešením zajímavých příkladů. Je to výzva! Budeme se na vás těšit. 

Daniela Karpíšková 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Centrální solenoid ITERu

Tokamak je v podstatě transformátor. Primární vinutí u tokamaku ITER se nazývá centrální solenoid. První tokamaky, jako správné transformátory, měly obě vinutí, ...

Fontány diamantů doprovázejí rozpad superkontinentů

Rozpadem superkontinentů mohly být vyvolány explozivní erupce, které vystřelovaly fontány diamantů ze zemského pláště k zemskému povrchu. Diamanty se tvoří přibližně 150 kilometrů hluboko pod zemskou kůrou.

Voda se skrývá mnohem hlouběji v zemském nitru, než jsme si mysleli

Stopy výskytu vody v hlubokém nitru Země nedávno odhalilo zkoumání diamantů. Vzácný typ diamantu může naznačovat, že voda může proniknout hlouběji do nitra Země, než si vědci dříve mysleli.

Den s experimentální fyzikou 2023

Dne 6. listopadu se konala již tradiční a oblíbená akce s názvem Den s experimentální fyzikou (DSEF), organizovaná Fyzikálním korespondenčním seminářem (FYKOS). Jednalo se již o 29.

Dopravně-inženýrský software TrafficFlow

Během XXVII. Světového kongresu silničního hospodářství, ( 2. - 6. října), společnosti VDT Technology a CertiCon představily nový software s názvem TrafficFlow.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail